Tavo LRT

2017.02.23 10:09

Svarbiausi 18-osios Vilniaus knygų mugės renginiai – tiesiogiai per LRT

LRT.lt 2017.02.23 10:09

Dešimtys tiesioginių transliacijų, daugiau kaip 40 TV laidų įrašų, šimtai valandų archyvinės medžiagos, specialūs pristatymai ir diskusijos radijo ir televizijos eteryje – taip Lietuvos visuomeninis transliuotojas įsilies į vieną svarbiausių metų kultūros renginių – jau šį ketvirtadienį prasidedančią 18-ąją tarptautinę Vilniaus Knygų mugę. Daugelį diskusijų Knygų mugėje įsikūrusiame Forume-LRT studijoje ves LRT laidų vedėjai – iš viso beveik dvidešimt.

„Vasario pabaigoje LRT tradiciškai keturioms dienoms persikelia į Knygų mugę – tam, kad joje apsilankyti galėtų ir esantys toliau nuo Vilniaus. Jau ne vienerius metus mugėje galima ne tik įsigyti knygų ar pabendrauti su mėgiamais autoriais, bet ir įžengti į televizijos ir radijo virtuvę. Visi, apsilankę LRT studijoje, galės pamatyti, kaip kuriama, transliuojama ar įrašoma radijo ar televizijos laida. Galų gale, prieiti ir susipažinti su mūsų vedėjais, kūrybine grupe. O mums tai – puiki galimybė tapti vieno gražiausių, populiariausių Lietuvos kultūrinių renginių dalimi“, – sako LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

LRT viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus atstovė Ingrida Urbonavičienė pažymi, kad dėl išaugusio renginio lankytojų susidomėjimo LRT veikla net teko keisti erdvę, kurioje įsikuria nacionalinis transliuotojas.

„Knygų mugėje darbuojamės jau apie dešimt metų. Pastaruosius trejus metus dirbame LRT FORUME, nes „išaugome“ Rašytojų kampą, kuris talpindavo vos penkiasdešimt žmonių. Persikėlėme į didesnę erdvę, kurioje sutilpti gali beveik du šimtai lankytojų. Jaučiame, kad susidomėjimas vis auga, ir mums labai malonu. Po praėjusiais metais „Litexpo“ atlikto tyrimo tarp įvardintų labiausiai mugėje patikusių renginių yra renginiai, vykstantys LRT FORUME. Be to, jau eilę metų dalį LRT FORUME vykstančių renginių transliuojame tiesiogiai. Ne pirmus metus transliacijos vyks ir LRT.lt portale, tad negalintys atvykti į Knygų mugę, gali joje dalyvauti netiesiogiai“, – pasakoja specialistė.

Pajusti Knygų mugės pulsą padės specialios LRT tiesioginės transliacijos:

KETVIRTADIENIS, VASARIO 23 D.

11.00 Tiesioginė LRT RADIJO ir LRT KULTŪROS laida „Aktualijų studija“               
Vedėjas V. Savukynas

PENKTADIENIS, VASARIO 24 D.

11.00  Tiesioginė LRT KLASIKOS ir LRT KULTŪROS laida „Ryto allegro“. Tema „Kada turėsime pasaulinį bestselerį?“   
Vedėjos I. Janiulytė ir B. Rutkauskaitė

ŠEŠTADIENIS, VASARIO 25 D.

10.00 Tiesioginė LRT RADIJO laida „Kultūros savaitė“                      
Vedėjos G. Jankauskienė ir R. Jonykaitė

11.00 Tiesioginė LRT KULTŪROS laida „Algirdo Šeškaus knygų pristatymas“. Renginys skirtas LRT Televizijos 60-mečiui        
Dalyvauja A. Šeškus, A. Narušytė, V. Januškevičiūtė, U. Siparienė

SEKMADIENIS, VASARIO 26 D.

11.00 Tiesioginė LRT KULTŪROS laida. „Valstybė ir kultūra: pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį“                            
Dalyvauja N. Kardelis, V. Rubavičius, S. Trilupaitytė, R. Repšienė (LKTI)

14.00 Tiesioginė LRT KULTŪROS laida. Akcijos „Metų knygos rinkimai“ apdovanojimai.            
Dalyvauja išrinktų knygų autoriai, renginį veda J. Kryževičienė (Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija, LNMMB)

Visas keturias dienas nuo ketvirtadienio iki sekmadienio iš mugės tiesiogiai transliuos portalas LRT.lt, visą LRT Forumo programą galite rasti čia.