Tavo LRT

2017.01.05 12:16

„Muzika iš kino juostų“ – sovietmečiu kurtų lietuviškų filmų muzikos retrospektyva per LRT KLASIKĄ

LRT.lt2017.01.05 12:16

Naujas LRT KLASIKOS laidų ciklas „Muzika iš kino juostų“ jau netrukus atvers lietuviškų vaidybinių kino filmų, kurtų sovietmečiu, muzikos lobyną. Jame bus pristatoma gerai žinoma ir rečiau girdima ryškiausių lietuviškų filmų muzika. Klausytojų laukia pokalbiai su kompozitoriais, jų prisiminimai ir istorijos.

„Gal jau daug ką matei, bet ne viską girdėjai? Šis klausimas, tikiuosi, lydės radijo klausytojus, klausantis senųjų melodijų ir intriguojančių istorijų. O prisiminimai skambant muzikai žadins vaizduotę ir kvies į kelionę po kino filmų garsų pasaulį“, – pasakoja ciklo autorė ir vedėja Ieva Buinevičiūtė. Radijo cikle – nuo sovietinės propagandos filmų, imituojančių laimingą dabartį ir kuriančių šviesų rytojų, tokių kaip „Marytė“, iki tikroviškų, kurių herojai – klausantys roko muzikos, laisvės ištroškę paaugliai, kaip antai filme „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“.

„Vieni su šiomis melodijomis užaugo, kiti jas girdėjo tėvus dainuojant su draugais, dar kiti, klausydamiesi laidų, išgirs jas pirmą kartą. Ir tai bus sovietinės propagandos paveikta muzika, įvairių kompozitorių sukurtos įsimintinos melodijos, dažnos tapusios užstalės dainomis ir šlageriais, vakarietiški svingai ar roko baladės – kiekvienam klausytojui sukelsiančios vienokių ar kitokių jausmų ir prisiminimų“, – svarsto laidos autorė.

Ryškiausių lietuviškų kino filmų muzika – radijo laidų cikle „Muzika iš kino juostų“ nuo sausio 8 d. sekmadieniais 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.