Tavo LRT

2017.02.13 09:47

EBU statistika: kokia LRT informacija įdomiausia Europos transliuotojams

LRT.lt 2017.02.13 09:47

Vien per praėjusius metus LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnybos parengta medžiaga Europos transliuotojų sąjungos (EBU) narių TV kanalais buvo transliuota daugiau kaip 1000 kartų. Labiausiai Europos televizijas sudomino LRT parengti reportažai apie Seimo II-ojo turo rezultatus. Šią medžiagą rodė 24 skirtingi EBU kanalai, o iš viso ji transliuota 60 kartų.  Plačiau – Algirdo Acaus reportaže:

Išskirtinio dėmesio sulaukė ir LRT TV žurnalistų Vykinto Pugačiausko, Lauros Tautvaišaitės ir Edvardo Špoko parengtas pasakojimas apie Donaldo Trumpo agitacinį namą Pensilvanijoje. Jį rodė 16 skirtingų kanalų iš viso 49 kartus.

Susidomėta ir vaizdo siužetu apie JAV senatorių pasisakymus Vilniuje dėl sankcijų Rusijai. Tai  – operatoriaus Evaldo Petrausko darbas. Medžiagą transliavo 16 skirtingų kanalų iš viso 45 kartus.

Pasak LRT EBU koordinatoriaus Algirdo Acaus, Europos visuomeninius transliuotojus domina ne tik pasaulinių aktualijų atgarsiai Lietuvoje, pvz., įtakingų politikų vizitai, bet ir originalesni Lietuvos vidaus įvykiai. 

Tarp daugiausiai susidomėjimo sukėlusių LRT reportažų EBU naujienų mainų programoje (EBU News Exchange) – ir pasakojimai apie tai, kaip Lietuvos policija dronais ieško naminukės gamintojų (23 kanalai, 81 kartas), siužetas apie suniokotą D. Trumpo ir Vladimiro Putino bučinio grafitį Vilniuje (11 kanalų, 39 kartai), Kalėdų senelių susirinkimas Trakuose (11 kanalų, 21 kartas).

EBU naujienų mainų programai 2016 m. LRT iš viso pateikė 90 reportažų, vidutiniškai apie 8 per mėnesį. Apie 80 procentų jų buvo panaudota. 

„Aktyvūs informaciniai mainai su EBU nariais neabejotinai prisideda prie žinios apie Lietuvą sklaidos, o didėjantį mūsų parengtų medžiagų panaudojimą laikome mūsų žurnalistų profesionalumo įvertinimu“, –  sako LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnybos vadovas Audrius Matonis.

2015-aisiais Europos transliuotojus labiausiais domino reportažas apie euro įvedimą, Kalėdų senelių plaukimas upe ir Krašto apsaugos ministro Juozo Oleko pasisakymas apie JAV sunkiąją techniką. 

2014-aisiais – siužetas apie rinkimuose balsuojančią prezidentę Dalią Grybauskaitę, NATO oro policijos pratybos bei Baltijos kelio 25-metis.

Europos transliuotojų sąjunga vienija 73 visuomeninius transliuotojus 56 Europos šalyse. EBU priklauso ir 34 asocijuoti nariai Azijoje, Afrikoje ir Amerikoje.