Tavo LRT

2017.02.27 09:33

Pasaulio įdomybės: Vokietijos mieste – nesutarimai dėl dešrelių

Vita Ličytė, LRT Radijo laida „Pasaulio laikas“, LRT.lt2017.02.27 09:33

Vokietijos Keselio mieste kilo nesutarimų dėl dešrelių, nes vienas miesto tarybos narys pareikalavo, kad vegetarų gatvės festivalyje vis tiek būtų galima nusipirkti tradicinių vokiečių dešrų. Kaip kompromisą jis siūlo dešreles iš ekologiškų ūkių. Kai kurie tarybos nariai teigia, kad išbraukti dešras iš festivalio – nepagarba ir miestui, ir tradicijoms.

Aplinkinis regionas yra žinomas dėl įvairių rūšių dešrų ir dešrelių, tad dėl šio klausimo miesto taryba planuoja netgi balsuoti. O vegetarų festivalio organizatoriai tvirtai laikosi savo idėjų ir teigia, kad mėsos produktų pardavinėjimas prasilenkia su Žemės dienai skirto festivalio idėja, nes mėsos produktams pagaminti reikia daug daugiau išteklių nei daržovėms. Be to, jie teisinasi, kad ant numatytų prekystalių jau nebėra vietos.

***

Didelės bangos reakcijų socialiniuose tinkluose sukėlė Islandijos prezidentas Guoni Th. Johannessonas, puikiai vertinamas ir mylimas vietinių.  Praėjusią savaitę per susitikimą su studentais prezidentas sulaukė daugybės klausimų.

Vienam studentui paklausus, ką prezidentas mano apie picą su ananasais, šis atsakė nekenčiantis vadinamosios „havajietiškos“ picos, todėl net pagalvotų apie ją draudžiantį įstatymą. Kadangi netrukus kilo pasipiktinimo banga, prezidentas suskubo taisyti situaciją ir patikino neturintis tokios galios.

***

Pietų Sudano vyriausybė pranešė, kad kai kuriuose šalies regionuose prasidėjo badmetis. Iki šiol Niekur kitur pasaulyje badmetis nebuvo skelbiamas šešerius metus. Pietų Sudane humanitarinė krizė susidarė dėl daugiau nei trejus metus trunkančio pilietinio karo, o badą kenčia beveik 5 mln. gyventojų – tai pusė šalies populiacijos. Jungtinių Tautų atstovai perspėja, kad badas gali toliau plisti.

***

Naujausi mokslininkų tyrimai įrodo, kad pasaulio vandenyno vandenyje mažėjant deguonies kyla pavojus žuvims ir visiems povandeniniams gyviams bei augalams. Per pastaruosius 50 metų deguonies lygis vandenynuose sumažėjo 2 proc.

Mokslininkai skaičiuoja, kad iki amžiaus pabaigos deguonies lygis gali sumažėti 7 proc., o prie tokių sąlygų gali prisitaikyti tik vienetai vandenyno gyventojų. Deguonies trūkumas labiausiai veikia dideles žuvis, taigi greičiausiai išnyktų tunai, rykliai. Anot mokslininkų, deguonies mažėjimą vandenyne lemia klimato kaita ir globalinis atšilimas.

***

Didžiausia pasaulio jachta buvo sulaikyta prie Gibraltaro krantų. Aukštesnė nei Big Benas ir ilgesnė nei 13 didelių autobusų rusų milijardieriaus Andrejaus Melnichenko jachta laikinai konfiskuota dėl   nesumokėto užmokesčio jachtos statytojams. Jiems, kaip pranešama, milijardierius skolingas daugiau nei 13 mln. eurų.

Futuristinio stiliaus jachtą pastačiusi Vokietijos kompanija rusų verslininką tai pat padavė į teismą. Pats trąšų ir anglies magnatas teigia pritrenktas tokio Vokietijos kompanijos žingsnio ir  mano, kad viską buvo galima išspręsti taikiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.