Naujienų srautas

Tavo LRT2017.01.01 16:38

Antroji Kalėdų diena – su LRT TELEVIZIJA

LRT.lt 2017.01.01 16:38

Antrąją Kalėdų dienąbus rodoma romantinė istorinė drama „Naktis be karūnos“ (A Royal Night Out, Didžioji Britanija, 2015) apie dvi princeses Margaretą ir Elžbietą, kurios, kai visa Anglija šventė Antrojo pasaulinio karo pabaigą, labai norėjo pasprukti iš namų, Bekingemo rūmų, ir kartu su visais pasiausti.

1945 metų gegužės 8-osios vakarą visa Europa išeina į gatves švęsti pergalės Antrajame pasauliniame kare. Didžiosios Britanijos sostinėje tarp džiūgaujančios minios neatpažintos linksminasi ir  Vindzorų seserys: būsimoji karalienė, devyniolikmetė  Elžbieta, ir jos keturiolikmetė sesuo Margaret. Jaunosios princesės išsmunka iš Bakingamo rūmų ir iki vidurnakčio šoka viešbutyje „Ritz“. Šis filmas – šiek tiek kitokia istorinių įvykių interpretacija.

Griežto rūmų etiketo suvaržytos princesės nuo pat gimimo augo nepažindamos kitiems vaikams įprastų pramogų. Visai Europai džiūgaujant dėl fašistinės Vokietijos kapituliacijos ir laimėto karo, jos tiesiog dega noru pasinerti į visuotinį šurmulį ir šventę. Atsargioji mergaičių motina, karalienė Elžbieta, toli gražu nesižavi dukterų troškimu eiti į viešumą. Tačiau tėvas, karalius Jurgis VI, supranta, kad tai gali būti paskutinė proga jo vyresnėlei Elžbietai pasijusti paprastu žmogumi.

Princesės, įsimaišiusios į švenčiančių žmonių minią, išgyvena beprotiškiausią, svaigiausią ir pačią nuostabiausią savo gyvenimo naktį. Režisierius – Julianas Jarroldas. Vaidina Sarah Gadon, Bel Powley, Emily Watson, Rupertas Everettas, Markas Hadfieldas, Jackas Laskey, Jackas Gordonas, Timas Potteris, Jackas Reynoasr, Annabel Leventon, Debra Penny.

Filmą žiūrėkite 16:50 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą