Tavo LRT

2016.12.29 15:42

Laukinius gyvūnus įkalinęs medžiotojas: skyriau bausmę už karvelių vagystes

LRT.lt 2016.12.29 15:42

Kasmet iš gamtos paimama dešimtys laukinių gyvūnų ir paukščių. Beveik visi jie būna sveiki, globojami tėvų, todėl kiekvieno paėmimas yra didelė žala gamtai. Šio fakto nepaisantis Kauno rajono medžiotojas Gintautas nusprendė nelaisvėn paimti tris miško gyvūnus, ir taip ne tik pateko į Gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnų nemalonę, bet ir į LRT TELEVIZIJOS laidą „Gamtos inspektoriai“.

Eilinio reido metu, tikrindami medžioklės plotus, Kauno Regioninės aplinkos apsaugos departamento (RAAD) Gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai jo valdose atsitiktinai aptiko tikrų tikriausią laukinių gyvūnų kalėjimą: nelaisvėje laikomus varną, miškinę kiaunę ir lapę.

Laukinius gyvūnus laikyti nelaisvėje įstatymas nedraudžia. Tačiau tam reikalingas specialus aplinkosaugininkų leidimas. Tokius leidimus turi zoologijos sodai, įvairios gyvūnų globos organizacijos, elnių veisėjai. Deja, žinių, kad medžiotojui Gintautui būtų leista laikyti miško žvėris, aplinkosaugininkai neturi.

Leidimo nereikėtų, jei varna sodyboje laisvai karksėtų. Vyras teigia dar pavasarį radęs sužeistą varniuką. Pagailo. Uždarė į narvą. Kaip gydė ir kodėl ligonio iki šiol neišleidžia namo, į mišką, vyriškis paaiškinti nesugebėjo.

Medžiotojas Gintautas – dar ir Europoje pripažintas karvelių veisėjas. Tik jo brangius karvelius ėmė pjauti miškinė kiaunė. Medžioklis paspendė spąstus ir, sugavęs miško vagilę, skyrė jai įkalinimo bausmę. Iki gyvos galvos.

Panašiai medžiotojo nelaisvėn pateko ir gražuolis lapės patinas. Jį aplinkosaugininkai aptiko ankštame, tamsiame, pridergtame triušiams laikyti skirtame narve. Už neteisėtą laukinių gyvūnų laikymą medžiotojui surašytas protokolas, bus skirta bauda nuo 57 iki 289 eurų.

Kasmet iš gamtos paimama dešimtys laukinių gyvūnų ir paukščių. Beveik visi jie būna sveiki, globojami tėvų, todėl kiekvieno paėmimas yra didelė žala gamtai. Visa laukinė Lietuvos gyvūnija priklauso valstybei. Imti gyvūnus iš gamtos be leidimo galima tik radus sužeistą ar sergantį žvėrį bei paukštį. Kad gyvūnui būtina globa, konstatuoja veterinarijos gydytojai ar gyvūnų globos tarnybų specialistai.

Sausam iš balos Gintautui išlipti nepavyks ir dėl dar vieno pažeidimo, kurį šalia jo sodybos aptiko Gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai. Apie tai – laidoje „Gamtos inspektoriai“ penktadienį, 22.45 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Vedėjas Daumantas Butkus.