Tavo LRT

2022.01.11 11:30

Ilgametei LRT RADIJO žurnalistei Janinai Mateikienei įteiktas Seimo apdovanojimas

LRT.lt2022.01.11 11:30

Sausio 11 d., Seimo pirmininko pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė įteikė Seimo apdovanojimą LRT žurnalistei Janinai Mateikienei, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

Apdovanojimas skirtas už ilgametę profesionalią informacijos apie Seimą sklaidą, demokratijos, parlamentarizmo, pilietinės visuomenės ir politinės kultūros puoselėjimą.

Iš viso Lietuvos radijuje J. Mateikienė praleido 44-erius metus, o pastaruosius dvidešimt metų ji buvo radijo korespondentė Lietuvos Respublikos Seime.

„J. Mateikienė rengia profesionalius ir objektyvius radijo reportažus apie Seimo veiklą, o su Seimo nariais ir kanceliarija žurnalistė visuomet bendradarbiavo labai geranoriškai bei konstruktyviai“, − parlamento posėdyje kalbėjo Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Simboliška, kad Seimo apdovanojimas LRT radijo žurnalistei J. Mateikienei įteiktas Laisvės gynėjų dienos išvakarėse. Ji dirbo tomis lemtingomis sausio dienomis, kai buvo užimti Spaudos rūmai, Nacionalinis radijas ir televizija, kai okupantų kariuomenė šturmavo televizijos bokštą, todėl jos dėka archyvams išliko unikalių įrašų iš tos istorinės nakties.

„Man tikrai yra brangus šitas apdovanojimas ir, kaip aš suprantu, mes jau nežiūrime į šią dieną, bet mes atsigręžiame į tuos metus, kai kūrėme nepriklausomą Lietuvą, į 1990 m., 1991 m., į Atgimimo metus. Tas laikotarpis tikrai labai svarbus ir tada mūsų tas generalinis tikslas, generalinė linija, mūsų darbas buvo suformuluotas ir tapo pirmaisiais mūsų Konstitucijos straipsniais, kur sakoma, kad Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika, kad Lietuvos valstybę kuria Lietuvos tauta. Tai labai svarbu. Aš dabar tikrai labai dažnai skaitau Konstituciją, nes ypač šiais straipsniais yra labai daug svarbios minties pasakyta ir mes turėtume tikrai tuo gyventi ir politikai turėtų tuo dirbti“, − atsiimdama Seimo apdovanojimą kalbėjo J. Mateikienė.

2008 m. J. Mateikienė buvo apdovanota Sausio 13-osios atminimo medaliu, 2014 m. – Felicijos Bortkevičienės kalbos premija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt