Tavo LRT

2016.12.12 14:44

Paviešinti nepavykę istorinio filmo „Laisvės kaina. Savanoriai“ kadrai

LRT.lt 2016.12.12 14:44

Vienas išskirtiniausių televizijos projektų, istorinis dvylikos dalių filmas „Laisvės kaina. Savanoriai“ jau skaičiuoja sezono vidurį. Prisimindamas net pusmetį trukusius didelio žiūrovų dėmesio susilaukusio projekto filmavimo darbus, serialo prodiuseris Povilas Skaisgirys tikina, jog rimtam darbui aktoriams susikaupti pavykdavo ne visada, o daugiaserijinio filmo kūrimo procesas buvo linksmas ir nuotaikingas. 

Pirmadienio vakarą 21.30 val. LRT žiūrovai turės galimybę išvysti jau septintąją „Laisvės kaina. Savanoriai“ seriją. Įpusėjus filmo serijoms, kūrybinė komanda su savo žiūrovais dalinasi iki ašarų juokingais nepavykusiais kadrais. Istorinio filmo prodiuseris P. Skaisgirys tikina, kad nors aktoriai ir dirbo su itin rimta medžiaga, tačiau filmavimo aikštelėje neretai teko tramdyti juoką.

„Turiu pripažinti, kad dirbome su išties labai profesionalia kūrybine komanda, kuri į darbą žiūrėjo labai rimtai. Tačiau filmuojant ne kartą pasitaikė ir taip, kad aktoriams kažkas pasidarydavo juokinga ir scenų nepavykdavo nufilmuoti iš pirmo karto. Taip gimė šis video, kuriame sudėti visi juokingiausi nepavykę ir nepanaudoti kadrai“, –  pasakojo prodiuseris.

Kaip įsimintiniausią nepavykusį kadrą P. Skaisgirys įvardijo aktoriaus Andriaus Žiūrausko patirtį su pasibaidžiusiu arkliu: „Įdomiausia ir gal baisiausia patirtis buvo tuomet, kai arklys, traukiantis vežimą su dviem mūsų aktoriais, pasibaidė ir išvertęs Andrių Žiūrauską jį dar keletą metrų tempė žole. Gerai, kad viskas baigėsi laimingai. Vėliau kadro su arkliu jau nebekartojome.“

Dvylika valandos trukmės serijų turintis serialas jau įpusėjo, tačiau, pasak prodiuserio, laukia dar ne vienas didelis netikėtumas ir siužeto vingis. 

„Labai nesinori  visko atskleisti, bet žinoma, žiūrovų dar laukia labai daug staigmenų. Patarčiau žiūrėti kiekvieną seriją atidžiai, nes tik taip nieko nepraleisite. O netikėtumų ir siužeto vingių bus įvairiausių“, –  intrigavo P. Skaisgirys.

Nepavykę istorinio daugiaserijinio filmo „Laisvės kaina. Savanoriai“ kadrai:

Istorinis dvylikos dalių filmas „Laisvės kaina. Savanoriai“ pasakoja apie Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymą ir po jo sekusius istorinius faktus. Visu šimtmečiu atgal nukeliantis filmas atskleidžia nuostabią draugystės ir meilės dramą, vykusią istorinių įvykių fone. „Laisvės kaina. Savanoriai“ yra skirtas paminėti šimtosioms Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymo metinėms.

Pagrindinius vaidmenis istoriniame daugiaserijiniame filme kuria žymiausi šalies aktoriai: Toma Vaškevičiūtė, Eglė Špokaitė, Darius Meškauskas, Mykolas Vildžiūnas, Jokūbas Bareikis, Ramūnas Šimukauskas, Marius Repšys. Filme taip pat vaidina Nerijus Gadliauskas, Andrius Bialobžeskis, Vytautas Tomkus, Liubomiras Laucevičius, Šarūnas Puidokas ir kiti.

Sauliaus Balandžio režisuojamas istorinis kostiuminis filmas „Laisvės kaina. Savanoriai“ – kiekvieną pirmadienį 21.30 val. per LRT.