Naujienų srautas

Tavo LRT2017.03.13 14:21

Klausiate – atsakome. Kur kreiptis dėl individualių namų renovacijos paramos?

Vienbučių ir dvibučių namų savininkams paramą teikia Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas. Tiesa, patiriamos išlaidos turi atitikti tam tikrus kriterijus. Taip sako šio fondo vadovas Virginijus Šmigelskas.

LRT RADIJO klausytoja Elena iš Vilkaviškio domisi valstybės parama individualių namų renovacijai. „Norėčiau iš lauko apšiltinti namą ir įstiklinti balkoną. Kas gali atlikti šią renovaciją ir kokius dokumentus bei iki kada turėčiau pristatyti? Kur galėčiau paskambinti, jei kiltų papildomų klausimų?“ – teiraujasi ji.

V. Šmigelsko teigimu, Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF) teikia paramą fizinių asmenų vienbučių ir dvibučių namų savininkams, kurie nori atlikti renovaciją, ir kompensuoja 30 procentų patirtų tinkamų finansuoti išlaidų, bet ne daugiau kaip 14,5 tūkst. eurų.

„Tinkamos išlaidos pagal aprašą yra šios: stogo keitimas ir apšiltinimas, langų keitimas, balkonų, lodžijų įstiklinimas, sienų šiltinimas, cokolio šiltinimas ir šildymo sistemos pakeitimas.

Terminas, iki kurio reikėtų pristatyti dokumentus, dar nėra patvirtintas, bet paprastai jis būna balandžio–gegužės mėnesiais. Siūlytume apsilankyti mūsų puslapyje www.laaif.lt, o kilus papildomiems klausimams, maloniai kviečiame paskambinti telefonu Vilniuje (8 5) 216 9599“, – pataria V. Šmigelskas.

Anot jo, renovacijos darbus fiziniams asmenims reikėtų atlikti ir mokėjimo prašymą pateikti iki š. m. gruodžio 1 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą