Tavo LRT

2017.01.24 12:04

Emigrantė Agnė įsikūrė Tenerifės oloje: be elektros, vandens ir su pelėmis

LRT.lt 2017.01.24 12:04

Jokios elektros, vandens ir gyvenimas oloje tarp pelių – taip atrodo 36-erių emigrantės Agnės kasdienybė. Maisto moteris gauna iš labdaros valgyklos, o geriamojo vandens tenka skolintis iš kaimynės. O dar neseniai lietuvė gyveno absoliučiai kitaip. Dienas leido Londone, ten siekė karjeros, brangiame mieste nuomojosi namą ir vairavo nuosavą automobilį.

Kas atsitiko, kad karjeristė atvyko į Tenerifę ir tapo atsiskyrėle? Kodėl vietoje madingų vakarėlių ji pasirinko naktis po atviru dangum ir tokią vienatvę, kad šokti belieka tik su savo šešėliu? Agnės istorija laidoje „Emigrantai“ – antradienio vakarą, 19:30 val, per LRT TELEVIZIJĄ.

Agnės oloje – vos keli daiktai, tarp jų – akiai neįprastas įrenginys. „Tai nedidelė saulės baterija“, – pasakoja moteris. Ją lietuvė naudoja, kad pakrautų mobilųjį telefoną ir nedidelį radijo aparatą. Muzika jai padeda nesijausti vienišai nuo miesto gerokai nutolusioje vietoje. Oloje ji glaudžiasi jau beveik metus ir ją jau spėjo pritaikyti kukliam gyvenimui.

Agnė oloje nesijaučia vieniša. Ji jau nebenustemba, kai naktį pajunta per jos kūną lakstančias peles. Ir nors daug kam šie gyvūnai sukeltų pasibjaurėjimą, Agnė jų visai nebijo. „Būna ant manęs užlipa, bet man labai patinka jų kojytės šaltos, taip užlipa ir žiūrinėja, labai faina“, – pasakoja moteris.

Stop kadras

Tačiau dar neseniai Agnės gyvenimas buvo absoliučiai kitoks. Laidoje „Emigrantai“ ji atvirai pasakos apie tai, kaip iš Londono atsidūrė Ispanijoje. Kaip pastovų darbą, gyvenamą vietą bei automobilį išmainė į atsiskyrėlišką kasdienybę. Tuo metu Didžiojoje Britanijoje finansiškai Agnei nieko netrūko. „Gyvenau normaliai, kaip visi“, – sako ji, dairydamasi po savo dabartinį būstą.

Tačiau savaitės išvyka Velso miškuose Agnę visiškai pakeitė. „Grįžau į darbą ir pirmą dieną negalėjau nustoti verkti, man buvo taip bloga nuo viso to, ką darau ir taip trūko visos tos ramybės, tos gamtos“, – tikina lietuvė. „Gal kas mane pavaidins keistuole“, – juokiasi Agnė. Bet tai, ką apie ją galvoja kiti, jai jau  seniai neberūpi.

Neįtikėtina Agnės istorija „Emigrantuose“ – šį antradienio vakarą, 19:30 val., per LRT TELEVIZIJĄ.

Reportažus rengia Akvilė Kavaliauskaitė ir Orijus Gasanovas.