Tavo LRT

2017.02.28 12:19

Iš Baltarusijos grįžę žurnalistai: kainos – kaip Lietuvoje, atlyginimai – dvigubai mažesni

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.02.28 12:19

Baltarusijoje apsilankę LRT RADIJO žurnalistai Jurgita Čeponytė ir Mindaugas Aušra teigia, kad lietuviai verslininkai šioje kaimyninėje valstybėje gyvena gerai, ko, deja, nepasakysi apie daugumą vietinių, mat kainos ten panašios į esančias Lietuvoje, bet atlyginimai dvigubai mažesni nei lietuviški. Apie visa tai plačiau galima bus išgirsti specialiuose jų reportažuose per LRT RADIJĄ.

„Kelionės tikslas buvo pasižiūrėti, kodėl baltarusiai važiuoja į Lietuvą, kodėl prie „akropolių“ stovi jų autobusai, automobiliai. Taip pat pasižiūrėti, kokias parduotuves jie ten turi, kokios maisto prekės, kokios kainos – kaip žmonės gyvena ten, kaip lietuviai kuria verslus, kurių yra nemažai“, – pasakoja J. Čeponytė.

M. Aušra priduria, kad Baltarusijoje yra daugiau nei 600 lietuvių įkurtų įmonių, o investicijos skaičiuojamos jau šimtais milijonų.

Žurnalistai teigia, kad nors juos ši šalis nustebino, jų tėvų – ne.

„Kai pasakoju tėvams apie gyvenimą ten, tai jie sako: „tai mes taip gyvenome, nieko čia nuostabaus ir neįprasto“. Tad pasijauti kaip nukeliavęs kokiu dešimtmečiu atgal“, – teigia J. Čeponytė.

Išsamūs jų reportažai bus transliuojami šią savaitę per LRT RADIJO laidą „Ryto garsai“.

Trečiadienį klausytojų laukia reportažas apie įspūdžius iš Minsko, ketvirtadienį – apie socialinę ekonomiką, penktadienį – apie Baltarusijos ekonomiką ir lietuvių verslus ten. Reportažų pradžia – 9.15 val.

Daugiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.