Tavo LRT

2017.01.19 21:59

I. Krupavičius apie tarnybą kariuomenėje: sunkiausia, kad negali reikšti savo nuomonės

Žurnalistas Ignas Krupavičius jau dešimtmetį puikiai pažįstamas LRT TELEVIZIJOS veidas, nuo ankstyvo ryto žvalia nuotaika žadinantis žiūrovus laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šilta šypsena, profesionalumas ir informatyvumas šiandien neatsiejama televizijos vedėjo įvaizdžio dalis. Tačiau prieš metus Ignas priėmė daug kam netikėtą sprendimą – įprastinį darbą televizijos eteryje devyniems mėnesiams iškeitė į savanorišką tarnybą Lietuvos Respublikos kariuomenėje.

Šiandien Ignas prisipažįsta, kad šis jo žingsnis buvo vienas reikšmingiausių ir prasmingiausių įvykių jo gyvenime.

„Čia buvo daug sudedamųjų dalių. Iš vienos pusės, galbūt pasielgiau labai egoistiškai, buvau nuo daug ko pavargęs ir ieškojau išeičių, kur aš galėčiau pabėgti. Galima pabėgti prie jūros, bet žinai, kad reikės greitai grįžti. Ir tada, laidose bendraujant su ministrais ir politikais aktualiomis temomis apie geopolitinę situaciją, manyje užgimė pareigos jausmas“, – apie savo pasirinkimą savanoriškai tarnauti kariuomenėje pasakoja I. Krupavičius.

LRT TELEVIZIJOS laidos ir renginių vedėjas prisimena, kad, prieš 10 metų gavęs šaukimą į kariuomenę, jis kaip galėdamas stengėsi tarnybos išvengti. Taigi, praėjus dešimtmečiui, Ignui atgimė pareigos ir pilietiškumo jausmas ir jis nusprendė tapti savanoriu.

Pasak pašnekovo, iki kariuomenės jo gyvenime labai trūko struktūros ir tvarkos.

„Fiziškai buvau lyg senukas, kuris tarnybos pradžioje nusileido ir merginoms, bet vėliau sugebėjau susitvarkyti, „prisipumpavau“ šiek tiek raumenų. Tačiau [didesnė] problema buvo psichologinė, nes man, šiek tiek mačiusiam gyvenimo, norėjosi kokią diskusiją vesti su vadu, paargumentuoti, pasakyti, kad galbūt tai yra nelabai logiškas sprendimas, nes yra taip ir taip“, – prisimena I. Krupavičius.

Vis dėlto Ignas pripažįsta, kad pagrindinė taisyklė – tu turi tylėti.

„Kaip vienas vadas pasakė, jeigu tu turi nuomonę kariuomenėje, tai, prašau, tą nuomonę susikišk į vamzdelį, o tą vamzdelį į savo minkštą vietą ir jos nereikšk. Nes jei išeina 100 karių kuopa į mūšio lauką ir pradeda aiškinti, į kurią pusę mums galbūt reikia eiti, tai tada tikrai nieko nelaimėsi“, – įsitikinęs I. Krupavičius.

Tarnaudamas kariuomenėje Ignas socialiniuose tinkluose dalijosi savo patirtimi, taip drąsindamas kitus jaunuolius nebūti „verktiniais“ ir rinktis pilietinę pareigą tarnauti Lietuvai.

„Aš atlieku tokią savanorišką misiją – važinėju po mokyklas ir pasakoju moksleiviams apie tai, kad turime patys prisidėti prie iškovotos laisvės išlaikymo. Vienas iš būdų – tarnauti Lietuvai“, – pasakoja LRT TELEVIZIJOS vedėjas.

Apie tai, ką Ignui reiškia laisvė ir kodėl jis simbolinę trispalvę įteikė kolegei žurnalistei Eglei Bučelytei, – laidos „Laisvės vėliavnešiai“ įraše.