Tavo LRT

2016.12.01 15:06

E. Jakštytė kviečia iš naujo atrasti laimingiausią Lietuvos miestą

LRT TELEVIZIJA šį vakarą savo žiūrovus kvies iš naujo pažinti Uteną – miestą, kurio gyventojai, remiantis prieš kelerius metus laimę matavusio „Laimės barometro“ duomenimis, pasirodė besantys laimingiausi Lietuvoje. Dokumentinių filmų ciklas „Mano miestas“ Uteną pristato kaip išskirtinai bendruomenišką ir socialiai atsakingą.

„Gera sugrįžti į tą kraštą, kuriame praleidai tiek daug laiko – stebėti, kaip jis keičiasi, gražėja“, – kalba Eglė Jakštytė, kuriai Utena – neatskiriama gyvenimo dalis. Nors gimė netoliese esančiuose Radeikiuose, dainininkė save sieja su Utena. „Mama sakydavo – „važiuoju į miestą“ arba „važiuoju į Uteną“, bet man žodis „miestas“ būdavo tiesiog kažkas neapibrėžto, o kai tik ji pasakydavo „į Uteną“ – oi, kaip aš ten norėdavau“, – nusijuokia atlikėja.

755-erius metus skaičiuojantis miestas yra vienintelis visoje Lietuvoje, neturintis vaikų globos namų – visi vaikai gyvena uteniškių šeimose. Filmas kvies susipažinti su gausia Keraminų šeimyna, kurioje iš 27 augančių vaikų net 23 yra globotiniai. „Dar net kai nebuvome susituokę, aš žinojau – tikrai turėsiu daug vaikų“, – šypsosi Jūratė Keraminienė.

„Mes negalvojom, kad globosime tiek daug vaikų – tiesiog taip išėjo, taip gyvenimas sudėliojo. Tai vienam reikia padėti, tai dviem vaikams reikia padėti, tai trijų vaikų padėtis bloga... Ne iškart vaikų pulkas atsirado. Viskas vyko palaipsniui, kiekvienas vaikas – vis netikėtai“, – apie neįtikėtinai išaugusią šeimą kalbėjo J. Keraminienė.

Utenoje ypatingas dėmesys rodomas ir kitoms socialiai jautrioms žmonių grupėms. Mieste veikia labdaros valgykla, jau 11 metų gyvuoja ir socialinės globos namai, veikia privatūs senelių namai ir reabilitacijos centru tapę nakvynės namai, aktyvi senjorų draugija „Atgaiva“. Dėmesio Utenoje netrūksta ir gyvūnams. Utenos gyvūnų globos namai pasirūpina tuo, kad gatvėse nebūtų nei vieno beglobio padarėlio.

Ypatingus sentimentus gimtajai Utenai jaučia ir krepšininkas Jonas Valančiūnas. „Aš čia buvau laimingas, čia tikrai patyriau laimingą vaikystę. Man tai yra laimės miestas, nes aš čia užaugau. Į Uteną grįždavau net tada, kai mokiausi Vilniuje“, – prisiminimais dalijasi krepšininkas.

Utena – ne vieną žmogiškąjį ir gamtos perlą saugantis miestas, kuris LRT TELEVIZIJOS žiūrovams iš naujo prisistatys dokumentiniame filme „Mano miestas“ jau šiandien 22:00 val.