Tavo LRT

2017.03.20 19:29

Dodo Mundo: nors visada mėgau alternatyvą, neigiamo požiūrio į popmuziką nesupratau

Popmuzika dažnai vertinama neigiamai, bet ir ja galima mėgautis neteisiant, nes jos tikslas – būti populiariai, patikti daugumai. Taip LRT OPUS sako didžėjė Dovilė Stalioraitytė-Dodo Mundo. Anot jos, sugrįžta kiek pigūs transmuzikos hitai, tačiau, juos transformavus ir panaudojus dainą tinkamame kontekste, įgaunama naujų spalvų.

– Kodėl panorote kalbėti apie popmuziką?

– Manau, kad labai dažnai vyrauja negatyvus nusiteikimas prieš popmuziką. Niekada to nesupratau, nors pati visada buvau linkusi į alternatyvą. Priklausiau subkultūroms, buvau ir pankė, ir metalistė. Dabar klausausi įvairios muzikos, nebeskirstau žanrų į gerus ir blogus. Viskuo galima mėgautis vienodai, be jokio teisimo.

– Ar savo pasirodymuose grojate popmuzikos dainas?               

– Taip, mano grojamoje šokių muzikoje yra daug popkultūros įtakos, daug populiariųjų dainų perdirbinių. Kai pateiki žmonėms visiškai netikėtus garsus ar girdėtas melodijas kitokiu būdu, jie to nesitiki, čia ir slypi žavesys.

– Galbūt popmuzika leidžia užsimiršti nuo visų problemų ir tiesiog būti, per daug negalvojant?

– Taip, tai nėra blogai, nes muzikos tikslai skirtingi. Popmuzikos tikslas ir yra būti populiaria, mėgstama daugelio.

– Kaip jūsų gyvenime atsirado muzika?

– Pradėjau ja domėtis kai dar buvau vaikas, kai atsirado kabelinė televizija ir buvo toks kanalas VIVA. Galima sakyti, aš su juo užaugau. Eidavau žaisti ir į lauką, tačiau dažniausiai tiesiog likdavau žiūrėti muzikinio kanalo, man tai labai patikdavo.

– Atrodo, kad dabar labai populiarios grupės, pasižyminčios 90-ųjų skambesiu. Tačiau, pavyzdžiui, muzika, primenanti ATB „Don’t Stop“, dar neišgyvena prisikėlimo. Ar tai tiesa?

– Koks buvo Rihannos koncertas, kuriame lankėtės?

– Jis vyko Varšuvoje, man labai patiko. Koncertas buvo ištobulintas iki paskutinės sekundės. Visą koncertą mokėjau mintinai, nes domėjausi tuo prieš važiuodama, sekiau Rihanną ir jos turą. Mano manymu, paskutiniuoju savo albumu „Anti“ Rihanna pagaliau atsiskleidė kaip žmogus.

Anksčiau ji atrodė tarsi kitų produktas. Man patikdavo jos hitai, bet šiuo albumu atlikėja sužydėjo. Nujaučiau, kad dabar yra geriausias metas jos karjeroje ir tai norėjosi pamatyti gyvai. Tuo ir įsitikinau.

– Dauguma žmonių nemėgsta Rihannos ir kitų popmuzikos atlikėjų dėl jų seksualaus, provokuojančio įvaizdžio. Ką apie tai manote?

– Esu seksualumo popmuzikoje gynėja. Nesuprantu, kodėl šios muzikos žvaigždės turėtų būti linčiuojamos ar demonizuojamos dėl to, kad atvirai rodo savo seksualumą, naudoja jį kaip vieną iš elementų. Jos to nori, tad niekas neturėtų tam trukdyti.

Per Rihannos koncertą negalėjau tuo atsižavėti. Jos pateikiamas seksualumas sveikas, rodo moters jėgą ir tai, ką ji gali daryti. Ji valdo savo talentą, kūną ir nebijo to rodyti visiems. Nematau čia vulgarumo.

– Prieš maždaug dešimt metų vienu geriausių prodiuserių buvo Timbaland. Jis tarsi legitimizavo popmuziką.

– Taip, tarp jo prodiusuotų – ir Nelly Furtado, ir Justino Timberlake`o albumai, kurie, mano manymu, turėjo labai daug įtakos ir parodė, kaip turi skambėti kokybiškas popsas. Manau, kad daug kas pamiršo, kokią įtaką turėjo šie albumai.

– Sakoma, kad yra popmuzika ir kokybiška popmuzika. Ar taip ją skirstote?

– Nežinau, ar turiu teisę sakyti, kas kokybiška, o kas ne. Tai akivaizdu iš to, ką girdi, jauti, iš melodijos, kūrinio struktūros. Aš manau, kad tiek popmuzikos, tiek šokių muzikos, tiek repo ar roko populiariausieji atlikėjai dirba labai daug.

– Kalbant apie popmuziką, negalima nepaminėti Britney Spears.