Tavo LRT

2017.02.24 12:37

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – nematomi šviesoforai ir automobilių vagys

LRT.lt 2017.02.24 12:37

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Praėjusią savaitę labiausiai mediatekoje ieškota laida – „Keliai. Mašinos. Žmonės“, pasakojusi apie netikėčiausius būdus automobiliui nuo vagių apsaugoti. Nupjaustyti katalizatoriai, išimti akumuliatoriai ar penktą kartą nusukti veidrodėliai – vagių vandalizmą tenka pajusti ne vienam automobilio savininkui. Laidos kūrybinė komanda siūlo pažiūrėti reportažą apie vagių pykčio protrūkius, kai „operacija“ nepavyksta. Taip pat sužinosite neįtikėtinų būdų savo automobiliui apsaugoti. Gal vis dėlto tai įmanoma?

Dar viena laidos tema – nematomi šviesoforai. Tikriausiai esate bent kartą patekę į situaciją, kai, priartėję prie reguliuojamos sankryžos ar pėsčiųjų perėjos, šviesoforo tiesiog nematote. Gal jį kas užstoja, yra pasuktas netinkamu kampu ar pakabintas visai šalia STOP juostos? Kas tai – inžinierių klaidos ar ypatingi sumanymai? Kaip elgtis, kai šviesoforas ne padeda, o trukdo ir vairuotojus paverčia pažeidėjais?

Žiūrovų pamėgtoje „Istorijos detektyvų“ laidoje į istorinius klausimus atsakinėjo politikas Gabrielius Landsbergis, o istorikas Darius Juodis atskleidė  naujų faktų apie Vasario 16-osios deklaraciją. „Paprastai populiariojoje literatūroje parašoma: susirinko partizanai, vadai, parašė, pasirašė ir viskas. Bet yra taip, kad niekas neatsiranda iš nieko. Mintys turi subręsti per ne vienerius metus“, – teigia dr. D. Juodis.

Kitas laidos reportažas – apie ukrainiečius, kurie lemtingomis 1991 metų dienomis gynė Lietuvos laisvę, budėjo Aukščiausiosios Tarybos rūmuose. Tai, kas Lietuvoje vyko prieš ketvirtį amžiaus, šiandien vyksta Ukrainoje.

Trečią dešimtį baigianti naujienų laida „Labas rytas, Lietuva“ šįkart kalbėjo apie technologijų panaudojimą madoje, pristatė Klaipėdos šviesų festivalį. Floristas papasakojo, kaip pabudinti augalus iš žiemos miego, taip pat laidos kūrybinė komanda domėjosi šventiniais spektakliais – arbatvakariais, kurie žiūrovus nukelia į XX-ojo amžiaus pradžią, kai lietuvybės idėjos buvo puoselėjamos slapta. Studijoje svečiavosi ir prodiuseris Rolandas Skaisgirys ir istorikas bei LRT laidų vedėjas Virginijus Savukynas, pristatę dokumentinių vaidybinių filmų ciklą „Žmonės, kurie sukūrė Lietuvą“.

Violetos Baublienės kuriamoje gyvenimo būdo laidoje „Stilius“ – dvi skirtingų žmonių istorijos. Apie bedantes šypsenas, gerą širdį ir misijas, kurios siekia Afriką – išsamus pokalbis su odontologe Egle Vindašiūte apie norą padėti ir kitokius požiūrius į gyvenimą.

Kaip suprasti vertes ir prasmes architektūroje ir interjere, apie senus ir gerus namus, stilių ir kokybę kalbėjo Audrys Karalius.

LRT TELEVIZIJOS žiūrovai akylai seka ir nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos naujienas. Į ieškomiausių įrašų penketuką pateko laida, kurioje susikovė 12 dalyvių, o iš jų į kitą etapą pateko tik aštuoni – Aistė Pilvelytė, Greta Zazza, Kotryna Juodzevičiūtė, „Queens of Roses“, Sasha Song, Mia, Valerija Iljinaitė ir Alanas.

1. „Keliai. Mašinos. Žmonės“

2. „Istorijos detektyvai“

3. „Labas rytas, Lietuva“

4. „Stilius“

5. Nacionalinė „Eurovizijos“ atranka