Tavo LRT

2017.01.20 13:53

Ateik, nusifilmuok, atsakyk – kas man yra laisvė?

LRT.lt 2017.01.20 13:53

Jau nuo šio šeštadienio visi vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami prisijungti prie LRT ir filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ kūrybinės komandos organizuojamos gražios akcijos ir atsakyti į vieną klausimą – kas man yra laisvė? 

Jau nuo šio šeštadienio visi vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami prisijungti prie LRT ir filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ kūrybinės komandos organizuojamos gražios akcijos ir atsakyti į vieną klausimą – kas man yra laisvė? 

Žmonių pasisakymai bus filmuojami kiekvieną šeštadienį iki vasario 23 d., nuo 11 val. iki 13 val. priešais Valdovų rūmus neseniai atidarytoje lauko fotoparodoje. 

Vėliau vaizdo klipai su vilniečių ir miesto svečių atsakymais bus transliuojami LRT TELEVIZIJOS eteryje, papildydami jau visus metus besisukančias televizijos užsklandas, kuriose visuomenėje gerbiami žmonės, kaip LR prezidentė Dalia Grybauskaitė, prezidentas Valdas Adamkus, pirmasis atkurtos Nepriklausomos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis, režisierius Oskaras Koršunovas, dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu, dirigentas Modestas Pitrėnas, žurnalistė Eglė Bučelytė, kino operatorius Jonas Gricius ir kiti žinomi žmonės atsakė į tą patį klausimą – kas jiems yra laisvė?

Akcijos sumanytojai – režisieriaus Donato Ulvydo komanda – viliasi, kad vilniečiai noriai įsijungs į akciją, kurios tikslas įkvėpti pokalbius apie laisvę šiandien, kai okupacija jau praeityje. 

„Gyvenant laisvoje šalyje, kai nebereikia už laisvę kovoti, prieš atsakant į šį klausimą, akimirkai turi stabtelėti – tai vienas sunkiausių klausimų. Bet pabandyti atsakyti verta, nes tai padeda įvardinti svarbiausius prioritetus gyvenime. Ką branginame, ką vertiname, pasvarstyti ką, netekę laisvės, prarastume,“ – sako režisierius D. Ulvydas. 

„Lauksime visų – studentų, pensininkų, moksleivių, šeimų su vaikais, miesto svečių. Tikimės išgirsti pačių įdomiausių atsakymų laisvės tema, nes laisvės sąvoka be galo plati,“ – sako filmo prodiuserė Živilė Gallego. 

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius tapo pirmuoju akcijoje sudalyvavusiu vilniečiu.

„Tikimės, kad vilniečiai drąsiai prieis prie LRT filmavimo komandos ir taps prasmingos akcijos dalimi, kuria siekiame skatinti pokalbius apie laisvę, prisiminti jos kainą ir vertę,“ – sako LRT atstovė ryšiams su visuomene Virginija Bunevičiūtė.