Tavo LRT

2017.02.13 14:39

Vasarį „LRT Opus Ore“ skambės rokas ir kumbija

LRT.lt2017.02.13 14:39

Radijo stotis LRT OPUS tęsia koncertų seriją „LRT Opus Ore“ ir vasario mėn. kviečia klausytis net dviejų įdomių grupių.

Vasario 9 dieną studijoje jau svečiavosi rokeriai MOVO, visai neseniai pristatę savo antrąjį albumą „Kalnuose”. 

Linas Kubekas (bosinė gitara, vokalas), Augustas Masevičius (gitara), Tomas Simanavičius (gitara) ir Mantas Tamulionis (mušamieji) koncertuoti kartu pradėjo dar 2011-aisiais ir ryškiai atsiskleidė jaunųjų atlikėjų konkurse „Garažas“. Po jo iškart sekė pasirodymai daugelio didžiųjų Lietuvos ir kaimyninių šalių muzikos festivalių scenose. Netrukus MOVO buvo įvertinti ir nominuoti alternatyvios muzikos apdovanojimuose „T.Ė.T.Ė 2012“ kaip geriausia roko grupė. Po sėkmingo starto išleistas debiutinis albumas „Mano Aš“.  Pasak vaikinų, nenorėdami likti vieno albumo grupe, praėjus daugiau nei trejiems metams MOVO išgrynino antrąjį savo darbą. Jo kūriniai ir skambėjo „LRT Opus Ore“ koncerte.

Vasario 13 dieną „LRT Opus Ore“ bus labai karšta, nes „Parranda Polar” kviečia klausytis Pietų Amerikos karštinės – kumbijos (cumbia). Vaikinų trio įsitikinę, kad šiam skambesiui abejingais likti tiesiog neįmanoma – jo nuoširdumas verčia šypsotis ir šokti! Tad studijoje šį kartą niekas nesėdės – „Parranda Polar” skelbia šokius!

Vaikinų istorija egzotiška – Adomas Koreniukas pirmasis užsikrėtė šios muzikos stiliumi keliaudamas ir gyvendamas Peru. Būtent ten jis ir sutiko Vytautą Puidoką. Vėliau bičiuliai į komandą pasikvietė dar vieną narį Joną Narbutą ir įkūrė grupę „Parranda Polar”, kurios pavadinimas reiškia „poliarinės smagybės”.

Viename interviu A. Koreniukas yra pasakojęs, kad jam kumbija – pajūrio kaimelis, asiliukai, futbolo kamuolį gainiojantys vaikai, kortomis lošiantys atsipalaidavę žvejai... Kitaip tariant – tyras, paprastas, nuoširdus, labai geras jausmas: „Mūsų tikslas, kad klausytojai visa tai pajustų ir koncerto metu.”

Dabar trijulė keliauja per Lietuvą ir kitas šalis su armonika, gitara bei mušamaisiais ir cumbia muzikos garsais – džiaugiamės, kad jie užsuks ir į „LRT Opus Ore“ studiją!

Koncertai bus filmuojami ir tiesiogiai transliuojami per LRT OPUS, vėliau perkeliami į televiziją ir internetą. 

Koncerto pradžia – 18.00 val.

Norinčių gyvai stebėti grupės pasirodymą, prašome registruoti adresu opus@lrt.lt , nurodyti savo vardą ir pavardę. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt