Tavo LRT

2017.01.28 17:44

Klausiate – atsakome. Kokiu atveju nutraukiama našlio pensija?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2017.01.28 17:44

Pensijos įstatymas numato, kad našlystės pensija gali būti nutraukiama tik vieninteliu atveju. Taip sako „Sodros“ vyriausioji specialistė Olga Važnevičienė. 

LRT RADIJO klausytojui Petrui aktualus našlystės pensijos klausimas. „Gaunu našlystės paramą, bet jau penkerius metus gyvenu su kita našle. Ar gali Sodra išskaityti išmokėtą sumą?“ – teiraujasi vyras.

O. Važnevičienės teigimu, pensijos įstatyme yra numatyta tik viena sąlyga – mokėjimas gali būti nutraukiamas arba našlių pensija išvis neskiriama tik tuo atveju, jei žmonės susituokia.

„Šiuo atveju, jei ponas Petras gyvena su moterimi, bet nėra su ja susituokęs, šio mokėjimo nutraukti pagrindo nėra“, – teigia specialistė.

Anot jos, išieškojimas – kraštutinė priemonė, kuri gali būti taikoma tik tais atvejais, kai išmokų permoka susidaro dėl gavėjų kaltės, t.y., kai išmokų gavėjai nuslepia reikšmingus faktus arba pateikia klaidingus duomenis. Jei paaiškėtų, kad žmogus, gaunantis našlystės pensiją, yra susituokęs, ta permoka galėtų būti išieškoma.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.