Tavo LRT

2017.03.15 17:27

L. Linkevičius: popiežius trokšta aplankyti Lietuvą

Santykis su Šventuoju Sostu vyksta ne tik pagal protokolą – vyrauja ir turiningas dialogas, politinės konsultacijos, tvirtas pasitikėjimas, LRT RADIJUI sako Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Anot jo, popiežiaus atvykimas į Lietuvą dar nepatvirtintas, bet pats Šventasis Tėvas sako, kad jo širdis trokšta aplankyti Lietuvą.

– Ar popiežiui patiko bendras Lietuvos ir Vatikano pašto ženklas?

– Manau, kad patiko. Kaip gali nepatikti, tai gražus ženklas.

– Kaip pavyko pokalbis?

– Gerai, šiltai, kaip ir galima buvo tikėtis. Tai labai šitas žmogus. Net popiežiui nekalbant, nuo jo dvelkia šiluma. Tai vyko trumpai, bendros audiencijos metu. Parodėme pašto ženklą, papasakojome apie jį. Priminiau, kad laukiame jo Lietuvoje. Jis gražiai atsakė, kad jo širdis trokšta aplankyti Lietuvą.

– Buvo ir daugiau kalbų apie galimą popiežiaus vizitą. Ar tai, jūsų manymu, tikėtina artimiausiu metu? Gal tai tik kalbos?

– Visuomet, kol nepatvirtintas faktas, yra tik kalbos. Tačiau manau, kad tai tikėtina. Mes tikrai labai tikimės ir tikime.

Scanpix/LaPresse nuotr.

– Tai – ne pirmas jūsų susitikimas su Vatikano atstovais. Esate susitikęs su Vatikano sekretoriumi Lietuvoje.

– Taip, džiugu, kad dialogas su Šventuoju Sostu vyksta ne tik pagal protokolą, kas savaime suprantama. Tačiau mes turime ir turiningą dialogą, politines konsultacijas, naudojamės patirtimi, kurią Šventasis Sostas yra sukaupęs. Jis turi nepaprastai didžiulį diplomatinį tinklą visame pasaulyje.

Unikalu ir svarbu tai, kad yra pasitikėjimas, kad galime kalbėti apie tai, kas svarbu. Tradiciškai santykiai visada buvo tvirti. Nepamirškime ir to, kad Vatikanas buvo viena tų valstybių, kuri nepripažino mūsų okupacijos. Tai dar labiau sutvirtina tuos ryšius. Mes labai laukiame Šventojo Tėvo ir jis apie tai žino. Žodžiai, kad jo širdis trokšta aplankyti Lietuvą, yra labai brangūs.