Tavo LRT

2017.02.10 13:41

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – gandai ir faktai apie alkotesterį

LRT.lt2017.02.10 13:41

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

„Keliai. Mašinos. Žmonės“ praėjusią savaitę buvo ieškomiausia LRT mediatekos lankytojų laida. Šįkart kūrybinė komanda domėjosi gandais ir faktais apie alkotesterius, kuriais blaivumą pasitikrinti bent kartą yra tekę turbūt kiekvienam vairuotojui. Nors šie prietaisai – tikrai ne naujiena, vis pasigirsta išradingų versijų, kaip jį apgauti, arba kodėl jų rodmenys neatitinka realybės.

Taip pat žurnalistai aiškinosi, į kokias pinkles patenka automobilių vairuotojai, kai už antrą ar trečią kartą po taisymo sugedusią detalę niekas nenori prisiimti atsakomybės.

Labai didelio žiūrovų susidomėjimo sulaukė ir dar viena „Keliai. Mašinos. Žmonės“ laida, kurioje pasakota apie kelių eismo taisyklių pažeidėjus nuo šiol drausminti padedančią pačią moderniausią įrangą. Kauno apskrities kelių policijos pareigūnai naujausią greičio matuoklį vadina išskirtine greičio mėgėjų tramdymo priemone. Laidos vedėjas Valdas Vilūnas kviečia pažiūrėti, ką iš tiesų gali naujasis prietaisas ir kaip į jį reaguoja pažeidėjai.

Antroji laidos tema – avarijos, kai kelyje partrenkiamas pėsčiasis. Tokiais atvejais kyla amžina diskusija: kas kaltas. Visgi pėstieji – labiau pažeidžiami, o perėjoje jie turi jaustis saugūs. Kada dėl nelaimingų atsitikimų yra kalti vairuotojai, o kada – pėstieji, aiškinosi laidos kūrybinė komanda.

Mediatekos lankytojų paieškoje dominuoja ir sveikatos patarimų laida „Klauskite daktaro“. Gydytojas Alvydas Unikauskas aiškino, kodėl vieni žmonės, net ir valgydami viską, netunka, o kiti priauga svorio rodos, vos pagalvoję apie pyragėlį. Taip pat profesorius pasakojo, ką daryti, kai sugenda organizmo termostatas – skydliaukė.

Mediatekos lankytojai aktyviai ieškojo ir Ritos Miliūtės vedamos diskusijų laidos „Teisė žinoti“, skirtos temai apie smurtą prieš vaikus. Laidos studijoje viešėjęs Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas profesorius Rimantas Kėvalas pasakojo, su kokiomis situacijomis susiduria medikai, gelbėdami nuo smurto šeimoje nukentėjusius vaikus.

LRT žiūrovus domina ir ne vieną dešimtmetį režisieriaus Sauliaus Vosyliaus kuriamas serialas „Giminės. Gyvenimas tęsiasi“. Šio sezono, kuriame epizodinį vaidmenį atliks ir Holivudo aktorė Rūta Lee, pirmosios serijos įrašas buvo vienas ieškomiausių LRT mediatekoje.

Nacionalinio transliuotojo žiūrovų simpatijų sulaukė ir žurnalistės Liepos Rimkevičienės projektas „Laisvės vėliavnešiai“, skirtas valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Jame pasakojama apie žmones, kurie per visus tuos metus savo darbais ir kūryba prisidėdami prie gražesnės Lietuvos kūrimo, demonstruodami tiesų stuburą ir valią išlikti ištikimiems pamatinėms savo ir šalies vertybėms nešė laisvės vėliavą.

1. „Keliai. Mašinos. Žmonės“

2. „Klauskite daktaro“

3. „Teisė žinoti“

4. „Giminės. Gyvenimas tęsiasi“

5. „Laisvės vėliavnešiai“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.