Tavo LRT

2022.01.10 12:11

Ryškiausios muzikos žvaigždės – rinktiniuose filmuose per LRT PLIUS

LRT.lt2022.01.10 12:11

Iki pat gegužės pirmadienių vakarais, 21.30 val., LRT PLIUS prie ekranų kvies muzikos mylėtojus: čia žiūrovų laukia specialiai jiems atrinktos dokumentikos apie garsiausius pasaulio muzikos atlikėjus ir grupes filmai. Šį pirmadienį šio ciklo programoje lauks juosta apie legenda tapusį Davidą Bowie.

Muzikinės dokumentikos ciklą sudaro net 17 dėmesio vertų filmų, atskleidžiančių tiek praėjusių dešimtmečių, tiek dabar populiarių atlikėjų istorijas. Pirmasis, iškart po Naujųjų pasirodęs ciklo filmas apie elektroninės muzikos duetą „Daft Punk“ jau sulaukė didelio žiūrovų dėmesio, šiuo metu juosta „Daft Punk“. Išlaisvintieji“ prieinama LRT mediatekoje.

Sausio 10 d. muzikos filmų vakarus tęs 2017-aisiais pristatytas „Davidas Bowie. Paskutiniai penkeri metai“. Šį, kaip ir kitus ciklo filmus, rubrikoje „3 minutės iki muzikos“ apžvelgs LRT populiariosios muzikos redaktorius Ramūnas Zilnys.

Jis tikina, kad LRT PLIUS rodomi filmai gali padėti ir naujai pažvelgti į, atrodytų, pažįstamų atlikėjų kūrybą:„Smagu, kad pirmadienio vakarais LRT PLIUS žiūrovai vėl galės susipažinti su garsių pasaulio muzikantų ir muzikinių judėjimų istorijomis – nuo roko legendų Davido Bowie ar Ozzy Osbourne‘o iki popžvaigždžių „Duran Duran“ ar pankroko istorijos, pasakojamos legendinio Iggy Popo. Dauguma šių istorijų – apie itin spalvingas asmenybes, tikiu, kad ne vienos jų kūrybą šie filmai padės atrasti iš naujo.“

Per keletą artimiausių mėnesių LRT PLIUS žiūrovai susipažins su dokumentiniais pasakojimais apie „Avicii“, „Backstreet Boys“, Johnny Cash, Bob Dylan, Miles Davis ir kitus, pasaulio muzikos istorijos rakursą keitusius atlikėjus bei grupes.

Filmai bus rodomi pirmadieniais, 21.30 val., per LRT PLIUS. Po premjeros juos peržiūrėti bus galima LRT mediatekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt