Naujienų srautas

Tavo LRT2017.01.13 13:20

D. Kubilius: Ukraina buvo su mumis, dabar mes turime būti su ja

Lietuvai atmintinos datos, Sausio 13-osios, akivaizdoje nutarta pagerbti ir paremti Ukrainą – tiesioginiame LRT eteryje nuo 21 val. bus transliuojamas paramos koncertas „Kartu iki pergalės“. 

„Svarbu prisiminti ir priminti, kad laisvė nėra savaime ir padėti Ukrainai ne tik simboliškais, bet ir realiais veiksmais. Situacija Ukrainoje sudėtinga. Nutarėme, kad Sausio 13-oji būtų gera proga parodyti lietuviams, kad jie turi kuo didžiuotis“, – sako „Blue Yellow“ įkūrėjas Jonas Ohmanas. 

Koncertą organizuojantis  prodiuseris Dominykas Kubilius sako, kad Ukraina buvo kartu ir rėmė Lietuvą 1991 m. „Jie buvo su mumis, todėl jiems sunkią minutę mes turime būti su jais“, – mano jis. 

Visos transliacijos metu bus galima aukoti, o surinktos lėšos bus skirtos organizacijai „Blue Yellow“, kuri teikia visokeriopą pagalbą Ukrainos kariams, jų artimiesiems, našlaičiais likusiems vaikams, jų mamoms ir karo nusiaubtų miestų bendruomenėms. 

„Parama, net ne daikto pavidalu, o dėmesio pavidalu – labai svarbi. Važiuodami į Ukraina matėme, kaip jie mus sutinka, ką jiems reiškia Lietuva“, – tikino D. Kubilius.  

Nepriklausomi stebėtojai Ukrainos teritorijoje beveik kasdien fiksuoja naudojamos ginkluotės pažeidimus, o kasdien vykstantys mūšiai reikalauja daugybės kariuomenės ir civilių aukų. 

Paremti organizaciją „Blue Yellow“ galima apsilankius puslapyje blue-yellow.lt  arba trumpuoju numeriu 1419 (auka 2 eurai).

Paramos koncertas „Kartu iki pergalės“ bus transliuojamas sausio 13 d. 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Tiesioginiame eteryje populiariausius savo kūrinius atliks A. Mamontovas, M. Vitulskis, E. Sašenko, J. Šeduikytė, M. Mikutavičius, D. Norvilas, L. Mondeikaitė, grupės „Naktinės personos“, „Bilan“ ir kt. Į lietuvių tautą kreipsis Lietuvos Respublikos prezidentė D. Grybauskaitė, renginio globėjas Prezidentas V. Adamkus, Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius, Lietuvos kariuomenės vadas V. Žukas, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje V. Jacenkivskis. Į sceną bus kviečiami iš Ukrainos atvykę besigydantys karininkai. 

Renginio mecenatai – LR Užsienio reikalų ministerija, LR Vidaus reikalų ministerija ir Lietuvos kariuomenė. 

Renginio organizatoriai – organizacija „Blue Yellow“, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, prodiuserių kompanija „TymDrym“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą