Tavo LRT

2017.02.13 16:07

Europos žiūrovai LRT medžiagą matė daugiau nei tūkstantį kartų

Europos transliuotojų sąjungai priklausantys kanalai pernai iš viso LRT medžiagą savo žinių laidose transliavo daugiau nei tūkstantį kartų.

Į orą prieš LRT žurnalistų kameras balandžio pabaigoje pakilo Lietuvos policijos skraidyklė. Ja policininkai pranešė ieškosiantys naminukės gamyklų miškuose. Ši žinia pirmą praėjusių metų pusmetį pasklido plačiausiai po Europos transliuotojų sąjungos televizijas. Su jomis LRT pagal sutartį dalijasi įdomiausių savo naujienų vaizdais. Skraidyklę ir naminukių gamyklas per žinias  parodė 23 Europos kanalai. 

Iš viso šie vaizdai Europos eteryje rodyti 81kartą. Tokius duomenis LRT kasmet gauna iš Europos transliuotojų sąjungos statistikų, pagal specialius vandens ženklus sekančių, kur ir kada televizijos transliuoja iš partnerių gautus vaizdus. 

Pagal minėtą statistinę analizę aišku, kad Europai įdomi pernykštė Lietuvos kova su alkoholizmu. Įvairios su šia tema susijusios naujienos iš viso Europos televizijų eteryje parodytos šimtą dvidešimt keturis kartus. Tiek pat kartų rodytos ir įdomybių grupei priklausančios naujienos. 

Tarp populiariausių rugsėjį – LRT filmuotas vilniečio Karolio Ščerbausko įkurtas daiktų daužymo kambarys, parodytas penkių Europos kanalų žiniose. 

organizatorių nuotr.

O birželį – LRT Klaipėdos zoologijos sode filmuoti Baltųjų tigrų jaunikliai. Šie vaizdai patraukė šešių televizijų dėmesį. 

Ir rugsėjį Pabaisko mieste vykusios vištų lenktynės, kurias per žinias matė septynių Europos kanalų žiūrovai. 

Pati populiariausia įdomybė – gruodžio pradžioje Trakuose LRT nufilmuotas Lietuvos Kalėdų senelių susirinkimas. Apie jį savo žiniose pranešė 11 Europos kanalų.

Taip pat vienuolika kanalų susidomėjo originaliais kovą vykusio Lietuvos žemdirbių protesto vaizdais. Dėl krintančių pieno kainų protestavusių ūkininkų vaizdai Europos eteryje iš viso kartojosi 62 kartus. 

Jie priskirtini Lietuvos vidaus politikos temų grupei, kuri dėl spalį vykusių rinkimų į Seimą pagal populiarumą buvo antra. Su Lietuvos vidaus politika susijusios naujienos Europos eteryje iš viso parodytos 269 kartus. 

Patys žiūrimiausi ne tik šios grupės, bet ir visų praėjusių metų LRT nufilmuoti vaizdai buvo šie. Spalio pabaigoje Valstiečiai ir žalieji po antro turo šventė triuškinamą pergalę. 

LRT nufilmuotą jų triumfą iš viso parodė 24 skirtingi kanalai – jie eteryje vaizdus kartojo 60 kartų.

BNS nuotr. 

Vis dėlto populiariausia temų grupė buvo ne Lietuvos vidaus politika, bet Lietuvos karinė veikla. Įvairių LRT nufilmuotų ginklų pirkimo sutarčių ar pratybų vaizdų fragmentus Europos kanalai savo žiniose iš viso rodė 273 kartus.

Šioje naujienų grupėje daugiausiai dėmesio sulaukė Lietuvos kariuomenės rugpjūtį įrengtas treniruočių kompleksas „mūšis mieste“. Dirbtinai pratyboms pastatyto miesto vaizdus savo žiniose keliasdešimt kartų kartojo devyni kanalai. 

Dar daugiau dėmesio pritraukė skandalas, kai dėl institucijų nesusikalbėjimo Lietuva, neturėdama tokios teisės, pusvelčiui pardavė amerikiečių dovanotus Vietnamo laikų šautuvus. Šį nesusipratimą nušvietė 12 skirtingų kanalų, tarp jų – ir „Euronews“.

Su tokių didžiųjų kanalų reporteriais pernai šiek tiek konkuravo ir Lietuvos korespondentai, dirbę Jungtinėse Valstijose per rinkimus į prezidentus. Jų filmuota medžiaga LRT dalijosi su Europos Transliuotojų Sąjunga ir įvairūs Europos kanalai ją savo žiniose iš viso panaudojo 74 kartus. 

L. Tautvaišaitės nuotr. 

Iš lietuvių reporterių parengtų reportažų populiariausi pasirodė vaizdai apie Donaldo Trumpo rėmėjų specialiai kampanijai įrengtą D. Trumpo agitacinį namą. LRT žurnalistų vaizdus savo žiniose parodė 16 Europos kanalų.

Nušviečiant pasaulines aktualijas LRT prisidėjo ne tik reportažais iš užsienio. LRT nufilmuoti Lietuvos įvykiai papildė kontekstą tokių aktualijų, kaip Europos pabėgėlių krizė ar Rusijos konfrontacija su NATO. 

Su šia konfrontacija susijusios LRT naujienos iš viso Europos kanaluose parodytos šimtą dvidešimt penkis kartus. 

Tarp populiariausių naujienų – apie Vilniuje prie stoties nupieštą D. Trumpo ir Vladimiro Putino karikatūrą, ypač kai rugpjūtį karikatūra buvo suniokota. Apie suniokojimą, naudodami LRT vaizdus, pranešė 11 kanalų. 

BNS nuotr. 

Dešimt kanalų per savo žinias rodė kovą prie Rusijos ambasados LRT nufilmuotus vaizdus, kuriuose – paleisti tuo metu dar sulaikytą Ukrainos pilotę Nadija Savčenko Rusiją raginantys protestuotojai. Pabėgėlių krizės kontekste LRT taip pat turėjo itin populiarią naujieną – afganistaniečio Basiro balandį lietuviškai Graikijos pabėgėlių stovykloje pareikštą prieglobsčio prašymą. 

Kai Lietuva atkreipė dėmesį į šį prašymą, LRT parengtą medžiagą parodė devyni Europos kanalai, o kai Basiras galiausiai atvyko į Vilniaus oro uostą, sutikimo vaizdus savo žiniose rodė penki Europos kanalai. 

Lietuviškos žinios susijusios su pabėgėlių krize Europos kanaluose pasirodė 77 kartus. Iš viso per 2016 įvairūs LRT filmuoti fragmentai Europos kanaluose parodyti 1073 kartus.