Tavo LRT

2022.01.11 16:37

LRT kino gide – istorinės dramos ir „Astridos Lindgren jaunystė“

LRT.lt2022.01.11 16:37

Šią savaitę LRT televizijų kanalai paruošė kokybiškų ir intriguojančių istorinių, biografinių pasakojimų. Europos kine tęsiamas istorinis serialas „Tuščia karūna“, o LRT PLIUS „Kino žvaigždžių alėja“ kvies žiūrėti istorinę dramą „Tūkstantis Anos dienų“. Jautrų ir intymų pasakojimą dovanos skandinavų juosta „Astrid Lindgren jaunystė“.

Penktadienis, sausio 14 d.

Europos kino rubrikoje tęsiasi istorinis britų serialas „Tuščia karūna. Henrikas IV (1 dalis)“ (Hollow Crown. Henry IV. Part 1, rež. Richard Eyre, 2012–2016) su Jeremy Irons ir Tom Hiddleston. Serialas pelnęs BAFTA televizijos apdovanojimą už geriausią muziką serialui.

Kai Henrikas Bolingbrukas priverčia pusbrolį atsisakyti sosto, šis ima ruoštis karui. Tačiau jo sūnui princui Halui, teisėtam sosto įpėdiniui, visai nerūpi valstybės reikalai. Su draugu, geraširdžiu plevėsa storuliu Džonu Falstafu, bei laisvo elgesio merginomis jis linksmai leidžia laiką smuklėse.

Dėl to kyla nuolatinių konfliktų su tėvu. Juk prieš Henriką IV rengiamas maištas, o nesibaigiančios kovos alina Angliją. Todėl netrukus Halui tenka imti į rankas kardą, sėsti ant žirgo ir joti į mūšio lauką. Jis privalo užmiršti jaunystės paikystes ir kovoti už šeimos garbę bei apginti tėvo karūną.

Filmą LRT PLIUS rodys 21.30 val.

Kiek vėliau, 21.55 val., LRT TELEVIZIJA rodys britų trilerį „Terksas ir Kaikosas“ (Turks & Caicos, rež. David Hare, 2014) – antrąją režisieriaus Davido Hare trilogijos apie šnipus dalį. Pirmoji dalis – „Aštuntas puslapis“– jau rodyta per LRT TELEVIZIJĄ.

Filmo centre esantis Džonis Vorikeris – didelį stažą turintis specialiųjų tarnybų agentas, sumanus analitikas. Atskleidęs nederamą britų premjero Aleko Bizlio elgesį su kaliniais, jis pasitraukia iš specialiųjų tarnybų. Jausdamas grėsmę, buvęs agentas pasislepia Terkso ir Kaikoso salose, kur susipažįsta su paslaptingu Kerčiu Pelisjė bei grupe amerikiečių verslininkų.

Kitą dieną įvyksta žmogžudystė. Susisiekęs su Džoniu, CŽA agentas vėl įtraukia jį į painios bylos tyrimą ir labai pavojingą žaidimą. Regis, intrigas vėl rezga buvęs premjeras.

Šeštadienis, sausio 15 d.

LRT PLIUS „Kino žvaigždžių alėjoje“ 21 val. bus rodoma istorinė drama „Tūkstantis Anos dienų“ (Anne of the Thousand Days, rež. Charles Jarrott, 1969), nukelsianti į 16 a. pradžią. Šis filmas nominuotas dešimčiai „Oskarų“ bei apdovanotas „Aukso gaubliais“ už geriausią dramą, režisūrą, scenarijų ir moters vaidmenį aktorei Genevieve Bujold.

Henrikui VIII nusibodo senstanti žmona Kotryna Aragonietė, kuri nesugebėjo pagimdyti jam sūnaus. Jo akys pastebi žavią Aną Bolein, ką tik grįžusią iš viešnagės Prancūzijos karaliaus rūmuose. Gražuolė įsimylėjusi Harį Persį ir nėra lengvas grobis. Jai netinka karaliaus sugulovės, kuria anksčiau buvo jos sesuo, dalia.

Kardinolas Volzis pradeda derybas su popiežiumi dėl karaliaus skyrybų. Popiežius griežtai atsisako išskirti Henriką su Kotryna, todėl Henrikas nutraukia ryšius su Romos katalikų bažnyčia ir pasiskelbia anglikonų bažnyčios galva.

Nuo 22.40 val. LRT TELEVIZIJOS ekrane – biografinė skandinavų drama „Astrid Lindgren jaunystė“ (Unga Astrid, rež. Pernille Fischer Christensen, 2018), pasakojanti apie žymios švedų rašytojos kelią, kurį, kaip kūrėja vaikams, moteris pradėjo būdama 37-erių.

Siužetas nukelia į mažą miestelį Pietų Švedijoje, kur Astrid augo su savo šeima. Ramų ir jaukų gyvenimą fermoje sudrumsčia jos romanas su žaviuoju Vimerbio laikraščio redaktoriumi. Romanas baigiasi, kai moteris ima lauktis. Bėgdama nuo visuomenės spaudimo, jaunoji rašytoja išvyksta į Stokholmą.

Filme itin realistiškai vaizduojamas 20 a. 3-iasis dešimtmetis ir to meto visuomenės iššūkiai. Tai intymi, be galo tikra istorija apie susidūrimą su skaudžia gyvenimo tikrove. Kartu šis filmas – ir įspūdinga istorija, kaip tampama tuo, kas esi.

Juostą dar 14 dienų po premjeros bus galima peržiūrėti LRT mediatekoje.

Sekmadienis, sausio 16 d.

LRT TELEVIZIJA vakarą kvies praleisti su lenkų melodrama „Mažoji Maskva“ (Mala Moskwa, rež. Waldemar Krzystek, 2008). Gdynės kino festivalyje ši juosta laimėjo pagrindinį prizą – „Auksinį liūtą“.

1967-aisiais į kosmonautus pretendavęs, bet juo netapęs lakūnas Jura išsiunčiamas į Lenkijoje esančią Legnicą, vadinamą „Mažąją Maskva“. Čia jis atvyksta drauge su jauna žmona Vera. Ši, susižavėjusi lenkų poezija ir muzika, „draugystės konkurse“ pakeri publiką atlikdama populiarią dainą – dalį kūrinio padainuoja lenkiškai ir laimi pirmą vietą.

Tą patį vakarą jai lemta susipažinti su lenkų karininku ir muzikantu Michalu. Tarp rusės ir lenko įsižiebia draudžiama meilės liepsna. Jai rusenti galima tik slapčia.

Filmas bus rodomas 22 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Dar 30 dienų po filmo parodymo TV eteryje jį peržiūrėti bus galima ir LRT mediatekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt