Tavo LRT

2017.01.07 14:52

Dėl akibrokšto eteryje LRT stabdo laidą

LRT.lt, BNS2017.01.07 14:52

Penktadienio vakarą LRT TELEVIZIJOS laidoje „Atspėk dainą“ dalyvavusi Asta Baukutė nustebino žiūrovus – atspėjusi vieną iš kūrinių (Simono Donskovo dainą) ėmė džiaugtis demonstruodama Hilterį atvaizduojančius gestus. Atsisėdusi į kėdę aktorė, rodydama į varžovų komandą, šaukė: „Žydas, žydas...“. Po šio nesusipratimo LRT vadovybė praneša, kad laida yra nutraukiama.

Šis A. Baukutės akibrokštas buvo pastebėtas ir ne vieno laidos žiūrovo bei kritiškai įvertintas socialiniuose tinkluose. Prasidėjus diskusijoms savo nuomonę išsakė ir LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas Rimvydas Paleckis:

„Tik sužinojęs apie komentuojamą šio penktadienio vakaro laidos „Atspėk dainą“ epizodą, peržiūrėjau. Esu šokiruotas. Tai niekaip nesiderina su LRT propaguojamomis vertybėmis. Kaip atsakingas už LRT programą ir laikinai einantis LRT generalinio direktoriaus pareigas, nuoširdžiai atsiprašau mūsų žiūrovų. Apie incidentą informuotas LRT generalinis direktorius priėmė sprendimą laidą nedelsiant stabdyti. Šeštadienį numatyti projekto filmavimai neįvyks. Laida jau išimta iš LRT Mediatekos, nuimti savaitgalį suplanuoti kartojimai“, – sakė R. Paleckis.

LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius sako, jog toks A. Baukutės elgesys yra netoleruotinas, todėl buvo nuspręsta nutraukti laidos transliavimą per visuomeninį kanalą.

„Mes tikrai netoleruosime šio dalyko ir vakar priimti sprendimai – laida uždaryta. Kadangi žmonės nejaučia atsakomybės, tai taikomos griežčiausios sankcijos. Tai yra man kaip asmeninis įžeidimas prieš visus mano principus“, – BNS sakė A. Siaurusevičius.

A. Siaurusevičius. BNS nuotr.

Jo teigimu, LRT nutraukė visus sutartinius ryšius su televizijos laidų prodiuserio Modesto Karnaševičiaus įmone „Viena planeta“ ir ateityje neplanuojama atnaujinti verslo santykių.

„Manau, kad reikalų su jais nebeturėsime. Pasitikėjimas yra sulaužytas. Dirbame pasitikėjimo pagrindu ir negali visko sužiūrėti. Jie neatitinka kvalifikacinių reikalavimų, kuriuos mes keliame LRT viduje“, – tvirtino LRT vadovas.

Pats M. Karnaševičius BNS sakė, kad kol kas nemąsto, kaip atnaujinti santykius su LRT ir bando išspręsti iškilusią problemą su A. Baukutės elgesiu laidoje „Atspėk dainą“.

„Laida yra sustabdyta, o kitų laidų mes dabar nedarome. Paprasčiausiai čia buvo žmogiška klaida. Ten keletos sekundžių kadras ir buvo pasakyta, kad kadras turi būti uždengtas, bet jis nebuvo uždengtas. Žmogus praleido ir neuždengė. Toje laidoje buvo daug visko ir yra labai daug iškarpyta. Žinant Astą Baukutę ir jos temperamentą, jos būdą, tai ten yra prakarpyta 99 procentai“, – teigė M. Karnaševičius.

Beata Tiškevič, kartu su Arūnu Valinsku vedanti šią laidą, socialiniame tinkle atsiprašė už A. Baukutės akibrokštą, nuogąstaudama, kad filmavimo metu į tai nebuvo sureaguota garsiai.

„Labai atsiprašau už šį vaizdą. Tai visiškai prieštarauja mano ir kolegos vertybėms. Kai įvyko šis incidentas studijoje, su Arūnu pasijutome labai nepatogiai, tačiau, tvirtai žinodami, kad toks dalykas į eterį tikrai nepaklius, tęsėme laidą. Dabar man gaila, kad nesureagavome garsiai, neatkreipėme į tai dėmesio, tai rodo, kad mes esame abejingi. Ne, mes nesame abejingi. Man labai gėda dėl to, kad šįvakar jums teko matyti tokį dalyką. Nuoširdžiai visų atsiprašau ir tikiuosi, kad už tai atsakomybę prisiims atsakingi asmenys, nes tokių dalykų eteryje būti negali“, – rašė B. Tiškevič.

F. Kukliansky: A. Baukutės pasirodymas buvo neskoningas

Aktorė Asta Baukutė, demonstruodama Hilterį vaizduojančius gestus, elgėsi neskoningai, sako Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.

„Kadangi nesu iki galo įsigilinusi, aš negaliu pareikšti, kad tai mus įžeidė, bet mano klausimas, kam reikia tokiu būdu juokauti? Yra milijonas kitų temų ir galbūt tai buvo nevykęs juokelis. Man tas juokas nesuprantamas ir galbūt jis kitam bus nesuprantamas, todėl gali išaugti visai nejuokingų reakcijų. Mano supratimu, tokių dalykų reikia apskritai vengti. (...) Žinote, reikia galbūt truputį daugiau talento turėti tam reikalui ir daugiau išmanumo, o ekspromtu netinka. Net nemandagu ir neskoninga“, – BNS sakė F. Kukliansky.

F. Kukliansky tvirtino, jog A. Baukutės elgesys jai nepasirodė juokingas ir labai keista matyti, kad tai buvo palikta laidos įraše.

„Peržiūrėjus tą pirminę gautą informaciją, ji pasirodė labai keista. Arba man neaužtenka humoro jausmo – man nebuvo visai juokinga. Galbūt yra kita potekstė laidos ir aš jos nesupratau. Aš apskritai nesuprantu, kodėl taip reikia. Ar nėra kitų temų? Juolab yra daromas įrašas, tai galbūt reikėtų atsargiau elgtis tam tikrų visuomenės grupių atžvilgiu ir stengtis, kad ta laida neturėtų dviprasmybių. Galbūt ponia A. Baukutė nieko blogo nenorėjo pasakyti, galbūt ji išjuokė Hitlerį, bet jai tai ne visai sėkmingai pavyko“, – kalbėjo F. Kukliansky.

F. Kukliansky. BNS nuotr.

Su A. Baukute BNS susisiekti nepavyko.

Ji naujienų portalui 15min.lt šeštadienį tvirtino, jog apgailestauja dėl savo poelgio LRT laidoje.

„Tai yra normali, demokratiška šalis. Manau, kad juokauti galima. Mūsų nuostabioje Lietuvoje tokios talentingos tautos gali įkurti mokyklas, gali būti ir šou versle. Tai yra šalis, kurioje neturėtų trypti dėl šio gesto – ne tą turėjau omeny. Politikos mano geste absoliučiai jokios nebuvo. Man atrodo, kad galima džiaugtis, kad tokie dalykai, kaip žydų engimas, nevyksta Lietuvoje. Jeigu kažkas nori daryti konfliktą, ko aš tikrai nenoriu, ir jei kažkas mato blogas potekstes, aš tikrai labai atsiprašau“, – portalui teigė aktorė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt