Tavo LRT

2022.01.14 10:16

Kauno rokenrolo karalius Londone tapo statybininku

LRT.lt2022.01.14 10:16

„Mūsų ginklas prieš sovietinę okupaciją buvo rokenrolas“, – sako jau dvidešimt metų Jungtinės Karalystės sostinėje gyvenantis kaunietis Algirdas Rimaitis. Jaunystėje jis buvo gerai žinomas muzikantas Lietuvoje, priklausęs legendiniam Kauno bigbyto judėjimui. Vieni jį gyrė už vakarietiškos kultūros skleidimą, kiti atvirkščiai, pykdavo, kad sovietinėje santvarkoje kelia nederamą šaršalą. „Specialiai pasirinkau muzikanto kelią, nes nenorėjau statyti socializmo“, – šiandien prisipažįsta Algirdas LRT PLIUS laidoje „Širdyje lietuvis“.

Neseniai septyniasdešimtąjį jubiliejų atšventęs Algirdas didžiuojasi, kad paliko didelį pėdsaką lietuviškos estrados istorijoje. Per keletą dešimtmečių jis spėjo pakeisti ne vieną tuo metu populiarią grupę. Jis buvo vienas pirmųjų atlikėjų ėmusių dainuoti garsius Amerikos ir Anglijos atlikėjų kūrinius, ir tai visuomet darė originalo kalba. Kad tik skambėtų kuo vakarietiškiau. Už savo muzikinę veiklą Algirdas Rimaitis nuolat būdavo po didinamuoju saugumo tarnybų stiklu. O po didesnių pasirodymų visuomet sulaukdavo nemalonumų. Tai jau buvo tapę įprasta gyvenimo dalimi.

Po nepriklausomybės paskelbimo – Algirdas tapo vienu iš pirmųjų mūsų šalies verslininkų, turėjo net keletą bendrovių ir džiaugėsi neįtikėtinai gerais rezultatais. Tačiau keitėsi šalies valdžia, keitėsi įstatymai ir verslauti Algirdui Rimaičiui pasidarė per sudėtinga. Tada ir nutarė, kad reikia pabandyti savo laimę užsienyje. „Emigrantų duona niekada nebuvo lengva“, – atvirai sako Londone apsigyvenęs Algirdas. Čia buvęs muzikantas tapo statybininku. „Pirmą dieną dirbau, išdavė man šalmą, liemenę tą, pirštines užsidėt privaloma, išėjau, pasižiūrėjau – vos neapsiašarojau. Galvoju, į ką aš pavirtau. Kas čia per velnias mane tempė?“, – prisimena Jungtinės Karalystės lietuvis.

Taip pat laidoje:

Savo darbą didžiulėje tarptautinėje kompanijoje po daugelį šalių sekęs Jonas Bružas galiausiai įsikūrė Jungtinėse Valstijose. Ten sako supratęs, kaip karštai tėvynę galima mylėti nepaisant atstumo ir skiriančio vandenyno. Pavyzdžiu jam tapo vietos tautiečiai, kurie net ir besikeičiant kartoms, lietuvybę puoselėja taip pat stipriai.

Didžiulėje Italijoje lietuvių vos 5 tūkstančiai, tačiau jie čia matomi ryškiai. Lietuvos trispalvės spalvomis švietė ir koliziejus, ir paplūdimiai, ir kalnų šlaitai. Lietuviai turi ir savo naujienų portalą, ir pirmąją pasaulyje virtualią lituanistinę mokyklą. O lietuviškas tradicijas stengiasi perduoti ir Italijoje gimusiems vaikams.

Ilgą laiką netikėjusi, kad gali pasiekti savo svajonių, Nikoleta gyvenimo kelio ieškojo Londone. Tačiau tikrųjų aukštumų pasiekė tik prisijaukinusi iš pradžių svetimą atrodžiusią Barseloną. Dabar šiame Ispanijos mieste ji turi nuosavą grožio saloną.

Aktualios publicistikos laida apie pasaulio lietuvių gyvenimą „Širdyje lietuvis“ – sekmadieniais, 9.00 val. per LRT PLIUS.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt