Tavo LRT

2017.01.17 13:50

„Auksinėmis bitėmis“ apdovanoti LRT profesionalai ir kuklinosi, ir džiaugėsi

Audra Avižiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.01.17 13:50

LRT TELEVIZIJOS didžiojoje studijoje pirmadienį išdalytos „Auksinės bitės“ – apdovanoti geriausi praėjusių metų radijo ir televizijos laidų kūrėjai, vedėjai bei žurnalistai. Tradicinė LRT apdovanojimų ceremonija surengta 16 kartą.

LRT RADIJO profesionalu tapo Jonas Kasciuškevičius. Geriausiu LRT RADIJO žurnalistu išrinkta Audra Čepkauskaitė. Geriausios radijo vedėjos vardas suteiktas Ievai Buinevičiūtei, klausytojams pažįstamai iš laidos „Muzikinis pastišas“.

„Iš dalies tikėjausi. Bet kol negauni, tol nelabai ir nori. Kai gauni, jautiesi žymiai geriau. Tai yra kaip dar viena mokykla, žodžiu, baigi mokyklą, baigi studijas, paskui dar kokias studijas, paskui jau LRT mokaisi. Žinant kai kurių biografijas, galima pragyventi ir prasimokyti visą gyvenimą“, – sakė LRT RADIJO laidų vedėja I. Buinevičiūtė.                     

LRT RADIJO metų žmogaus apdovanojimas įteiktas dramaturgui Mariui Ivaškevičiui. LRT profesionalo, dirbančio televizijoje, apdovanojimas įteiktas Ramojui Skirsgilui. Geriausiu LRT TELEVIZIJOS žurnalistu išrinktas Edvardas Špokas.

„Visada smagu, kai įvertina ir galų gale įvertina už tai, ką darome kartu su kolegomis. Matyt, ir už tai, ko išmokau iš pačių kolegų, ir jiems reikėtų padėkoti. Tarkim, operatoriams už tai, kad moko filmuoti, kritikuoja, ypač operatoriai Evaldas, Miglė, taip pat kitiems kolegoms“, – dėkojo LRT TV naujienų tarnybos žurnalistas E. Špokas.

Taip pat apdovanotos ir geriausias radijo ir televizijos laidos. Jomis išrinktos televizijos laida „Auksinis protas“ ir LRT RADIJOS laida „Radijo dokumentika: devyni radijo dešimtmečiai“. Atskirai šiais metais žiūrovai rinko geriausią LRT projektą. Daugiausia balsų sulaukė istorinis serialas „Laisvės kaina. Savanoriai“.

Naujienų portalo LRT.lt profesionalu paskelbtas žurnalistas Vytenis Radžiūnas.

„Dabar jau yra šešeri metai. Šie metai buvo patys darbingiausi, tai, žinoma, kad norėjau būti pastebėtas, bet niekada nesiekiau to apdovanojimo, tiesiog dirbu savo darbą“, – tikino portalo LRT.LT žurnalistas V. Radžiūnas.

LRT profesionalu paskelbtas Jonas Ribokas.

„Auksinėmis bitėmis“ apdovanoti LRT TELEVIZIJOS laidų vedėjas Edmundas Jakilaitis ir pramoginių laidų vedėjų Giedriaus Savicko ir Andriaus Rožicko duetas.

„Aš jaučiuosi liūdnai, nes nesu vertas. Aš vienas nesu vertas, nes mes esame nominuoti ir apdovanoti abu su scenos draugu Giedriumi. Mano širdyje gedulas, nes aš negaliu pasidžiaugti jo sąmojais, kai jis yra šalia. Tai toks džiaugsmas ir liūdesys, kad draugo nėra šalia“, – juokavo LRT TELEVIZIJOS laidų vedėjas A. Rožickas.

Garbės apdovanojimas už nuopelnus ir ilgametį darbą LRT skirtas radijo diktorei Danai Rutkutei. Apdovanojimą atsiėmė jos sūnus, režisierius ir operatorius Kornelijus Matuzevičius.

„Ji, kaip žmogus, nugyvenęs tokį gyvenimą, sakė, kad nejaugi nėra vertesnių už mane, ir sakė – aš surasiu kitų kandidatūrų. Bet aš manau, kad kai paims į rankas šį bitinuką, tai džiaugsis dvigubai“, – sakė režisierius ir operatorius K. Matuzevičius.

Lietuvos radijo ir televizijos „Auksinių bičių“ įteikimo ceremoniją per LRT TELEVIZIJĄ matysite sekmadienį iškart po „Panoramos“.