Naujienų srautas

Tavo LRT2017.03.05 14:30

Pasaulio įdomybės: „Facebookas“ padės atpažinti galimas savižudybes

Socialinis tinklas „Facebook“ pradėjo naudoti dirbtinį intelektą, padedantį nustatyti vartotojus, galinčius galvoti apie savižudybę. „Facebookas“ sukūrė algoritmus, kurie padeda pastebėti pirmuosius įspėjamuosius signalus apie vartotojo būseną.

Tuomet kompanija gali su jais susisiekti ir pasiūlyti pagalbą. Kol kas šie algoritmai išbandomi tik JAV. Tikimasi, kad vėliau jie, pradėti taikyti plačiau, padės išaiškinti ne tik galimas savižudybes, bet ir susekti galimus teroristus.

***

Helsinkio apeliacinis teismas išteisino Suomijos policijos pareigūną, apkaltintą tarnybiniu aplaidumu už tai, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino pavardė atsirado policijos įtariamų kriminalinių nusikaltėlių duomenų bazėje. Rusijos prezidento pavardė šioje bazėje pastebėta 2013 m., V. Putinas buvo minimas kaip įtariamas nusikaltėlių gaujų bendrininkas Rusijoje.

Žiniasklaidai paskelbus apie šį netikėtai duomenų bazėje atsiradusį įrašą, kilo skandalas – Suomijos policija turėjo viešai atsiprašyti už klaidą ir pradėti tyrimą. Helsinkio apeliacinis teismas nusprendė, kad teisiamo pareigūno pareigos, kurios apėmė ir šio sąrašo tvarkymą, nebuvo pakankamai tiksliai apibrėžtos, todėl jis negali būti pripažintas atsakingu už klaidą.

V. Putino atstovas spaudai pareiškė, kad prezidentas šią žinią įvertino su ironija ir neprašė imtis kokių nors veiksmų prieš pareigūnus. Rusijos lyderio pavardė minėtame sąraše išbuvo maždaug dvi savaites.

***

99 metų olandė Annie nusprendė nenorinti numirti nepatyrusi, ką reiškia būti sulaikytai. Taigi jos dukterėčia suorganizavo tokią keistą dovaną. Ji susitarė su vieno Olandijos miestelio pareigūnais, kad teta būtų sulaikyta.

Policininkai išimties tvarka sutiko įgyvendinti tokį senolės norą: atvykę į jos namus, uždėjo jai antrankius ir išvežė į policijos nuovadą, kur kelioms minutėms ją sulaikė ir pasodino vienutėje. Policijos užfiksuotose nuotraukose moteris atrodė labai laiminga.

***

Anksčiau itin populiarus mobilusis telefonas „Nokia 3310“ vėl pasirodys prekyboje, tiesa, kiek patobulintas ir pritaikytas prie šiuolaikinių technologijų. Prekės ženklo „Nokia“ telefonus pagal licencinį susitarimą gaminsiantis suomių startuolis „HMD Global“ Barselonoje pristatė atnaujintą telefoną, kurio gamyba nutraukta prieš daugiau nei dešimtmetį.

Naujasis „Nokia 3310“ leis naršyti internete, bet jame išliks žaidimas „Gyvatėlė“ ir senosios skambučio melodijos. Analitikai sako, kad atgaivinti modelį buvo gudrus žingsnis siekiant vėl išpopuliarinti prekės ženklą „Nokia“. Legendinis „Nokia 3310“ rinkai buvo pristatytas 2000 m., visame pasaulyje buvo parduota beveik 120 mln. šio modelio telefonų.

***

JAV bendrovė „SpaceX“ paskutinį vasario pirmadienį pranešė, kad du privatūs asmenys jau sumokėjo už kelionę aplink Mėnulį kitų metų pabaigoje. Jei „SpaceX“ planai bus įgyvendinti, ji taps bendrove, nuskraidinusia žmones toliausiai į kosmosą nuo mūsų planetos.

Skelbiama, kad tokių turistų sveikata bus pradėta tikrinti dar šiemet. Pranešama, kad keliautojai aplink Mėnulį skris Kalifornijoje įsikūrusios kompanijos kapsule „Crew Dragon“ – jos pirmas nepilotuojamas bandymas planuojamas šiemet. Kapsulę iškels raketa, pirmą kartą išbandyta šią vasarą.

***

Šių metų „Oskarų“ įteikimo ceremonija sulaukė daug kritikos ir pašaipų, be to, buvo mažiausiai žiūrima per devynerius metus. Sekmadienio vakarą, skelbiant geriausią metų filmą, pranešėjams Warrenui Beatty ir Faye Dunaway buvo įteiktas klaidingas vokas. Per šį apmaudų nesusipratimą „Oskaro“ statulėlė iš pradžių įteikta miuziklo „Kalifornijos svajos“ („La La Land“) prodiuseriams. Galiausiai klaida buvo pastebėta, ir apdovanojimas perduotas dramai „Mėnesiena“ („Moonlight“).

Tačiau ši klaida ne vienintelė. Per apdovanojimų ceremoniją „In Memoriam“, skirtą pernai mirusiems kino pasaulio atstovams, rodant jų nuotraukas ekrane, renginio prodiuseriai per klaidą parodė vienos iki šiol gyvenimu tebesidžiaugiančios moters nuotrauką. Vietoje Janet Patterson, australų kostiumų dizainerės, atvaizdo buvo parodyta gerai žinomos australų prodiuserės Jan Chapman nuotrauka.

Parengta pagal užsienio spaudą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą