Tavo LRT

2017.02.06 21:01

Pasaulio įdomybės: „Microsoft Excel“ apačiai pasiekti prireiks daugybės valandų

„Youtube`o“ tinklaraštininkas atskleidė paslaptį, kiek užtruktų, jei norėtumėte pasiekti programos „Microsoft Excel“ dokumento apačią. Hunteris Hobbsas iš Oklahomos, paspaudęs rodyklę, tempiančią dokumentą, be pertraukos ją laikė 9 val. 36 min. 10 s. Būtent tiek truko vaizdo įrašas, vaikino įkeltas į „Youtube`ą“. Iš viso šioje programoje yra 1 mln. 48 tūkst. 506 eilutės. H. Hobbsas sako, kad tai kvailiausias jo sugalvotas iššūkis ir nerekomenduoja to pakartoti.

Pietų Afrikos Respublikoje vandens stygius pasiekė tokią ribą, jog viename šiauriniame šalies mieste valstybės tarnautojai turi važiuoti 6 kilometrus, kad pasiektų veikiantį tualetą. Mpumalangos miesto Socialinio vystymosi departamento darbuotojai padeda skurdžiai gyvenantiems žmonėms palengvinti buitį, susirasti darbą, tačiau klientus ir darbą jiems tenka periodiškai palikti, nes vienintelis veikiantis tualetas – už 6 kilometrų esančiame prekybos centre.

Tačiau, galima sakyti, tai nėra pati blogiausia vandens stygiaus pasekmė. Dėl sausros visoje Pietų Afrikos Respublikoje yra paveikti milijonai žmonių, sausra sukėlė iššūkių mokyklose ir ligoninėse. Nors pro šalį neseniai praslinko lietaus debesys, vandens nebuvo daug ir situacija išlieka kritinė. Keiptauno valdžia praneša, kad įmonės ir gyventojai vis dar sunaudoja per daug vandens, o sodininkams ir daržininkams įsakyta laistyti savo augalus tik ketvirtadieniais ir sekmadieniais.

***

Slidinėjimo kurortas Šveicarijoje laikinai įsivedė nuosavą atskirą valiutą. Tokiu būdu esą siekiama sustiprinti ekonomiką ir sutaupyti lėšų naujam slidininkų keltuvui – jis, anot vietinių, dabar yra svarbiausia investicija stabilią kaimo ateitį. Le Djablerė slidinėjimo kurorte buvo paleista 50 tūkst. monetų, ant kurių išgraviruotas modernaus keltuvo eskizas.

Valiuta pavadinta „Isenau“ – taip pat vadinasi ir slidinėjimo zona, kurioje veikia jau atgyvenęs keltuvas. Šios monetos bus naudojamos laikinai, iki balandžio pabaigos. Iniciatyvos autorius teigia, kad slidinėjimas yra pats svarbiausias kaimelio pragyvenimo šaltinis, o pastaruoju metu regiono valdžia mažina finansavimą šiai nedidelei vietovei.

***

Naujoje Zelandijoje žadamas piniginis atlygis žmogui, kuris pastebės jau išnykusiu laikomą paukštį. Pietinės salos kokako, kartais dar vadinamas pilkuoju vaiduokliu, buvo įrašytas į išnykusių rūšių sąrašą 2007 m., bet po kelių pranešimų, kad esą buvo pastebėtas taip pat atrodantis paukštis, nuo 2013 m. buvo skelbiama, jog vis dar trūksta duomenų, kad Pietinės salos kokako būtų laikomas kaip visiškai išnykęs.

Organizacija „South Island Kokako Charitable Trust“ siūlo 5 tūkst. Naujosios Zelandijos dolerių (daugiau nei 3 tūkst. EUR) atlygį už įrodymus, kad vis dar yra išlikusių pilkųjų vaiduoklių. Patikimiausiu įrodymu, be abejo, laikoma nuotrauka.

***

Pirmą vasario savaitę po socialinius tinklus pasklido nuotrauka iš lėktuvo, kurio salone ant kėdžių daugiausia sėdi 80 sakalų. Saudo Arabijos princas nupirko savo paukščiams atskirus pirmos klasės bilietus, kad užtikrintų saugią savo augintinių kelionę.

Sakalų sportas ypač populiarus Jungtiniuose Arabų Emyratuose, ir tam tikrą skaičių sakalų nemokamai leidžia skraidinti kai kurios JAE bei Kataro oro linijos. JAE vyriausybės duomenimis, 2002–2013 m. buvo išduoti pasai 28 tūkst. sakalų. Pasus išduodama siekiant užkirsti kelią prabangių paukščių kontrabandai. Pasak plėšriųjų paukščių apsaugos organizacijos, JAE yra pusė viso pasaulio sakalų.

Parengta pagal užsienio spaudą.