Tavo LRT

2017.01.01 16:40

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – kelio ženklinimas ir šventinis persivalgymas

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Viena seniausių LRT TELEVIZIJOS laidų – „Keliai. Mašinos. Žmonės“ – praėjusią savaitę buvo pati populiariausia mediatekoje. Pirmoji laidoje aptarta tema – netikslus kelio ženklinimas. Pasitaiko, kad dėl dviprasmiškų ženklų, ar apskritai jų nebuvimo, susidaro avarinės situacijos. O ką jau kalbėti apie pačų eismo juostų įrengimą, kai nepavyksta nei saugiai įsilieti į srautą, nei posūkio atlikti. Laidos kūrybinė komanda aiškinosi, kaip vairuoti ten, kur kelio ženklinimas ne tik nepadeda, bet kartais ir trukdo.

Antroji tema – vienas svarbiausių automobilio komponentų – akumuliatorius. Kaip nepasiklysti tarp voltų ir galios parametrų, kodėl numiršta net nauji akumuliatoriai, laidoje aiškino profesionalai.

Didelio žiūrovų susidomėjimo sulaukė ir sveikatos patarimai, dalijami profesoriaus Alvydo Unikausko laidoje „Klauskite daktaro“. Žiemos šventėms skirtoje laidoje gydytojas atskleidė kelias paprastas gudrybes, kurios gali išgelbėti figūrą per šventes.

Antroji laidos tema – ilgas sėdėjimas, kenkiantis sveikatai labiau, nei rūkymas. Anot gydytojo, viena valanda sėdėjimo gyvenimą trumpina dviem valandomis. Profesorius laidoje paaiškino, kaip nekeičiant darbo išsaugoti savo sveikatą.

Mediatekos lankytojus domino ir trečią dešimtį bebaigianti LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“. VU TSPMI politologas Konstantinas Andrijauskas aptarė įvykius Turkijoje ir Vokietijoje, natūralios kosmetikos gamintoja parodė, kaip namuose pasigaminti kūno šveitiklį, atlikėja Bjelle pristatė savo naują kūrinį ir projektą „Bjelle III“, o Lietuvoje viešėjęs ekspertas iš Nyderlandų siūlo pasigaminti jo šalyje ypač vertinamos silkės Matjes.

Iš populiariausiųjų penketuko jau kurį laiką nesitraukia LRT TELEVIZIJOS istorinis daugiaserijinis filmas „Laisvės kaina. Savanoriai“. Serialas pasakoja apie 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymą ir kitus po šio svarbaus Lietuvai įvykio sekusius istorinius faktus.

LRT TELEVIZIJOS žiūrovai mediatekoje ieškojo ir aktualijų laidos „Laba diena, Lietuva“. Joje pristatytos karščiausios dienos naujienos, pranešta apie Vilniuje atidarytą Vakarinį aplinkkelį, aptarti Varšuvoje vykstantys protestai, kalbėta apie priešventinį apsipirkimą – ar verčiau apsipirkti turguose, ar dideliuose prekybos centruose, aplankytas vienintelis Baltijos šalyse Naujametinių žaisliukų muziejus, esantis Panevėžyje.

1. „Keliai. Mašinos. Žmonės“

2. „Klauskite daktaro“

3. „Labas rytas, Lietuva“

4. „Laisvės kaina. Savanoriai“

5. „Laba diena, Lietuva“