Naujienų srautas

Tavo LRT2017.02.24 11:39

„Sofijos pasaulio“ autorius J. Gaarderis: moterims svarbu bandyti suprasti, vyrams – būti suprastiems

LRT.lt 2017.02.24 11:39

Norvegų bestselerių autorius Josteinas Gaarderis (g. 1952) – tikras šių laikų išminčius, sukūręs ir tebekuriantis pilną klausimų pasaulį. Jo knyga „Sofijos pasaulis“ išversa į dagiau kaip 60 kalbų ir parduodama milijoniniais tiražais visame pasaulyje. 

Nemažai J. Gaarderio knygų – „Sofijos pasaulis”, „Mergatė su apelsinais”,  „Kortų paslaptis”, „Cirko direktoriaus duktė” yra išverstos į lietuvių kalbą. Prieš septynerius metus, 2010-aisiais, garsusis norvegų autorius lankėsi Vilniaus knygų mugėje. O šį šeštadienį LRT KULTŪROS laida „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus” kviečia į viešnagę jo namuose.

„Josteinas Gaarderis – tikrų tikriausias savo laikų opozicionierius, iš liberalių mitingų bėgantis į operą, kuria visada žavėjosi, – pasakoja interviu autorė, Lietuvos operos primadona Nomeda Kazlaus. – Nepaprastai įdomu buvo išgirsti jo mintis apie klasikinę muziką, mėgiamus kompozitorius. Taip pat – apie jo meilę gamtai ir fanatišką pasivaikščiojimų gamtoje pomėgį.”

„Nemanau, kad atsirastų mirties patale gulintis žmogus, kuris imtų gailėtis, kad nežiūrėjo televizoriaus ar nepraleido daugiau laiko, naršydamas internete… Manau, kai paliksiu šį pasaulį nesigailėsiu, kad nebuvau daug su anūkais, savo sūnumis, nes praleidžiame daug laiko kartu. Bet gailėčiausi, kad per mažai lipau į kalnus, – laidoje sakys norvegų rašytojas. – Man gyvenimas – draugai, šeima, anūkai... Bet, jei turėčiau įvardyti hobį, jis būtų – išeiti pasivaikščioti.“

Laidos vedėjos paklaustas, kodėl turėdamas du sūnus, pagrindine knygos veikėja pasirinko keturiolikmetę mergaitę, J. Gaarder atsakė taip: „Manau, daugeliui moterų, daugeliui  merginų ypač svarbu bandyti suprasti ką nors, kas ir yra filosofijos esmė… Daugumai vyrų ir berniukų daug svarbiau būti suprastiems…“

Kas J. Gaarderiui pačiam šiuo metu svarbu, kaip gimsta jo siužetai, kokia rašytojo ilgos ir laimingos santuokos paslaptis?  Apie tai – jau šį šeštadienį 20 val. laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ per LRT KULTŪRĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą