Tavo LRT

2021.12.09 13:17

Europos kino apdovanojimai – šeštadienį tiesiogiai per LRT PLIUS

LRT.lt2021.12.09 13:17

Šeštadienio vakarą, 20 val., LRT PLIUS žiūrovų lauks iškilminga Europos kino apdovanojimų (EFA) ceremonija tiesiogiai iš Berlyno. Lietuvos žiūrovams ryškiausią Europos kino renginį metuose komentuos ir stebėti padės žurnalistė Audra Avižiūtė ir kino kritikas Dmitrij Gluščevskij.

„Apdovanojimų ceremonija rengiama nuo 1988 metų. Senojo žemyno kinas garsėja laisvesne menine išraiška, kuri dažniausiai ir žavi gero kino mėgėjus. Europos kino „Oskarais“ vadinama kino šventė yra labiausiai laukiama Europos kino gerbėjų. Džiugu, kad šiais metais, 34 kartą rengiamoje šventėje jau bus žiūrovų, o LRT žiūrovams galime šią išskirtinę ceremoniją transliuoti tiesiogiai“, – sako LRT laidų prodiuserė ir kino kritikė Lolita Bytautaitė.

Europos kino apdovanojimų anonsas:

Iš karto po apdovanojimų nusikelsime į Italiją – 22.30 val. LRT PLIUS transliuos vieno ryškiausių šiuolaikinių italų režisierių Paolo Virzi komišką dramą „Magiškos naktys“ (Notti magiche, rež. Paolo Virzi, 2018), rodytą ir festivalyje „Kino pavasaris“.

Filmo idėja režisieriui kilo per italų kino klasiko Ettore's Scolos laidotuves. Jis panoro sukurti filmą apie kino industriją, su kuria susipažino prieš 30 metų, kai, svajodamas tapti kino režisieriumi, persikėlė į Romą. Taip gimė komedijos ir detektyvo elementų turinti odė Italijos kino pasauliui. Veiksmas prasideda, kai upėje randamas garsaus kino prodiuserio lavonas. Pagrindiniais įtariamaisiais tampa trys jauni, karjeros siekiantys scenaristai…

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt