Tavo LRT

2016.12.20 21:36

Naujamečiame LRT renginyje – ypatinga dovana S. Skverneliui

Miglė Dauskurdienė, LRT.lt2016.12.20 21:36

Besiruošdama didžiosioms metų šventėms, antradienio vakarą LRT TELEVIZIJA į naujamečio renginio filmavimą sukvietė šalyje žinomus svečius – politikos, sporto atstovus, visuomenės veikėjus ir LRT projektų dalyvius. Vakarą vedęs televizijos žiūrovams pažįstamas duetas – Giedrius Savickas ir Andrius Rožickas – scenoje ne tik kalbino svečius, bet ir apdovanojo juos itin originaliomis dovanomis: premjerui Sauliui Skverneliui atiteko pagalvė, o etnomuzikologei Zitai Kelmickaitei – pats G. Savickas.

Šventiniame koncerte pasirodė žinomi šalies dainininkai ir šokėjai – Jeronimas Milius, Povilas Meškėla, Česlovas Gabalis, Ineta Stasiulytė ir Deivydas Meškauskas, Aistė Lasytė, Virgilijus Noreika ir daugelis kitų, taip pat – šeimyniniai duetai ir trio – Vidas Bareikis savo kūrybos dainą atliko su žmona Jurga Šeduikyte, su dukra ir sūnumi pasirodė Vytautas Grubliauskas ir kt.

Prieš naujamečio renginio pradžią Lietuvos tautinio olimpinio komiteto pirmininkė Daina Gudzinevičiūtė prisiminė laikus, kai televizorius rodydavo vieną kanalą – LRT. „Daug kas tų laikų turbūt nepamena, bet LRT visuomet buvo ir liks nacionaliniu transliuotoju. Džiaugiuosi, kad jis yra ir turi būti rimtas, solidesnis, prieinamesnis ir suprantamesnis visiems“, – kalbėjo sportininkė.

Daugelį žiūrovų sudominusiame projekte „Nacionalinė ekspedicija. Nemunu per Lietuvą“ dalyvavęs lenktynininkas Benediktas Vanagas pasidžiaugė pažintimi su profesoriumi Alfredu Bumblausku, kurias inspiravo LRT TELEVIZIJOS projektas. „Natūralu, kad profesorius iki „Nacionalinės ekspedicijos“ buvo legenda, paskui supratau, kad jis yra žmogus. Labai įdomus žmogus. Mano dėstytojas, kuris per dvi ekspedicijas man neformaliai suteikė istorijos bakalauro laipsnį. Mane nustebino jo gebėjimas įsiminti vardus ir datas – nesu sutikęs daugiau nei vieno tokio žmogaus“, – kalbėjo lenktynininkas.

O žurnalistas ir politinis veikėjas Česlovas Juršėnas LRT vadina savo antraisiais namais: „Pirmiausia aš pats dirbau joje net du kartus. Pirmas mano pasirodymas per televiziją buvo 1963 m., nuo tų laikų LRT yra lyg antrieji mano namai. Čia buvo visko: ir linksmų, ir rimtų dalykų. Žinoma, tie laikai buvo kitokie, jie buvo sunkesni, bet mes norėjome kuo daugiau pasakyti žmonėms, ir tai padaryti kuo įdomiau.“

Šventinį vakarą su dukra ir sūnumi atidarė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir atliko dainą „Svajonių miestas – Klaipėda“. Pasirodęs žinomas trimitininkas užuot deklamavęs eilėraštį, susirinkusius pakvietė į uostamiestį. „Klaipėda – ne tik kitų metų kultūros sostinė, tai – neužšąlantis kultūros uostas, į kurį esate visuomet kviečiami“, – kalbėjo V. Grubliauskas ir renginio vedėjų buvo apdovanotas žibintuvėliu.

Į sceną pakviestas premjeras Saulius Skvernelis sveikino susirinkusius svečius su artėjančiais Naujaisiais Metais ir atkreipė dėmesį į 2017-ųjų metų simbolį – Ugninį Gaidį.

„Kiti metai bus Raudonojo, arba kitaip – Ugningojo Gaidžio metai. Vyriausybėje tikrai nesiimsime veiksmų siekiant paversti juos žaliojo gaidžio metais. Ir nors gaidys yra peštukas, linkiu, kad kitąmet mes būtume ne peštukais, o kovotojais. Dar viena šio simbolio reikšmė – išsigelbėjimas. Beviltiškose situacijose laukiama gaidžio sugiedojimo. Linkiu, kad gaidžio sugiedojimas būtų pačiu laiku ir taptų išsigelbėjimu.

Taip pat kviečiu Naujų metų proga pakelti taures, kol dar galima, nes nežinia, kaip bus kitais metais“, – juokavo Ministras Pirmininkas. Jam G. Savickas ir A. Rožickas įteikė pagalvę ir miego akinius. „Būtume padovanoję ir ausų kamštukus, bet pagalvojome, kad bus sunku išgirsti tautos balsą“ – juokavo vedėjai.

Žodį tarti pakviestas LRT generalinis direktorius Audrius Siarusevičius kalbėjo nuotaikingai: „Palydime 2016 metus. Sulaukėme permainų, dabar nekantriai laukiam pokyčių. Visuose tokiuose lūkesčiuose yra viena įstaiga, kur yra stabilumas, permainos ir pokyčiai. 2017 m. Lietuvos radijas ir televizija budės tėvynės sargyboje. Būkit ramūs. Su Naujaisiais metais.“ Įvertinę sunkų kasdienį LRT vadovo darbą, renginio vedėjai iš dovanų maišo ištraukė du antspaudus: „Taip“ ir „Ne“. „Tikimės, kad su jais darbas bus lengvesnis, ir atsakinėjimas į nesibaigiančius klausimus užims mažiau laiko“, – šmaikštavo vedėjai.

LRT vadovą scenoje pakeitęs profesorius Vytautas Landsbergis buvo kur kas rimtesnis: „Naujais metais būkim žmonėmis. Tai gana paprasta, bet reikia truputį pasistengti. Neniekinkim savo žemės, tėvynės. Nebauskim vaikų už savo pačių ydas. Paduokime ranką vienas kitam ir ženkim kartu teisingesniais takais. Tebūna ateinantys metai šviesesni.“

Etnomuzikologei Zitai Kelmickaitei A. Rožickas dedikavo net kelių posmelių eilėraštį, ir, sveikindamas su artėjančiomis šventėmis, jai įteikė ne ką kitą, o savo scenos partnerį – G. Savicką. Tiesa, „dovanojamas“ aktorius nepasimetė ir Z. Kelmickaitei įdavė kartoninį savo natūralaus dydžio atvaizdą ir rekomendavo jį pasistatyti balkone.

Į sceną pakviestas politikas Gabrielius Landsbergis susirinkusiems svečiams ir televizijos žiūrovams nutarė palinkėti, kaip jis pats teigė, labai paprastų ir nuobodžių dalykų.

„Kai kas yra pasakęs, kad sėkmingiausios šalys yra tos, kurios yra nepaprastai nuobodžios. Apie jas niekas nerašo, nedaug kas jomis domisi, net ir lankosi jose retas kuris. Tokios šalies pavyzdys galėtų būti Liuksemburgas. Tad linkiu mums būti šiek tiek Liuksemburgu. Linkiu lūkesčių išsipildymo, kad 2017-ieji nebūtų dar vieni nusivylimo metai“.

Išskirtinį naujametį renginį stebėkite gruodžio 31 d. 22 val. per LRT TELEVIZIJĄ!

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.