Naujienų srautas

Tavo LRT2016.12.05 14:33

Pasaulio įdomybės: Belgija savo noru mažina valstybės plotą

Belgija ir Nyderlandai susitarė apsikeisti nedideliais, neapgyvendintais žemės sklypais ir taip supaprastinti šalių sienas. Numatoma, kad Belgija Nyderlandams atiduos 40 arų, o mainais į tai gaus kiek mažiau nei 10 arų žemės plotą, tad po žemių apsikeitimo Belgijos teritorija kiek sumažės, o Nyderlandų atvirkščiai – išaugs.

Tiek Belgijai, tiek Nyderlandams šis apsikeitimas atrodo būtinas ir visiškai logiškas, mat prieš penkis dešimtmečius, siekiant pagerinti navigaciją, Maso upės vaga buvo ištiesinta ir taip dalis Belgijos teritorijos virto pusiasaliu, kurį iš Belgijos pusės buvo galima pasiekti tik valtimi, o štai Nyderlandai prie šios Belgijos teritorijos turėjo priėjimą žeme.

Ilgainiui šis Belgijai priklausęs pusiasalis tapo kone nusikaltėlių būstine – narkotikų platinimo ir prostitucijos vieta. Nyderlandai oficialiai Belgijai priklausančioje teritorijoje negalėjo įvesti tvarkos, o štai Belgijos pareigūnams pasiekti pusiasalį buvo gana sudėtinga. Manoma, kad kriminalinė situacija pusiasalyje pasikeis, kai 2018 m. bus oficialiai apsikeista žemių plotais.

Telefonų ekranai suteikia daugiau informacijos nei pirštų antspaudai

Mokslininkai tvirtina, kad odos ląstelės, kosmetikos likučiai ir nešvarumai, likę ant telefonų ekranų, gali daug papasakoti apie žmogaus gyvenimo būdą ir vieną dieną gali pakeisti pirštų anspaudus.

Mokslininkai ištyrė mobiliųjų telefonų, kurių savininkai sutiko dalyvauti tyrime, paviršius. Nuo telefonų paėmus specialius tepinėlius tyrėjai aptiko daugybę cheminės informacijos, įskaitant naudotos kosmetikos, akių lašų, antidepresantų ar kremų nuo plaukų slinkimo žymes.

Mokslininkai tvirtina, kad ši specifinė informacija iš išmaniųjų telefonų tepinėlių galėtų padėti susiaurinti daikto savininko paiešką. Šie duomenys taip pat galėtų būti naudojami, pavyzdžiui, kuriant psichologinius portretus, atliekant patikrinimus oro uostuose, stebint, ar laikomasi vaistų vartojimo tvarkaraščio, ar tiesiog nustatyti  kai kurias žmogaus gyvenimo būdo detales.

Norvegijos bažnyčia nubausta už siekį pasipelnyti

Norvegijos Katalikų Bažnyčiai buvo skirta daugiau nei 110 tūkst. eurų bauda dėl išpūsto savo narių skaičiaus, siekiant gauti didesnę valstybės paramą.

 Oslo vyskupija kaltinama peržiūrėdavusi telefonų knygas ir ieškodavusi imigrantų, kurių pavardės rodytų juos esant iš katalikiškų valstybių, o tada įtraukdavusi jų pavardes į Bažnyčios narių sąrašą, kartais – jiems to nė nežinant. Teigiama, kad tokia veikla buvo vykdoma nuo 2011 m. iki 2014 m.

Norvegijoje, kurioje gyventojų daugumą sudaro protestantai, valstybė finansuoja įvairias religines mažumas. Pinigai skiriami proporcingai religinės mažumos narių skaičiui.

Jei vyskupija atsisakys sumokėti baudą, ji turės stoti prieš teismą. Katalikų Bažnyčia teigia niekada nedariusi nieko neteisėta ir per daug pinigų negavusi.

Pervadino D. Trumpui priklausantį pastatą

Kažkas „Google Maps“ sistemoje buvo pervadinęs  išrinktajam Jungtinių Valstijų prezidentui Donaldui Trumpui priklausantį Manhatano centre esantį pastatą.

Trumpam „Trumpo bokštas“ („Trumpo Tower“) buvo virtęs „Sąvartyno bokštu“ („Dump Tower“). Naująjį pavadinimą pastebėję žemėlapių sistema besinaudoję žmonės netruko apie tai pranešti socialiniuose tinkluose.

Pats išrinktasis prezidentas šio pokšto nekomentavo, o netrukus tikrasis šio pastato vardas buvo atkurtas.

Ledo areną puošė užšaldytomis tikromis žuvimis

Viena Japonijos čiuožykla buvo priversta laikinai užsidaryti, kai tarptautinėje žiniasklaidoje buvo sukritikuota dėl makabriško dekoratyvinio akcento lede.

Pramogų parkas „Space World“ lede užšaldė 5 tūkst. negyvų žuvų. Lankytojai čiuoždami po kojomis galėjo matyti užšaldytas žuvis. Tai esą turėjo imituoti čiuožimą užšalusiu ežeru.

Vis dėlto čiuožykla buvo sukritikuota už šį neetišką poelgį ir buvo priversta laikinai užsidaryti, kad atšildytų ledą.

Ledo arena prižadėjo surengti užšaldytų žuvų pagerbimo ceremoniją.

Didžiosios Britanijos veganai ir vegetarai prašo atšaukti naujus banknotus

Daugiau kaip 5 tūkst. Didžiosios Britanijos gyventojų pasirašė peticiją, kurioje reikalaujama išimti iš apyvartos naujus 5 svarų nominalo banknotus, nes jų sudėtyje yra gyvūninių riebalų.

Kiek anksčiau Anglijos bankas patvirtino, kad naujųjų plastikinių banknotų sudėtyje yra lajaus – produkto, gaunamo iš gyvūninių riebalų ir dažnai naudojamo gaminant muilą ir žvakes.

Ši žinia sulaukė daug neigiamų atsiliepimų socialiniuose tinkluose, ypač iš veganų ir vegetarų, kurie ėmė domėtis, ar nebuvo pažeistos jų teisės.

„Milijonams Didžiosios Britanijos veganų ir vegetarų tai nepriimtina, – rašoma peticijoje. – Reikalaujame, kad, gaminant pinigus, kuriuos mes kasdien naudojame, nebūtų naudojami gyvūninės kilmės produktai.“

Naujieji plastikiniai banknotai apyvartoje pasirodė šių metų rugsėjį. Jie pagaminti iš tvirto polimero ir gali net neįplyšę atlaikyti visą skalbimo procesą skalbimo mašinoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi