Tavo LRT

2017.01.06 11:19

Merūnas kviečia tautą: nenusigręžkime nuo Ukrainos vaikų

LRT.lt 2017.01.06 11:19

„Kiekvienas vaikas yra pasaulio vaikas – nesvarbu, ar jis ukrainietis, ar lietuvis“, – sako Merūnas Vitulskis, paklaustas, kodėl kiekvienas Lietuvos pilietis turėtų prisidėti prie pagalbos nuo karo kenčiantiems Ukrainos kariams, jų artimiesiems, našlaičiais likusiems vaikams ir karo nusiaubtų miestų bendruomenėms.

„Per visus šiuos metus, kai Ukrainoje vyksta karas, ne kartą teko matyti ukrainiečius kolegas operos dainininkus, kurie yra priversti dirbti užsienyje, nes šalyje siaučia karas ir darbo nėra, o jų artimieji liko tėvynėje. Kiekvienas jų skambutis į namus būdavo su baime akyse. Nesunku juos suprasti, kai pats turi šeimą, ir širdis plyšta pagalvojus, kad kas jiems galėtų atsitikti“, – pasakoja garsus dainininkas.

„Pats nebijai nieko – nei alkio, nei šalčio, tačiau kaip paaiškinti vaikui, kodėl jis neturi ką valgyti, kodėl negali jo sušildyti, pasirūpinti jo saugumu, galų gale, kaip paaiškinti vaikui, kodėl jis liko našlaičiu? Ukrainos vaikai nenusipelno nė lašo karo sukeliamo skausmo. Būtent todėl humanitarinė pagalba yra labai svarbi. Ukrainiečiai – mūsų broliai, todėl kviečiu kiekvieną lietuvį prisidėti jau dabar – skambinti numeriu 1419 arba aukoti paramos koncerto, kuris įvyks sausio 13-ąją, metu“, – ragina M. Vitulskis.

LRT kanalu tiesiogiai transliuojamo paramos koncerto „Kartu iki pergalės“ metu bus rodomi specialūs siužetai iš Ukrainos karščiausių fronto vietų, nufilmuoti lankant Ukrainos karius ir nuo karo negandų nukentėjusias šeimas. Aplankyti šiuos žmones padėjo juos remianti organizacija „Blue Yellow“. Prodiuseris Dominykas Kubilius kalbino eilinius Ukrainos karius, jų artimuosius, negandų nualintus paprastus žmones, žvelgė be tėvų likusiems vaikams į akis, prašančias atsakymų į pasaulio neteisybę.

„Per keturias dienas aplankėme trejus našlaičių namus, keturis batalionus, dešiniojo sparno savanorius, reguliariosios armijos dalinius. Susitikome su vyrais ir moterimis, kurie neteko savo artimiausių žmonių, kurie nebegali išmaitinti savo vaikų, kalbėjomės su tais, kurie dar turi vilties ir tais, kurie jau nebeturi ko prarasti – karas krauju aplaistė jų namų slenksčius“, – pasakoja D. Kubilius. „Visur, kur lankėmės, mus pasitiko su išskleista Lietuvos trispalve ir dėkingumo ašaromis akyse. Ukrainiečiams reikalinga ne tik mūsų atvežta pagalba daiktais, bet ir žinojimas, kad jie nėra vieni šiame kare. Mes esame jų viltis.“

Per beveik trejus metus vykstantį karą žuvo jau daugiau kaip 10 tūkst. ukrainiečių, deja, pranešimai apie žuvusiuosius dažniausiai paskęsta bendrame informaciniame fone.

„Žaviuosi Ukrainos žmonių stiprybe ir pasiryžimu – Vakarų šalys juos pamiršo, pasirašius paliaubas, kurios de facto nevykdomos. Yra tokių, kurie situaciją šalyje drįsta apibūdinti „Ukrainos krize“ – tai ne paprasta krizė, tai šalį niokojantis karas. Priešas, kurį bijoma garsiai įvardinti, tik stiprėja nuo likusio pasaulio abejingumo. Gyvenimo sąlygos arti fronto linijos yra siaubingos – trūksta maisto, dingsta elektra, nėra darbo, kadangi gamyklos uždarytos ar užgrobtos, nutraukiamas šildymas, jei prasideda susišaudymai. Vaikai ne eina, o bėga į mokyklą – jie žino, kad jei nebūsi pakankamai greitas, tave gali kliudyti priešo kulka“, – sako D. Kubilius.

Lietuvos žmonės neturi likti abejingi Ukrainos kančioms – paremti organizaciją „Blue Yellow“ galima apsilankius puslapyje blue-yellow.lt arba trumpuoju numeriu 1419 (auka 2 eurai).

Paramos koncertas „Kartu iki pergalės“ bus transliuojamas sausio 13 d. 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ IR LRT RADIJĄ. Tiesioginiame eteryje populiariausius savo kūrinius atliks A. Mamontovas, M. Vitulskis, E. Sašenko, J. Šeduikytė, M. Mikutavičius, D. Norvilas, L. Mondeikaitė, grupės „Naktinės personos“, „Biplan“ ir kt. Į lietuvių tautą kreipsis Lietuvos Respublikos prezidentė D. Grybauskaitė, renginio globėjas Prezidentas V. Adamkus, Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius, Lietuvos kariuomenės vadas V. Žukas, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje V. Jacenkivskis. Į sceną bus kviečiami iš Ukrainos atvykę besigydantys karininkai.

Renginio mecenatai – LR Užsienio reikalų ministerija, LR Vidaus reikalų ministerija ir Lietuvos kariuomenė. Renginio organizatoriai – organizacija „Blue Yellow“, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, prodiuserių kompanija „TymDrym“.