Tavo LRT

2016.12.05 14:30

LRT.lt naujovė – unikali vaikams skirto saugaus turinio svetainė

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.12.05 14:30

Portalas LRT.lt pristato naujovę – Lietuvoje pirmą tokią interneto svetainę vaikams. Specialiai atrinktas ir lavinantis puslapio turinys pritaikytas įvairioms amžiaus grupėms.

Pasak projekto koordinatorės Linos Patskočimaitės, ši svetainė – tai saugaus interneto erdvė, kurioje vaikai galės pažinti pasaulį ir pramogauti. Lavinantys žaidimai, pasakos, grojaraščiai, rankdarbių bei kalbų pamokos, mokslo atradimai ir eksperimentai – visa tai naujajame portale vaikams.

Puslapis pritaikytas trims amžiaus grupėms: ikimokyklinukams, pradinių ir vyresnių klasių mokiniams. Pagal amžiaus grupes skiriasi ne tik turinys, bet ir puslapio dizainas, kuris kurtas atsižvelgiant į atitinkamo amžiaus grupių vaikų patarimus ir pastebėjimus. 

LRT.lt portalo vadovo Mindaugo Raguočio teigimu, buvo sukaupta nemažai vaikams skirto LRT turinio, taip pat kitos internete esančios vaikams įdomios informacijos.

„Pastebėjome, kad dauguma tėvų vaikams kartais leidžia pakankamai laisvai naudotis interneto šaltiniais – „YouTube“, „Google“ paieška. Be to, LRT turi nemažai turinio vaikams – tiek iš seniau, tiek ir dabar transliuoja. Taip gimė tokia gera vieta, kuria pasitikint galima leisti savo vaikui naudotis planšetėje, kompiuteryje ar telefone, kai, aišku, yra numatytos „žaidimo valandos“, ir atrasti gerą, patikrintą turinį“, – sako LRT.lt vadovas.

Svetainėje, pasak portalo vadovo, yra dvejopas turinys. Čia galima surasti LRT sukaupto turinio, t. y. ir naujai transliuojamos laidos nuo „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ iki animacijos, rodomos savaitgalio rytais. Šis turinys papildomas ir medžiagomis iš kitų interneto šaltinių.

Svetainės adresas – http://www.lrt.lt/vaikams

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.