Tavo LRT

2017.01.11 14:42

A. Siaurusevičius: iš rėmimo pranešimų LRT neuždirbinėja

Liepa Želnienė, 15min.lt 2017.01.11 14:42

Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius tikina, kad visuomeninė televizija visai nenori transliuoti įvairių renginių komercinių rėmėjų pranešimų, kurie neretai žiūrovų suvokiami kaip reklama. Pasak jo, LRT iš tokių pranešimų nelobsta, nes pajamos iš rėmimo pranešimų sudaro vos 1 proc. metinių LRT pajamų. Tačiau Lietuvos radijo ir televizijos komisija aiškina gaunanti vis daugiau skundų dėl reklamos visuomeninio transliuotojo eteryje ir vis dažniau nustatanti pažeidimus.  

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos vadovas Edmundas Vaitiekūnas trečiadienį Seimo Kultūros komiteto posėdyje aiškino, kad reikėtų taisyti LRT įstatymą ir tiksliau apibrėžti, kokius rėmimo pranešimus visuomeninė televizija gali transliuoti. Anot jo, pastaruoju metu gausėja atvejų, kai tenka LRT bausti. Komitetas nutarė skubotų sprendimų nepriimti ir situaciją dar paanalizuoti įdėmiau.

Posėdyje dalyvavęs LRT generalinis direktorius A. Siaurusevičius nesigynė, kad kartais padaroma pažeidimų, nes „kartais visi žmonės klysta“, tačiau kategoriškai neigė, kad pažeidimai yra tyčiniai. Jis tikino, kad LRT neturi jokio intereso transliuoti rėmimo pranešimus, tačiau to esą reikalauja sporto ir kultūros renginių, kuriuos remia visuomeninis transliuotojas, organizatoriai.

„Mums, aš pasakysiu, tas nelabai reikalinga. To reikia kultūrai ir sportui. Mums net būtų paprasčiau neturėti tų prašymų šiandien. Yra apie 460 prašymų per metus gaunama. Po vieną į dieną. Kultūros renginiai turi komercinius rėmėjus ir dažniausiai prašo ne dėl to, kad paviešintume renginį ir susirinktų į salę žmonių, bet, kaip mes sakome, kad atgrotų komerciniams rėmėjams tam tikrą kiekį, nes kitaip jiems neduotų pinigų“, – sakė A. Siaurusevičius.

„Mes, jei ir padarome klaidų, ko aš neneigiu, esame padarę, bet mes tikrai nepiktnaudžiaujame, čia niekas iš to neuždirbinėja. Mes stengiamės padėti tiems, kurie daro renginius, kažką organizuoja“, – pridūrė jis. LRT komitetui pateiktais duomenimis, 2015 metais LRT iš rėmimo pranešimų transliavimo uždirbo 371,6 tūkst. eurų, pernai – 408,6 tūkst. eurų. Tai esą tėra šiek tiek daugiau nei 1 proc. visų LRT pajamų.

Be to, A. Siaurusevičius piktinosi, kad Lietuvos radijo ir televizijos komisija pažeidimų transliuojant rėmimo pranešimus ieško tik LRT eteryje. Tuo tarpu komercinės televizijos esą už tai niekada nebaudžiamos. Tokius teiginius E. Vaitiekūnas kategoriškai neigia. Pasak jo, bausta yra ir televizija TV3. Komercinė reklama LRT programose draudžiama nuo 2015 sausio, kai LRT tapo finansuojama daugiausia iš valstybės biudžeto. Už šį pažeidimą gresia įspėjimas arba bauda nuo 289 iki 858 eurų.

Paskutinį kartą Lietuvos radijo ir televizijos komisija LRT baudė pernai gruodį už kavos reklamą „Auksiniame balse“ LRT už buvo skirta 144 eurų bauda.