Naujienų srautas

Tavo LRT2017.02.03 11:43

N. Kazlaus laidoje – smuiko virtuozas G. Kremeris

LRT.lt 2017.02.03 11:43

Pasaulinio garso smuiko virtuozas Gidonas Kremeris mini savo orkestro „Kremerata Baltica“ jubiliejų Vilniuje, kuris tapo vienu pirmųjų ir reikšmingiausių miestų puikioje smuikininko karjeroje. Maestro Gidonas Kremeris – laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“, šį ir kitą šeštadienį 20 val. per televizijos kanalą LRT KULTŪRA.

Rygoje 1947-aisiais gimęs G. Kremeris apkeliavo garsiausias pasaulio scenas ir pelnė gausybę muzikos apdovanojimų, galiausiai – „menų Nobelio“ premiją (Praemium Imperiale), kuria buvo apdovanotas 2016-tųjų spalį.

Jo įkurtas Baltijos šalių muzikantų orkestras „Kremerata Baltica“ jau įrašė per dvidešimt kompaktinių plokštelių. Orkestras stipriais ryšiais siejasi su Lietuva bei iškiliausiomis mūsų muzikos asmenybėmis. 2000-aisis G. Kremerį už nuopelnus Lietuvos kultūrai prezidentas Valdas Adamkus apdovanojo Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu.

„Kaip sako maestro G. Kremeris – ne atlikėjų vardai ar festivalių pompastika yra žvaigždės. Žvaigždė – pati Muzika, kurios turi siekti, tapdamas tobulesnis tiek profesijos srityje, tiek kaip žmogus – tarnauti Muzikai, juk ji universaliausia kalba, nepripažįstanti jokių sienų“, – pasakoja laidos autorė ir vedėja, operos solistė Nomeda Kazlaus.

„Nesu snobas, manantis, kad muzika skirta tik itin išsilavinusiems žmonėms. Atvirkščiai – manau, kad muzika suvokiama ir pasiekiama kiekvienam, kas atveria jai širdį. Pirmiausia kalbu apie klasikinę muziką, turinčią tradicijas, kurios kyla dar nuo Bacho ir Beethoveno, sugebėjusių į keletą natų, taktų ar nedidelę partitūrą sudėti visą pasaulį“, – laidoje kalbės G. Kremeris. 

Pokalbis su G. Kremeriu – laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ šį šeštadienį 20 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą