Naujienų srautas

Tavo LRT2017.01.03 16:03

Išrinkta „Auksinio balso“ nugalėtoja

Kelis mėnesius trukęs LRT TELEVIZIJOS muzikinis projektas „Auksinis balsas“ baigėsi. Jo nugalėtoja tapo viso projekto metu lyderiavusi Lina Rastokaitė.

Bendra lentelė:

Lina Rastokaitė – 20 balų

Neringa Nekrašiūtė – 18 balų

Vidas Bareikis – 16 balų

Marius Jampolskis – 14 balų

Žiūrovų balsai:

Lina Rastokaitė – 55 696 balsai

Neringa Nekrašiūtė – 51 968 balsai

Vidas Bareikis – 22 939 balsai

Marius Jampolskis – 18 655 balsai

Komisijos balai:

Lina Rastokaitė – 28 balai

Neringa Nekrašiūtė – 23 balai

Vidas Bareikis – 15 balų

Marius Jampolskis – 14 balų

„Auksiniame balse“ šiais metais dalyvavo dainuojantys aktoriai. Startinį dalyvių aštuonetuką sudarė Vidas Bareikis, Neringa Nekrašiūtė, Marius Jampolskis, Lina Rastokaitė, Giedrius Arbačiauskas, Rasa Rapalytė, Inga Maškarina , Rokas Petrauskas. Po kelių laidų I. Maškariną pakeitė projekto naujokė Aistė Motiejūnaitė.

Muzikinio projekto, kurį šiemet vedė aktorius Giedrius Savickas ir Andrius Rožickas, finalą pasiekė keturi iš jų – Lina Rastokaitė, Neringa Nekrašiūtė, Marius Jampolskis ir Vidas Bareikis.

Finalo dalyvius vertina komisija: aktorė Kristina Kazlauskaitė, dirigentas Modestas Pitrėnas, etnomuzikologė Zita Kelmickaitė. Iš Suomijos konkurso finalą stebi ir aktorius vertina dirigentas Vytautas Lukočius, o Vilniaus Sinfoniettai ir LRT ritmo grupei šįkart vadovauja muzikinio projekto prodiuseris Modestas Karnaševičius.

Finale aktorių viso projekto metu surinkti balai buvo anuliuoti, todėl pirmadienio vakarą viską nulems komisijos ir žiūrovų balsai. Paskutinėje laidoje dalyviai atlieka po dvi dainas.

Pirmasis į sceną lipo V. Bareikis, ir atliko savo kūrybos dainą „Bredas Pitas“. Pats sau fortepijonu akompanavęs režisierius paliko teigiamą įspūdį komisijos nariams.

„Niekada per visą konkursą Vidui Bareikiui nesu parašiusi blogo pažymio. Man jis yra labai įdomus žmogus. Jo gyvenimas nėra banalus, bet jis pastebi šiuolaikinio žmogaus banalybes. Jis ypatingai gerai dainavo šįvakar, parodė savo balsą, ir vyrišką požiūrį“, – įsitikinusi Z. Kelmickaitė.

Jai pritarė ir M. Pitrėnas: „Talentas ir pelenuose žiba, ir jūs žibate šiame projekte taip pat. Mokate jūs dainuoti, bet vokalo sąvoka yra labai plati, kiekvienas gali turėti savo įsivaizdavimą, koks turėtų būti vokalas ir kaip jis turėtų skambėti su orkestru.  Nesu tokio vokalo šalininkas, kokį dainuojate jūs, bet aš eičiau į jūsų koncertą.“

Charizmatiškąjį režisierių ir muzikantą pakeitė bene visą laiką projekte lyderiavusi aktorė L. Rastokaitė su kūriniu „Lakštingalėlė“. Prieš pat finalą net dvi laidas L. Rastokaitė turėjo praleisti dėl pertemptų balso stygų, tačiau komisijos narių manymu, jai finale pirmąją dainą atlikti pavyko puikiai.

„Klausau ir suprantu, kad Lina visada moka pasakyti tai, kas sudėta į tą dainą, ir supranta, ką reiškia kiekvienas žodis ir nata. Finale liko keturi nepaprastai talentingi žmonės, todėl vertinant jus mums bus labai sunku“, – kiek susigraudinusi kalbėjo K. Kazlauskaitė.

Aktorei antrino dirigentas V. Lukočius: „Esu labai dėkingas Linai, kad savo kūriniu, liaudiška daina, privertė mus susimąstyti, ką mes praradome 2016 m. Ačiū, kad moki įdurti į širdį ir palikti įspūdį. Tavo stygos dar geros, ir iki Bonnie Tyler girgždėjimo tau dar toli, todėl visiškai neatsiduok teatrui ir toliau džiugink mus savo dainavimu.“

M. Jampolskis finalo scenoje atliko lyrišką dainą „Pavakary“. Nuoširdus aktoriaus pasirodymas papirko komisijos narius.

„Marius – dainuojantis aktorius. Jis sugeba dainuoti, sugeba visą dainą paversti teatru. Tai yra tikra muzikinė dramaturgija. Visi galvoja, kad aktorius būtinai turi padaryti kokį nors kūlverstį, o Marius šįvakar tiesiog paprastai sudainavo. Nei vienas, klausantis Mariaus, negali likti abejingas, nes jis yra nepaprastai nuoširdus“, – porino etnomuzikologė Z. Kelmickaitė.

K. Kazlauskaitė tikino taip pat patikėjusi jautriu aktoriaus pasirodymu: „Nuoširdumas – kaip krištolas, jo nesuvaidinsi. Labai džiaugiuosi, kad Lietuva jus turi.“

N. Nekrašiūtė finalui pasirinko Adele dainą „Hello“. Jai komisijos nariai negailėjo komplimentų.

„Nors viską stebiu per LRT.lt portalą, kai jūsų klausau, jaučiuosi kaip studijoje. Gal kelias nateles reikėtų pataisyti, bet visa kita būtų galima tiesiai įrašyti tiesiai į kompaktą“, – dėstė V. Lukočius.

M. Pitrėnas taip pat tikino išgirdęs keletą nešvarių gaidų, tačiau be jų, anot dirigento, finalas nebūtų toks tikras. „Būtent netikslios natos išduoda natūralų dalyvių jaudulį. Nepaisant to, turite puikų vokalą ir tartį. Puikiai dainuojate operą, ištariate žodžius, ko nedaro nemaža dalis operinį išsilavinimą turinčių damų. Mokate pasirinkti kūrinius ir tinkamai juos atlikti“, – pagyrimus žarstė dirigentas.

Antrąjį kartą M. Jampolskis į finalo sceną žengė ne vienas – į pagalbą pasikvietė Nedą Malūnavičiūtę ir Olegą Ditkovskį. Kartu jie atliko dainą „Į Tave“.

K. Kazlauskaitė gyrė šį aktoriaus sprendimą: „Ačiū, Mariau, kad pasikvietei Nedą ir Olegą, ir viskas taip gražiai suskambėjo.“

Gražių žodžių aktoriui negailėjo ir M. Pitrėnas: „Jei neklystu, aktyvesnį savo vokalinį kelią pradėjote, kai šioje scenoje prasidėjo Triumfo arka. Labai džiugu, kad tas atradimas apsigyveno tavyje. Labai džiaugiuosi, kad pasirinkai du panašius kūrinius. Viena vertus, tai atrodo minusas finale, bet man tai buvo dovana iš tavęs, nes suprasdamas, kaip daug ir genialiai gali suvaidinti, tau šiandien nieko nereikėjo vaidinti, ir tu buvai tu. Girdėjau problemas balse, bet mačiau ir labai stiprų vidų ir pasigėrėtiną natūrą.“

Viso projekto savos kūrybos kūrinius atlikęs V. Bareikis į finalo sceną sugrįžo su „Hiperbolės“ dainų popuri. Atlikęs net penkias puikiai žinomas dainas atlikėjas pasirodymą baigė suktuku.

Z. Kelmickaitės manymu V. Bareikiui labiau tinka dainuoti savo kūrybos dainas: „Pasiilgau Bareikio, kuris buvo ir dainavo. Čia buvai beveik Kučinskas. Kai dainuoji savo dainas, viskas būna taip tikra ir natūralu.“

Etnomuzikologei antrino K. Kazlauskaitė: „Žavėjausi nuo pirmos dainos, ir vis norėjau jus išgirsti kitokį. Einate savo keliu, teisingu keliu. Šiandien padarėte tai, ko mes prašėme. Ir susidūrėte su nelengvu uždaviniu dainuodamas svetimas dainas. Pirma daina buvo atlikta žymiai geriau, ir ji buvo labiau jūsų stiliaus, tačiau aš negaliu vertinti jūsų nuo nulio, ir, skirdama balą, būtinai atsižvelgsiu į jūsų triūsą, įdėtą viso projekto metu.“

N. Nekrašiūtė pasirinko Whitney Houston kūrinį „Run To You“. Komisijos nariai aktorei negailėjo gražių žodžių.

„Manau, kad Neringos balsas – išskirtinis, ir ji turėtų surasti vaidmenų, kurie bus ne tik teatriniai, bet ir muzikiniai. Tai yra aukščiausias lygis“, – tikino V. Lukočius.

M. Pitrėnas aktorei taip pat žarstė komplimentus: „Girdžiu gerą vokalą, brandų interpretavimą. Drąsos jus taip pat turite per akis, pasiimti kūrinį, kurį atlieka divų divos. Tai yra iššūkis bet kuriam žmogui, o jūs puikiausiai susitvarkėte su tuo kūriniu, jį jautėte ir perteikėte mums.“

Konkursą kūriniu „Kabaretas“ užbaigė L. Rastokaitė. Stipriu balsu ir energingu pasirodymu aktorė sužavėjo komisiją.

Z. Kelmickaitę stebino aktorės energijos pliūpsnis. „Buvote pavargusi, ir net pertempusi stygas, bet visą laiką paslaptinga, ir tokia įdomi“, – teigė etnomuzikologė.

Didžiulį įspūdį aktorė paliko ir K. Kazlauskaitei: „Matau tokį subrendusį scenai žmogų visom prasmėm, šitaip mokantį perduoti tai, ką nori. Ar linksmai dainuojate, ar liūdnai, kūnu eina šiurpas. Neringa turi fantastišką balsą, bet jei dar reikia ūgtelėti. O jūs turite jėgą, kuri kaip viesulas eina kiaurai. Ačiū, kad suteikėte tiek daug džiaugsmo. Matyti jus scenoje dainuojant, šokant, vaidinant... Patikėkit, nedaug kur galima tai pamatyti.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą