Naujienų srautas

Tavo LRT2017.01.31 18:17

Vasarį per LRT TELEVIZIJĄ – neeilinės komedijos ir sukrečiančios dramos

LRT.lt 2017.01.31 18:17

Vasario mėnesį LRT TELEVIZIJA kino mėgėjams siūlys nematytų ir jau pamėgtų komedijų, istorinių, detektyvinių ir romantinių dramų. Dėmesingai atrinktus filmus bus galima matyti net penkias dienas per savaitę – trečiadieniais, ketvirtadieniais, penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais.

Trečiadienis 2017 02 01

Išskrido

(Volavérunt)

Drama, Ispanija, Prancūzija, 1999, N-14

Režisierius: Bigas Luna

Vaidina: Aitana Sánchez-Gijón, Penélope Cruz, Jordi Mollà, Stefania Sandrelli, Jorge Perugorría, Olivier Achard, Jean-Marie Juan, Empar Ferrer, María Alonso, Carlos Bardem

1802 metų liepa. Kupina spindesio Ispanijos istorijos epocha. Turtinga ir graži įtakingiausių to meto vyrų meilužė donja Marija del Pilar, hercogienė Alba, rengia iškilmingą vakarienę, kad atšvęstų savo prabangių rūmų statybos pabaigą. Tarp svečių minios išsiskiria du žmonės – abu buvę hercogienės meilužiai – Ispanijos premjeras Manuelis Godojus ir garsusis dailininkas Fransiskas Goja. Linksmybės trunka visą naktį, o kitą rytą šeimininkė randama negyva savo pačios lovoje. Dar gyva būdama hercogienė buvo mįslė, o jos netikėta mirtis, regis, amžiams liks neatskleista. Tačiau paslaptis išaiškėja ir atskleidžia keistą tiesą.

Tarptautiniame San Sebastiano kino festivalyje aktorė Aitana Sánchez-Gijón apdovanota už geriausią moters vaidmenį. Juosta nominuota 4 Ispanijos kino prizams „Goya“.

Ketvirtadienis 20017 02 02

Džeris Magvairas

(Jerry Maguire)

Romantinė komedija, JAV, 1996, N-7

Režisierius: Cameron Crowe

Vaidina: Tom Cruise, Cuba Gooding Jr., Renée Zellweger, Kelly Preston, Jerry O’Connell, Jay Mohr, Bonnie Hunt, Regina King, Jonathan Lipnicki, Todd Louiso

Džeris Magvairas – klestintis sporto agentas, tikras savo srities ekspertas. Jo klientai be ypatingų pastangų gauna didelius kontraktus, o jis – didžiulius komisinius. Tačiau vieną dieną Džeris suabejoja savo darbo tikslingumu ir prasme. O kai savo abejones išsako kitiems, praranda darbą ir visus savo klientus. Ištikimi lieka tik futbolininkas Rodas Tidvelas ir mylimoji Doroti. Likęs be darbo Džeris turi viską pradėti iš naujo.

Aktorius Cuba Goodingas jaunesnysis apdovanotas „Oskaru“ už antrojo plano vyro vaidmenį, dar 4 nominacijos „Oskarams“. „Auksinis gaublys“ Tomui Cruise‘ui už geriausią vyro vaidmenį komedijoje. Iš viso juosta pelnė 26 apdovanojimus ir 37 nominacijas.

Penktadienis 2017 02 03

Pasiutęs Šuo ir Glorija

(Mad Dog and Glory)

Drama, JAV, 1993, N-7

Režisierius: John McNaughton

Vaidina: Robert De Niro, Uma Thurman, Bill Murray, David Caruso, Mike Starr, Tom Towles, Kathy Baker, Derek Anunciation, Doug Hara, Evan Lionel

Drovus Čikagos policijos fotografas Veinas Dobis, draugų juokais vadinamas Pasiutusiu Šunimi, netikėtai išgelbsti gyvybę įtakingam gangsteriui Frenkui Milui. Pašaliniams neįprastas bandito garbės supratimas pribloškia Veiną, mat už išgelbėtą gyvybę jis gauna originalią dovaną – savaitę džiaugtis Milo drauguže Glorija. Jausmai, užsimezgę tarp merginos ir Veino, priverčia šį nugalėti savo nedrąsą ir pradėti kovą už savo meilę.

Šeštadienis 2017 02 04

Bridžitos Džons dienoraštis

(Bridget Jones’s Diary)

Romantinė komedija, Didžioji Britanija, Prancūzija, JAV, Airija, 2001, N-7

Režisierė: Sharon Maguire

Vaidina: Renée Zellweger, Colin Firth, Hugh Grant, Gemma Jones, Celia Imrie, James Faulkner, Jim Broadbent, Paul Brook, Shirley Henderson, James Callis, Sally Phillips, Felicity Montagu

Visų tobulųjų moterų priešingybė Bridžita Džouns tiesiog užkariavo pasaulį: pirmosios dvi knygos išleistos 40-yje šalių daugiau kaip 15 mln. egzempliorių tiražu.

32-ejų B. Džouns, tipiška ir niekuo neišsiskirianti Londono gyventoja, savo slaptas mintis patiki geriausiam draugui – dienoraščiui. Vieniša, kenčianti dėl antsvorio, potraukio rūkyti ir gerti svaigiuosius gėrimus mergina svajoja galų gale susirasti svajonių vaikiną. Tačiau kai tau per 30, gerą, dorą ir aistringą vyriškį rasti sunku. Kiek valios pastangų kainuoja atsisakyti mažyčių nuodėmių, o kur dar vargai su nepriklausomos moters įvaizdžiu, emancipacija ir visais kitais dalykėliais.

Sekmadienis 2017 02 05

Prakeiktas telefonas

(Hanging Up)

Komedija, 2000, JAV, Vokietija, N-7

Režisierė: Diane Keaton

Vaidina: Meg Ryan, Diane Keaton, Lisa Kudrow, Walter Matthau, Adam Arkin, Duke Moosekian, Cloris Leachman, Maree Cheatham, Myndy Crist, Libby Hudson, Jesse James, Edie McClurg, Tracee Ellis Ross

Trys seserys – Iv, Džordžija ir Madi – gyvena savo malonumui. Mėgaujasi gyvenimu, įsimyli, krečia kvailystes. Jos nuolat plepa telefonu: aptarinėja savo meilės nuotykius, darbą, draugus. Vieną dieną jos sužino, kad jų tėvas, mėgęs pašėlusį gyvenimo būdą ir nervinęs jas visą gyvenimą, sunegalavo. Kadangi nė viena iš seserų jam artima nebuvo, vienintelė Iv imasi rūpintis tėčiu ir telefonu pykstasi su kitomis seserimis, mat tos nenori pajudinti nė piršto.

Trečiadienis 2017 02 08

Aš esu Dina

(I am Dina)

Istorinė drama, Norvegija, 2002, N-14

Režisierius: Ole Bornedal

Vaidina: Marie Bonnevie, Gérard Depardieu, Christopher Eccleston, Pernilla August, Bjørn Floberg, Hans Matheson, Mads Mikkelsen, Jorgen Langhelle, Søren Satter Lassen, Amanda Jean Kvakland

Filmas sukurtas pagal vienos skaitomiausių Norvegijos autorių Herbjorg Vasmo trilogiją („Dinos knyga“, „Laimės sūnus“ ir „Karnos kraitis“).

XIX amžius. Šiaurės Norvegijos pajūryje gyvena jaunoji Dina. Dar visai maža ji tampa savo motinos skausmingos mirties kaltininke. Traumuota įvykio ir ignoruojama tėvo mergaitė ilgainiui virsta tikra laukinuke. Tik jaunas šeimos mokytojas Lorchas randa su ja bendrą kalbą: jis atveria jai muzikos pasaulį, čia ji gali išreikšti savo skausmą ir jausmus. Dar visai jauną tėvas ją ištekina už gerokai vyresnio Jakobo. Šis myli ją ir gerbia, tačiau negali priprasti prie jos nevaldomų jausmų. Nelaimingo atsitikimo metu, į kurį įsipainiojusi ir Dina, Jakobas žūsta. Po jo žūties moteris sėkmingai tvarko savo namus ir ūkį, susilaukia kūdikio. Tačiau vieną dieną sutikusi netikėtai pasirodžiusį paslaptingąjį rusą Leo, pagaliau atranda savo sielos brolį.

Norvegų prizą „Amanda“ geriausios aktorės kategorijoje pelnė Marie Bonnevie, Lečės Europos kino festivalyje pelnytas FIPRESCI prizas, Monrealio pasaulio filmų festivalyje – geriausios aktorės, publikos simpatijų apdovanojimai. Rodytas Europos šalių kino forume „Scanorama“ Vilniuje.

Ketvirtadienis 2017 02 09

Geležinė ledi

(The Iron Lady)

Biografinė drama, Didžioji Britanija, Prancūzija, 2011, N-7

Režisierė: Phyllida Lloyd

Vaidina: Meryl Streep, Jim Broadbent, Alexandra Roach, Harry Lloyd, Susan da Cunha, Iain Glen, Richard E. Gran, Olivia Colman, Victoria Bewick, Emma Dewhurst, Amanda Root, Michael Cochrane

Filmas pasakoja apie Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės Margaret Thatcher gyvenimą – nuo momento, kai ji susidomi politika, iki šių dienų.

XXI amžiaus Londonas. Pagyvenusi vieniša moteris išeina į parduotuvę nusipirkti pieno. Šiandien aštuntą dešimtį skaičiuojanti moteris jaučiasi niekam nereikalinga. Jai sudėtinga prisitaikyti prie kardinaliai pasikeitusių laikų ir susitaikyti su senatve, kuri grasina atminties praradimais. Nepasiduodantys kontrolei įvykiai suteikia gerą progą grįžti į praeitį ir prisiminti įspūdingos karjeros momentus. Nuo 1959 metų Margaret įgyja partijos kolegų vyrų pasitikėjimą ir kyla karjeros laiptais, kol tampa užtikrinta lydere ir 1979-aisiais išrenkama Jungtinės Karalystės ministre pirmininke. Šalies vadovei tenka gesinti piliečių neramumus, slopinti angliakasių streiką, kovoti prieš IRA teroristų bombardavimus, inicijuoti karą Folklando salose, lopyti ekonomikos politikos spragas nepopuliariais ir negailestingais metodais, kurie tik didino nedarbo statistiką. Banguojantis populiarumas ir autokratinis valdymas neišgąsdino balso teisę turinčių piliečių – M. Thatcher jie rinko ministre pirmininke trims kadencijoms, kol politikės reitingai partijoje ėmė sparčiai tirpti. Dabar jai beliko blėstantys gyvenimo prisiminimai, netikslios jų interpretacijos ir vyras vaiduoklis, kuriam labai norisi išeiti.

„Oskarus“ laimėjo aktorė M. Streep už geriausią moters vaidmenį, taip pat „Oskaras“ įteiktas už geriausią grimą. Už tuos pačius pasiekimus pelnyti 2 „Auksiniai gaubliai“, o aktorei M. Streep dar BAFTA ir daugybė prizų. Iš viso juosta pelnė 26 apdovanojimus ir 46 nominacijas.

Penktadienis 2017 02 10

Aliaska Johanson

(Alaska Johansson)

Trileris, Vokietija, 2013, N-14

Režisierius: Achim von Borries

Vaidina: Alina Levshin, Stipe Erceg, Sebastian Schipper, Sibylle Canonica, Alexander Held, Fritz Roth, Luc Feit, Annika Becker, Marie Becker, Stephan Bissmeier

Gražios, elegantiškos ir drąsios „galvų medžiotojos“ Aliaskos Johanson karjera klostosi puikiai, ji – viena geriausių profesionalių tarp savo kolegų. Tačiau jos vedęs šefas nutaria tarp jųdviejų užsimezgusį romaną nutraukti ir net atleisti ją iš darbo. Į neviltį puolusi moteris nori nusižudyti – išgerti kokteilį su nuodais, tačiau paskutinę akimirką jai sutrukdo Helovino kostiumu apsirengęs vaikas, prašantis saldumynų. Vaikas dingsta kaimyno bute. Bet vėliau kaimynas tvirtina, kad vaikų neturi. Aliaskos pasaulis apsiverčia aukštyn kojomis, ji baiminasi, kad jai haliucinacijos. Netrukus jis patenka į rimtą avariją ir greit suvokia, kad automobilis buvo sugadintas. Kažkas ją persekioja. Ar yra kokia niūri paslaptis Aliaskos gyvenime?

Šeštadienis 2017 02 11

Bridžitos Džouns dienoraštis: Ties proto riba

(Bridget Jones: The Edge of Reason)

Romantinė komedija, Didžioji Britanija, Prancūzija, Vokietija, Airija, JAV, 2004, N-7

Režisierė: Beeban Kidron

Vaidina: Renée Zellweger, Colin Firth, Hugh Grant, Gemma Jones, Jim Broadbent, Celia Imrie, James Faulkner, Dominic McHale, Shirley Dixon, Donald Douglas

Iki ausų įsimylėjusiai herojei laimingai gyventi su išsvajotuoju Marku Darsiu lemta vos kelias savaites. Racionalus ir pedantiškas mylimasis – lyg gyvas priekaištas emociniam ir buitiniam Bridžitos chaosui, o ir išsvajotasis darbas pasirodo esąs toli gražu ne rojus. Susiklosčius tokioms aplinkybėms, niekuomet nesutrinkanti keistuolė nutaria leistis į tolimą kelionę į Tailandą – pačias blogiausias atostogas gyvenime, kur jos lauks susitikimas su buvusiu meilužiu Danieliu Kliveriu, o ji pati atsidurs kalėjime.

Sekmadienis 2017 02 12

Tai nutiko Jemene

(Salmon Fishing in the Yemen)

Romantinė komedija, Didžioji Britanija, 2011, N-7

Režisierius: Lasse Hallström

Vaidina: Ewan McGregor, Emily Blunt, Kristin Scott Thomas, Amr Waked, Tom Mison, Catherine Steadman, Rachel Stirling, Toma Beard, Jill Baker, Conleth Hill

Žuvininkystės ekspertas, daktaras Alfredas Džonsas gauna elektroninį laišką iš Hariet Četvud-Talbot, kuri atstovauja turtingam Jemeno šeichui. Šis, būdamas aistringas žvejys, domisi galimybe savo gimtinėje užsiveisti lašišų. Nors Džonsas sako, kad tai neįmanoma, galimu projektu susidomi premjero atstovė Patricija Maksvel – įžvelgia galimybę pateikti visuomenei pozityvių naujienų iš Artimųjų Rytų, nes visus domina tik nesėkmės Afganistane.

Skeptiškai nusiteikęs Džonsas įpareigojamas tęsti darbą ir susipažįsta su Hariet. Pamatęs, kad šeichas ketina investuoti daug pinigų, o klimato sąlygos nėra jau tokios atšiaurios, kaip jis įsivaizdavo, pradeda vis labiau gilintis. Pažintis su šeichu jį įtikina, kad sumanymas gali pasisekti, tačiau kyla nenumatytų kliūčių: nepatenkinti Jemeno teroristai surengia pasikėsinimą į šeichą, o Britanijos žuvininkystės departamentas atsisako pateikti lašišas.

Džonsas atsistatydina, tačiau lieka dirbti su šeichu. Jo žmona, sužinojusi apie prarastą vyro darbą ir įtarianti jo simpatijas Hariet, taip pat jį palieka. Nemalonumai nesibaigia – painios politinės intrigos, neramumai Jemene, sudėtingi santykiai su naująja meile. Tačiau kai jau Džonsas pasiruošia palikti Jemeną, paaiškėja, kad dar ne viskas prarasta.

Juostos premjera įvyko Toronto kino festivalyje. Nominuota 3 „Auksiniams gaubliams“: geriausias filmas, geriausias aktorius (Ewan McGregor) ir geriausia aktorė (Emily Blunt). Europos kino apdovanojimuose pelnyta nominacija geriausiam režisieriui Lasse Hallströmui.

Trečiadienis 2017 02 15

Pianinas

(The Piano)

Drama, Australija, Naujoji Zelandija, Prancūzija, 1993, N-14

Režisierė: Jane Campion

Vaidina: Holly Hunter, Sam Neill, Harvey Keitel, Anna Paquin, Ian Mune, Cliff Curtis, Kerry Walker, Geneviève Lemon, Tungia Baker, Peter Dennett, Te Whatanui Skipwith, Pete Smith, Bruce Allpress

XIX amžiaus vidurys. Nebylė Ada išteka už Naujojoje Zelandijoje gyvenančio Stiuarto ir palieka gimtąją Škotiją tik su dviem brangenybėmis – dukterim Flora ir numylėtuoju pianinu. Stiuartas atsisako nugabenti pianiną į namus ir palieka numestą ant kranto. Nuo šešerių nekalbanti Ada sugeba išreikšti vyrui savo neapykantą. Šiai stipriai moteriai tylėjimas – ne visada sutikimo ženklas. Ji viską girdi, tačiau su aplinkiniais bendrauja rašteliais ir muzika.

Kokie iš tiesų jausmai kunkuliuoja šios tvirtos moters viduje, suvokia gal tik jos mažoji fantazuotoja duktė Flora. Laukinį primenantis Stiuarto kaimynas Beinsas nusiperka pianiną, kuris Adai atstoja balsą. Moteris gali atgauti instrumentą, tačiau turi ateiti į kaimyno namus ir išmokyti jį groti. Šios pamokos panardina filmo veikėjus į tikrą aistrų verpetą.

Kanų tarptautiniame kino festivalyje režisierė Jane Campion apdovanota „Auksine palmės šakele“, o aktorė Holly Hunter – už geriausią moters vaidmenį. Filmas laimėjo „Oskarus“ už geriausius pagrindinį ir antrojo plano moterų vaidmenis bei scenarijų. Holly Hunter dar pelnė „Auksinį gaublį“ ir BAFTA apdovanojimą. Pelnyta 11 Australijos kino akademijos prizų, prancūzų „Cezaris“ už geriausią užsienio filmą. Iš viso 60 apdovanojimų ir 42 nominacijos.

Ketvirtadienis 2017 02 16

Naujasis pasaulis

(Un mondo nuovo / A New World)

Drama, Italija, 2014, N-7

Režisierius: Alberto Negrin

Vaidina: Vinicio Marchioni, Isabella Ragonese, Peppino Mazzotta, Orlando Cinque, Valentina Carnelutti, Alex Cendron, Pierre Lucat

Filmas sukurtas pagal tikrus įvykius. 1939 metais, kai naciai vieną po kitos užkariauja Europos šalis, mažoje atokioje Viduržemio jūros Ventotenės saloje veikiančioje įkalinimo stovykloje jauni komunistai, Musolinio režimo persekiojami antifašistai Altjeras Spinelis, Ernestas Rosis ir Eudženijus Kolornis slapta rašo utopinę knygą, kuri gali tapti suvienytos Europos ateitimi. Ventotenės „Manifestu“ pavadinta knyga kalba apie taiką, vienybę ir demokratiją.

Kartu tai pasakojimas apie intelektualiai ir dvasiškai stiprių žmonių draugystę, kurią stiprina sunkus pasirinkimas, rizika, drąsūs poelgiai, tolerancija ir sugebėjimas svajoti kuriant savo šalies ateities viziją.

Praėjus 40 metų po to, kai buvo sukurtas Ventotenės „Manifestas“, Altjeras Spinelis, vienas iš Europos Sąjungos tėvų įkūrėjų, pagaliau išvydo įgyvendintą savo svajonę apie vieningą Europą: 237 balsais „už“ Europos parlamentas Strasbūre pritarė Europos Sąjungos steigimo sutarčiai.

Penktadienis 2017 02 17

Garo makaronų bliuzas

(Dampfnudelblues)

Detektyvinė komedija, Vokietija, 2013, N-14

Režisierius: Ed Herzog

Vaidina: Sebastian Bezzel, Simon Schwarz , Lisa Maria Potthoff, Gerhard Wittmann Nadeshda Brennicke, Ernst Hannawald, Daniel Christensen, Ilse Neubauer, Stefan Betz,

Bavarijos provincijos miestelio policijos šefas Francas Ėberhoferis gyvena kartu su savo kulinariniais gabumais garsėjančia, tačiau beveik kurčia senele ir dėl „The Beatles“ pamišusiu tėvu. Kartą ant mokyklos sienos pasirodęs užrašas sujudina apsnūdusį miestelį, o paskui ant bėgių randamas negyvas vietos gyventojas.

Francas įsitikinęs, kad tai žmogžudystė. Narplioti nusikaltimą padeda jo buvęs kolega iš Miuncheno, dabar universalinės parduotuvės detektyvas Rudis Birkenbergeris. Viskas dar labiau susipainioja, kai randamas antras lavonas. O kur dar nelengvi santykiai su mylima mergina Zuzi ir besiskundžiantis brolis.

Šeštadienis 2017 02 18

Koketės

(The Sweetest Thing )

Romantinė komedija, JAV, 2002 N-14

Režisierius: Roger Kumble

Vaidina: Cameron Diaz, Christina Applegate, Selma Blair, Jason Bateman, Thomas Jane, Frank Grillo, Eddie McClintock, Parker Posey, Johnny Messner, Jill Miller

Trys geriausios draugės – Kristina, Kortni ir Džein – linksmai leidžia vakarus klubuose, neatsigina vaikinų dėmesio ir siekia gauti iš gyvenimo viską dabar pat ir kuo didesniais kiekiais. Tai tęsiasi iki lemtingos nakties, kai Kristina klube susipažįsta su mielu vaikinu. Ji niekaip negali jo pamiršti ir, nusižengdama savo išdidumo principams, pakviečia drauges į kelionę ieškoti rūpimo vaikino.

Sekmadienis 2017 02 19

Mano geriausio draugo vestuvės

(My Best Friend’s Wedding)

Romantinė komedija, JAV, 1997, N-7

Režisierius: P. J. Hogan

Vaidina: Julia Roberts, Dermot Mulroney, Cameron Diaz, Rupert Everett, Philip Bosco, M. Emmet Walsh, Rachel Griffiths, Carrie Preston, Susan Salivan

Prieš devynerius metus, dar mokydamiesi universitete, du vaikystės draugai Džulian ir Maiklas susitaria – jei iki 27 metų nė vienas neatšoks vestuvių, jiedu abu susituoks. Vieną vakarą Džulian sulaukia telefono skambučio – Maiklas praneša apie savo tuoktuves su gražuole Kimberli. Tad mergina nusprendžia padaryti viską, kad ši šventė žlugtų ir ji galėtų susigrąžinti Maiklą.

Juosta nominuota „Oskarui“ už geriausią muziką. Pelnė 12 apdovanojimų ir 23 nominacijas.

Trečiadienis 2017 02 22

Artistas

(The Artist)

Prancūzija, 2011, N-7

Režisierius: Mišelis Hazanavičius

Vaidina: Jean Dujardin, Bérénice Bejo, John Goodman, James Cromwell, Malcolm McDowell, Missi Pyle, Penelope Ann Miller, Ed Lauter, Bitsie Tulloch, Beth Grant

Holivudas, 1927-ieji. Nebyliojo kino žvaigždė Žoržas Valentenas netikėtai susitinka savo talento gerbėją Pepi Miler. Juokaudamas aktorius leidžiasi nufotografuojamas susirinkusių žurnalistų su mergina glėbyje. Kitą dieną Pepi išvysta save laikraščio viršelyje. Įkvėpta sėkmės ji ryžtasi eiti į aktorių atrankas.

Vienoje iš jų Pepi ir Žoržas susitinka ir sušokus įsimintiną šokį kyla abipusė simpatija. Po poros metų kino pasaulis pasikeičia, niekam nebereikia nebyliojo kino, ir buvusi žvaigždė Valentenas nebetenka kino studijos paramos. Nusprendęs įrodyti, kad jie klysta, jis iš savo asmeninių lėšų imasi finansuoti naujo filmo kūrimą. Tačiau jo filmas debiutuoja ekranuose 1929-ųjų krizės pradžioje, negana to, tuo pat metu debiutuoja ir naujasis garsinis filmas, kuriame vaidmenį sukūrė Pepi.

„Artistas“ susilaukė pasaulinio pripažinimo, laimėdamas daug svarbiausių kino apdovanojimų, tarp jų ir JAV kino meno ir mokslo akademijos pagrindinį prizą „Oskarą“ už metų filmą. Šiame filme pagrindinį vaidmenį sukūręs Jeanas Dujardinas gavo asmeninę „Oskaro“ statulėlę kaip geriausias metų aktorius.

Filmo scenarijaus autorius, režisierius ir montuotojas, lietuviškų šaknų turintis prancūzas Mišelis Hazanavičius pelnė „Oskarą“ už režisūrą. Dar „Oskarai“ filmui atiteko už muziką ir kostiumus. Pelnyti 3 „Auksiniai gaubliai“, BAFTA apdovanojimas už muziką. Kanų tarptautiniame kino festivalyje už geriausią vyro vaidmenį apdovanotas aktorius Jeanas Dujardinas. 6 prancūzų kino apdovanojimai „Cezariai“, 5 nominacijos Europos kino akademijos apdovanojimams ir prizas kompozitoriui Liudovikui Bursui. Iš viso juosta pelnė 154 apdovanojimus ir 186 nominacijas.

Ketvirtadienis 2017 02 23

Pogrindis

(Подземље / Underground)

Tragikomedija, Jugoslavija, Prancūzija,Vengrija, Vokietija, Bulgarija, Čekija, 1995, N-14

Režisierius: Emir Kusturica

Vaidina: Miki Manojlovič, Lazar Ristovski, Mirjana Karanovič, Branislav Lečič, Erol Kadič, Srdjan Todorovič, Milena Pavlovič, Davor Dujmovič, Dragan Nikolič, Emir Kusturica, Slavko Stimač, Ernst Stötzner

Lyg ir istorinis, siurrealistinis, trenktas, tragiškai linksmas epas, kuriame bandoma parodijuojant satyriškai apžvelgti „šalies, kurios nebėra“ – Jugoslavijos – pusės amžiaus istoriją.

Antrojo pasaulinio karo metais pogrindininkai antifašistai Belgrade įsteigė ginklų fabrikėlį. Karas jau baigėsi, o jie vis dar tęsia savo veiklą. Visus tuos metus gyvenimas viršuje teka savo vaga, o „pogrindyje“ – savo. Markas tampa ryšininku su išoriniu pasauliu, bet kad pavojus jau seniai nebegresia, jis nepraneša, juk jis taip gerai jaučiasi būdamas tarpininku tarp dviejų pasaulių. Tik po 50 metų pogrindžio gyventojams pasiseka išsiveržti į paviršių, kur pasirodo, vis dar vyksta karas.

Vietoj įprastinio titro „Filmo pabaiga“ šis kūrinys baigiasi užrašu: „Ši istorija neturi galo.“ Tarptautiniame Kanų kino festivalyje juosta pelnė „Auksinę palmės šakelę“. Iš viso 5 apdovanojimai ir 10 nominacijų.

Penktadienis 2017 02 24

Pasienis

(The Border)

Kriminalinė drama, JAV, 1982, N-14

Režisierius: Tony Richardson

Vaidina: Jack Nicholson, Harvey Keitel, Valerie Perrine, Warren Oates, Elpidia Carrillo, Shannon Wilcox, Manuel Viescas, Jeff Morris, Mike Gomez, Dirk Blocker

Teksaso pasienis, XX amžiaus devintas dešimtmetis. Pasienyje su Meksika klesti korupcija ir kriminalai. Vietiniai banditai nelegaliai gabena emigrantus per sieną ir juodojoje rinkoje prekiauja vaikais. Muitinės karininkai į visas šias bėdas žiūri pro pirštus ir ima iš meksikiečių kyšius. Čarlis Smitas – ne išimtis. Bet kai gražuolė iš meksikietės Marijos pagrobia vaiką, kad jį parduotų, Čarlis pagaliau atsipeikėja: šitaip gyventi nebegalima. Ir kova prasideda.

Šeštadienis 2017 02 25

Viena diena

(One Day )

Romantinė drama, JAV, Didžioji Britanija, 2011, N-14

Režisierė: Lone Scherfig

Vaidina: Anne Hathaway, Jim Sturgess, Tom Mison, Jodie Whittaker, Tim Key, Rafe Spall, Joséphine de La Baume, Patricia Clarkson, Ken Scott, Heida Reed

Neįpareigojantis vienos nakties nuotykis Edinburgo koledžo studentus Emą ir Deksterį susieja nuoširdžia draugyste. Jie pirmą kartą susitiko 1988-ųjų liepos 15 per išleistuvių vakarą ir artimai praleido laiką iki ryto. Prabudę su pirmaisiais saulės spinduliais jie vėl grįžo į savo ankstesnį gyvenimą, bet susitarė pasimatyti lygiai po metų ir tęsti savo jau platonišką draugystę. Kad ir kuriame pasaulio taške būtų, kad ir kokia būtų jų nuotaika, liepos 15 dieną jie turi rasti laiko pasimatymui.

Savotišku žaidimu prasidėję santykiai išsivysto į prisirišimą ir akimirkos ilgesį, kai per vieną dieną geram, suprantančiam ir gebančiam išklausyti draugui galima išsipasakoti apie dvylikos mėnesių pasiekimus ir nesėkmes, vedybas ir skyrybas, mylimus draugus ir priešus, svajones ir pralaimėjimus, naujus tikslus ateičiai ir nepavykusius bandymus, meilę ir neapykantą, praleistas galimybes ir nusivylimus.

Sekmadienis 2017 02 26

Noting Hilas

(Notting Hill)

Romantinė komedija, Didžioji Britanija, JAV, 1999, N-14

Režisierius: Roger Michell

Vaidina: Julia Roberts, Hugh Grant, Richard McCabe, Rhys Ifans, James Dreyfus, Dylan Moran, Julian Rhind-Tutt, Mischa Barton, John Shrapnel, Lorelei King, Tim McInnerny, Gina McKee, Emma Chambers, Hugh Bonneville

Viljamas Takeris – paprastas vyrukas, gyvenantis Noting Hile ir dirbantis savo knygynėlyje. Kartą į jo parduotuvėlę užsuka gražiausia ir geidžiamiausia pasaulio moteris, garsi aktorė Ana Skot. Vienišius Viljamas negali patikėti jam žybtelėjusia laimės akimirka. Paskui likimas jam ir nusišypso dar kartą, tiesa, kiek ironiškai – jis ir vėl sutinka Aną ir aplieja apelsinų sultimis. Džentelmenas Viljamas pasiūlo užsukti į šalia esančius jo namus ir persirengti.

Netikėtai Ana jį pabučiuoja. Kino žvaigždė su knygų pardavėju pradeda bendrauti, tačiau būti šalia garsenybės nelengva, ypač kai ją medžioja paparaciai, po namus trainiojasi kvanktelėjęs kambariokas, o protas visai nesutaria su jausmais.

Filmas nominuotas 3 „Auksiniams gaubliams“. Laimėjo BAFTA publikos simpatijų prizą ir 3 nominacijas. Nominuotas Europos Akademijos prizui. Iš viso pelnė 12 apdovanojimų ir 17 nominacijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą