Tavo LRT

2017.01.01 16:34

LRT TELEVIZIJOS eteryje – paskutinė „Popietė su Algimantu Čekuoliu“

LRT.lt 2017.01.01 16:34

Šį šeštadienį 16 val. LRT TELEVIZIJOS eteryje pasirodys paskutinė ilgus metus skaičiavusi laida „Popietė su Algimantu Čekuoliu“. Apie savo pasitraukimą po 27 m. darbo nacionalinėje televizijoje žurnalistas pranešė dar rudens pradžioje.

Lapkričio mėnesį savo 85-ąjį gimtadienį atšventęs Algimantas Čekuolis interviu LRT.lt portalui minėjo, jog santykiai su LRT tęsėsi taip ilgai dėl gana paprastos priežasties – abipusės naudos: „Žmonių, valstybių santykiai ilgai trunka, taip pat ir santykiai su darboviete, jei yra nors kokia abipusė nauda. Turėjau naudą – duonos gabaliuką gana liberaliomis sąlygomis. Kita vertus, turėjau tribūną – galėjau daug pasakyti, kas buvo užsigulėję, kas nesuspėjo išeiti „Gimtojo krašto“ laikraštyje“ [A. Čekuolis buvo šio laikraščio vyr. redaktorius – LRT.lt].

Dėkodamas už ilgametį darbą ir atsidavimą LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius rašytojui ir žurnalistui įteikė garbės svečio leidimą. „Šiandien – neeilinė diena. Visų pirma – ką tik praėjo jubiliejus, antra – A. Čekuolis susiruošė baigti darbą LRT. Mes nusprendėme jums padovanoti garbės svečio leidimą, jo galiojimo laikas – penkiolika metų su teise pratęsti“, – A. Čekuolio atsisveikinimo su LRT renginyje kalbėjo nacionalinio transliuotojo vadovas.

V. Radžiūno (LRT) nuotr.

Ne vieną knygą išleidęs žurnalistas pabaigęs darbus televizijoje ketino grįžti, kaip jis pats sako, prie rašytojavimo, tačiau šiuos planus bent kuriam laikui teks atidėti dėl netikėtai pablogėjusios sveikatos būklės – 85-erių A. Čekuolis paslydo gatvėje, jam skilo dubens kaulas.

LRT mediatekoje išliko 240 A. Čekuolio rengiamos laidos įrašų, kviečiame pamatyti seniausią iš jų: