Tavo LRT

2016.12.08 21:52

Geriausiu filmu apie gamtą pripažintas D. Juočerytės filmas „Didžioji paukščių paslaptis“

LRT.lt2016.12.08 21:52

Ketvirtadienį LRT studijoje įteikta Petro Abukevičiaus vardo premija geriausiam filmui apie gamtą. Apdovanojimą pelnė Dalios Juočerytės ir jos kūrybinės grupės filmas „Didžioji paukščių paslaptis“. 

Geriausio filmo apie Lietuvos gamtą autoriams atiteko 5 tūkst. eurų premija. Šių metų konkurse dalyvavo 9 filmai. 

Filmo herojus – ilgametis Ventės rago paukščių žiedavimo stoties vadovas Leonas Jezerskas, iš esmės – Tado Ivanausko darbų tęsėjas, dirbantis šioje stotyje jau 4 dešimtmečius.

„Šiuo metu jam – jau 90!  Ventės stotyje teko daugybę kartų filmuoti, puikiai pažįstu Leoną. Pabandravusi su juo paskutinį kartą, supratau, kad laikas negailestingai bėga, ir mano misija yra įamžinti šią spalvingą, įvairiapusę asmenybę... Atsirado entuziastų, kurie padovanojo filmui dronu filmuotus Ventės rago vaizdus, vienas žmogus sutiko padėti kaip kompiuteristas...Taip ir gimė filmas“, – pasakoja D. Juočerytė.

P. Abukevičiaus premiją 1998 m. įsteigė Aplinkos ir Kultūros ministerijos, bendradarbiaudamos su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, žymiam režisieriui ir operatoriui, gyvosios gamtos dainiui P. Abukevičiui atminti ir siekiant skatinti kino kūrėjus tęsti jo tradicijas. Ji skiriama kas dvejus metus (lyginiais kalendoriniais metais) video ar kino filmo apie Lietuvos gamtą ir gamtos apsaugą kūrėjams ir jų kūrybinei grupei.

Pirmasis P. Abukevičiaus premija buvo apdovanotas ir dukart pamečiui ją pelnė žinomas dokumentinių filmų apie gamtą autorius Vytautas Jankevičius ir jo kūrybinės grupės nariai Romantė Vyšniauskienė bei Vidmantas Blažys, kuris tapo laureatu ir 2014 metais. Vytautui Jankevičiui premija buvo skirta ir 2012 m.

Šią premiją taip pat pelnė Kęstutis Verbickas, Vytautas Vitkauskas, Gintautas Alekna, Birutė Bražinskaitė, Kastytis Mačiūnas, Eugenijus Drobelis, Jonas Bilinskas, Mindaugas Survila, Mantas Jancevičius, Valdas Mikolaitis, Akvilė Anglickaitė, Irma Stanaitytė ir Selemonas Paltanavičius.

Komisiją sudarė: S. Paltanavičius, Raimonda Karnackaitė, Jolita Bečienė, Dalia Kutraitė, Vytas Jankevičius, Renata Žaneta Daraškevičienė, Lolita Bytautaitė.                                          

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt