Naujienų srautas

Tavo LRT2016.12.20 12:29

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – dienos naujienos ir nepastebimi pėstieji

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Praėjusią savaitę daugiausiai dėmesio sulaukė žiūrovų pamėgta dienos aktualijų laida „Laba diena, Lietuva“. Laidoje buvo pranešama apie Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos atliekamą tyrimą dėl Lietuvos geležinkelių, kalbėta apie paramą nepasiturintiems, pademonstruotas kalėdaičių ir kūčiukų, be kurių neįsivaizduojamas dažno lietuvio šventinis stalas, gamybos būdas, kalbinta originalius atvirukus kurianti Elena Malinauskienė bei papasakota apie į Lietuvą atkeliavusią Betliejaus taikos ugnį.

Vienoje seniausių LRT TELEVIZIJOS laidų „Keliai. Mašinos. Žmonės“ šįkart kalbėta apie pėsčiųjų saugumą tamsiuoju paros metu. Anksti temstant ir prastėjant matomumui, pėstieji vis mažiau pastebimi kelyje. Be atšvaitų šalikele pėdinančių žmonių išvis nesimato, o ypač didelį pavojų kelia neblaivūs pėstieji.

Dar viena tema – nekokybiški automobilio kėbulo remonto darbai. Apie juos susimąstome tik pradėjus luptis lakui, atsiradus pūslėms ar rūdims. Pasirodo, pažvelgus į kėbulo defektus, iškart galima pasakyti, ką meistras padarė blogai.

Žiūrovų pamėgtoje sveikatos patarimų laidoje „Klauskite daktaro“ savo istoriją papasakojo 100 kilogramų atsikračiusi moteris. Antroji laidos temas – ankstyvas žilimas. Profesorius Alvydas Unikauskas aiškino, kad ankstyvą plaukų spalvos pasikeitimą nulemti gali įvairios priežastys – stresas, hormonų svyravimai, genetinis polinkis ir net mityba.

Virginijaus Savukyno kuriamoje „Istorijos detektyvų“ laidoje buvo pristatyti 1918 – 1920 m. kurti Lietuvos valstybės planai. Laidos kūrybinė komanda kartu su politologu ir Seimo nariu Laurynu Kasčiūnu aiškinosi, kaip šiandien atrodytų Lietuva, jei tų metų planai būtų buvę įgyvendinti. Taip pat laidos kūrėjai kvietė susipažinti su ne dažnai minimu, bet Lietuvai nusipelniusiu Nepriklausomybės akto signataru Stanislovu Narutavičiumi. O pirmasis nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas Mečys Laurinkus analizavo Tarpukario Lietuvos žvalgybos darbą.

Iš populiariausiųjų penketuko jau kurį laiką nesitraukia LRT TELEVIZIJOS istorinis daugiaserijinis filmas „Laisvės kaina. Savanoriai“. Serialas pasakoja apie 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymą ir kitus po šio svarbaus Lietuvai įvykio sekusius istorinius faktus.

1. „Laba diena, Lietuva“

2. „Keliai. Mašinos. Žmonės“

3. „Klauskite daktaro“

4. „Istorijos detektyvai“

5. „Laisvės kaina. Savanoriai“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą