Tavo LRT

2017.01.15 18:02

Klausiate – atsakome. Kur kreiptis dėl istorinio automobilio statuso suteikimo?

Istorinio automobilio numeriai suteikia statusą, kuris parodo, kad automobilis yra senovinis, naudojamas tik savo malonumui, gali dalyvauti parodose, būti eksponuojamas šventėse, bet negali būti naudojamas komerciškai. Tačiau tam, kad toks statusas būtų suteiktas, transporto priemonės savininkui reikia būti pasiruošusiam paploninti piniginę ir skirti tam laiko, sako senovinės technikos klubo „Klasika“ vadybininkas Arūnas Akrys.

LRT RADIJO klausytojas domisi transporto priemonių statuso suteikimu. „Kur kreiptis dėl istorinio automobilio statuso suteikimo?“ – klausia vyras.

Senovinės technikos klubo „Klasika“ vadybininko teigimu, pirmiausia tokios transporto priemonės savininkas turi kreiptis į senovinės technikos ekspertą.

„Ekspertas nustato automobilio autentiškumą, nes pasitaiko atvejų, kai iš kelių automobilių surenkamas vienas, kartais originalus būna tik kėbulas ar motoras. Kai automobilis patikrinamas, ekspertas išrašo pažymą, kad automobilis atitinka visus senovinės technikos reikalavimus. Su šia pažyma žmogus gali kreiptis į „Regitrą“, kur jam išduodami istorinio automobilio registracijos numeriai“, – teigia A. Akrys.

Anot jo, istorinio automobilio numeriai tik suteikia statusą, kuris parodo, kad automobilis yra senovinis, naudojamas tik savo malonumui, gali dalyvauti parodose, būti eksponuojamas šventėse, bet negali būti naudojamas komerciškai.

„O eksperto apžiūros kaina priklauso nuo transporto rūšies, nes tai gali būti motociklas, kurį apžiūrėti ir įvertinti nesudėtinga, tai gali būti senovinis, karinis, labai retas automobilis, kurį įvertinti žymiai sudėtingiau, nes šis procesas reikalauja daug žinių, taip pat užima daug laiko, – ekspertui gali prireikti peržiūrėti užrašus, duomenis, kuriuose parašyta, kada toks automobilio modelis buvo išleistas, kokios jo modifikacijos ir pan.“, – sako specialistas.

A. Akrio teigimu, kad automobilis galėtų būti laikomas istoriniu, jam turi būti daugiau nei 30 metų skaičiuojant nuo šios dienos.