Tavo LRT

2016.12.09 08:23

LRT inovacijų vadovas atsako į klausimus apie HD transliacijas

Birželio 3 d. LRT HD programa pradėta transliuoti antžeminiu būdu. Tačiau iki šiol sulaukiama nemažai klausimų dėl HD transliacijų, teigia LRT inovacijų vadovas Arnas Zuikis. Jis LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ atsakinėjo į LRT žiūrovų klausimus.

LRT inovacijų vadovo teigimu, LRT HD programas galima rasti tiesiog atlikus automatinę kanalų paiešką savo priedėlyje arba televizoriuje. Tiesa, iki šiol LRT televizija transliuojama ir įprastu būdu.

„Dabar mūsų tinkle yra trys LRT televizijos programos. Galima būti labai novatoriškais ir palikti tik vieną raišką, pačią aukščiausią, tačiau vis dar yra nemažai žmonių, kurie turi tik standartinės raiškos imtuvus. Būtent tokių imtuvų labai nemažai liko nuo 2012 m., kuomet Lietuva išjungė analoginę televiziją, ir buvo nusipirkta daug priedėlių. Žmonės pataupė ir pirko pačius pigiausius, kurių dauguma nepalaiko HD raiškos, kuri šiuo metu visame pasaulyje yra tarsi duotybė. Tad dažnu atveju norint matyti geriau ir turėti galimybę naudotis įvairesnėmis funkcijomis, reikėtų įsigyti šiek tiek geresnį priedėlį“, – pasakojo A. Zuikis.

Be to, tam, kad iš tikrųjų galėtumėte mėgautis HD kokybe, Jūsų televizorius turi atitikti tam tikrus parametrus, antraip matysite tik HD ženkliuką, bet ne kokybę.

„Žinoma, būna atvejų, kai LRT televizija HD formatu kai kuriose vietose transliuojama su trukdžiais, ir tą problemą išspręsti yra gana sunku, nes kartais signalas nepasiekia imtuvo dėl tam tikrų fizikinių priežasčių. Tačiau dažnai pakanka anteną tiesiog perdėti į kitą vietą.

Pvz., buvo toks atvejis, kai vilnietis pasiskundė, kad negali matyti kokybiškų LRT HD transliacijų, nors per jo langą aiškiai matėsi televizijos bokštas. Paaiškėjo, kad antena buvo nusukta tiesiai į bokštą, ir signalas buvo per stiprus. Pakako tik nusukti anteną į šoną, ir problema buvo išspręsta“, – patirtimi dalijasi inovacijų vadovas.

Jo teigimu, LRT tinklą aptarnauja Lietuvos radijo ir televizijos centras (LRTC), taip pat – Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), į kurias reikėtų kreiptis, jei kyla problemų dėl kokių nors LRT programų nepasiekiamumo.

LRT inovacijų vadovo atsakymai į klausimus – įraše. (Klausyti nuo 2 val. 57 min. 45 sek.)