Naujienų srautas

Tavo LRT2016.12.01 16:22

„KlipVid“ dalyviai: A. Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ – „Devynios baltos upės“

Jau ketvirtą kartą LRT organizuoja muzikinių vaizdo klipų konkursą „KlipVid“. LRT.lt portalas kviečia susipažinti su šiųmetiniais konkurso dalyviais.

Grupė „Skylė” – kūrybinis sambūris, susikūręs Vilniuje 1991-aisias – Lietuvos istorinio lūžio metu, byrant Sovietų Sąjungai. Dar ištakose suformuluoti pagrindiniai principai – alternatyvios muzikinės ir poetinės minties, paremtos filosofija, mitologija ir istorija, sklaida – nepakito iki šių dienų. Grupės kūrybiniame bagaže jau daugiau nei dvidešimt albumų, tarp kurių – ir muzika renginiams, spektakliams.

Grupės stilistiką apibrėžti sunku – nuo susikūrimo, iš pradžių be charizmatiškosios Aistės Smilgevičiūtės, komanda  kryptingai kūrė savitą poetinį – muzikinį eliksyrą. Roko muzika įsiurbė neofolko, bard, punk, artroko gijas ir kitus elementus, vėliau atsirado baltiškų motyvų.

Grupės lyderis Rokas Radzevičius „Skylės“ veiklą yra praplėtęs iki bendradarbiavimo kuriant aplinkos teatro spektaklius bei roko operas, o jo sugebėjimas uždegti idėja yra įtikinęs ir patraukęs kurti kartu ne vieną talentingą asmenybę.

Kūrybinė grupė:

Scenarijaus autorius ir režisierius – Rokas Radzevičius

Prodiuseris – Laurynas Rekys

Piešiniai – Tadas Radzevičius

Video grafika ir aimacija – Andžei Selistrovskij ir Barbora Giliūtė

Muzikinių vaizdo klipų konkursas KLIPVID LRT organizuojamas jau ketvirtą kartą. Šių metų muzikinių vaizdo klipų konkurso prizinis fondas išaugo iki 6000 eurų. Nugalėtojui atiteks 2500 EUR, antrosios vietos laimėtojui – 1500 EUR, trečiosios vietos prizininko ir publikos simpatijų užkariautojo – po 1000 EUR.

Konkurso komisija ir portalo LRT.lt lankytojai klipus vertins nuo lapkričio 23 d. iki gruodžio 7 d. Gruodžio 15 d. bus paskelbti KLIPVID konkurso nugalėtojai. Visos konkurso taisyklės čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą