Tavo LRT

2021.12.08 16:41

LRT kino gidas kviečia stebėti: kino apdovanojimų spindesys ir europietiškų filmų vakarai

LRT.lt2021.12.08 16:41

Šią savaitę kinomanų dėmesio vertu akcentu taps šeštadienį vyksianti tiesioginė Europos kino apdovanojimų transliacija iš Berlyno. Ketvirtadienį prie ekranų kvies lietuviška premjera – juosta apie atlikėją Marijoną Mikutavičių. Iki sekmadienio žiūrovai galės pamatyti lenkišką, prancūzišką, itališką, britišką juostas – ne tik stebėsime Europos kino apdovanojimus, bet ir mėgausimės europietišku kinu.

Ketvirtadienis, gruodžio 9 d.

Vakarą LRT TELEVIZIJOJE pradės naujo dokumentinio filmo „Vienas iš 3 milijonų“ (rež. E. Belickas, 2021) premjera. Juostos centre – Lietuvoje puikiai pažįstamas atlikėjas, hitais tapusių dainų autorius Marijonas Mikutavičius. Pilno metro filme nusifilmavo muzikanto šeima, tėvai, draugai, muzikologai, kolegos, į koncertą susirinkę žiūrovai. Tiek į atlikėjo kasdienybę žvelgiantis, tiek skirtingus kūrybos etapus primenantis filmas nustebins savo atvirumu ir nuoširdumu.

Juosta bus rodoma 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

22.03 val. LRT PLIUS dovanos „Elito kino“ vakarą. Jame – lenkų filmas „Saldi dienos pabaiga“ (Dolce fine giornata, rež. Jacek Borcuch, 2019). Už šį filmą pagrindinė aktorė įvertinta Sandanso kino festivalio apdovanojimu.

J. Borcucho filmo veiksmo laikas – netolima ateitis, veiksmo vieta – senovinis etruskų miestas Voltera. Čia gyvena laisva siela Marija Lindė, Lenkijos žydų palikuonė ir Nobelio literatūros premijos laureatė. Ji liko Italijoje, kai Lenkijoje buvo paskelbta karinė padėtis. Marija – mylinti motina ir močiutė, slapta mezganti romaną su jaunesniu egiptiečiu.

Po gyvenimo idilę nutraukusio teroristinio išpuolio Romoje Marija atsisako pasiduoti isteriškai baimei ir antiimigrantinėms nuotaikoms. Ji, atsiimdama miestelio garbės piliečio regalijas, pasako skandalingą kalbą.

Dar 14 d. po premjeros filmą žiūrėkite LRT mediatekoje.

Penktadienis, gruodžio 10 d.

Europos kino rubrikoje 21.30 val. per LRT PLIUS žiūrovų lauks prancūzų trileris „Viskas, kas mus skiria“ (Tout nous separe, rež. Thierry Klifa, 2017).

Luiz priklauso aukštuomenei, ji – veikli, energinga moteris, puikiai vadovaujanti mirusio vyro verslui ir auginanti neįgalią dukrą Juliją. Moters gyvenimas tvarkingas ir stabilus. Tačiau duktė padaro nepataisomą klaidą – netyčia nužudo netikėlį meilužį Rudolfą, kuris pratino merginą prie narkotikų. Motina nori bet kokiais būdais apsaugoti dukrą ir nuslėpti nusikaltimą. Žuvusiojo draugas Benas nusprendžia ją šantažuoti. Prasideda pavojingas „katės ir pelės“ žaidimas.

Po filmo parodymo dar 14 d. jį rasti galėsite LRT mediatekoje.

Vėliau, 23.15 val., LRT TELEVIZIJA rodys kriminalinę dramą „Žemadugnių automobilių parkas“ (Lowriders, rež. Ricardo de Montreuil, 2017).

Paauglys Denis – talentingas, bet turintis problemų grafičių piešėjas. Jo mama mirė, o tėvas Migelis norėtų, kad berniukas dirbtų šeimos automobilių parduotuvėje, padėdamas kurti tokius geidžiamus ir svarbius išeiviams iš Lotynų Amerikos „louraiderius“ – ypatingus žemadugnius automobilius.

Tuo metu iš kalėjimo išeina vyriausiasis Denio brolis Fransiskas, pravarde Vaiduoklis. Jo ryšys su tėvu irgi įtemptas dėl Migelio praeities problemų su alkoholiu bei santykių su motina. Vienijami panašių problemų broliai Vaiduoklis ir Denis nutaria dalyvauti žemadugnių automobilių konkurse su legendiniu tėvo „Žaliuoju nuodu“.

Šeštadienis, gruodžio 11 d.

Vakarą pradės iškilminga Europos kino apdovanojimų ceremonija tiesiogiai iš Berlyno. Ryškiausią Europos kino renginį metuose komentuos ir stebėti padės žurnalistė Audra Avižiūtė ir kino kritikas Dmitrij Gluševskij. Nepraleiskite ypatingos transliacijos – 20 val. per LRT PLIUS.

Iš karto po apdovanojimų nusikelsime į Italiją – 22.30 val. LRT PLIUS transliuos vieno ryškiausių šiuolaikinių italų režisierių Paolo Virzi komišką dramą „Magiškos naktys“ (Notti magiche, rež. Paolo Virzi, 2018), rodytą ir festivalyje „Kino pavasaris“.

Filmo idėja režisieriui kilo per italų kino klasiko Ettore`s Scolos laidotuves. Jis panoro sukurti filmą apie kino industriją, su kuria susipažino prieš 30 metų, kai, svajodamas tapti kino režisieriumi, persikėlė į Romą. Taip gimė komedijos ir detektyvo elementų turinti odė Italijos kino pasauliui. Veiksmas prasideda, kai upėje randamas garsaus kino prodiuserio lavonas. Pagrindiniais įtariamaisiais tampa trys jauni, karjeros siekiantys scenaristai...

LRT TELEVIZIJOJE šeštadienio vakarą, 22.30 val., – legendinė Šekspyro tragedija „Romeo ir Džuljeta“ (Romeo and Juliet, rež. Carlo Carlei, 2013) su Douglas Booth ir Hailee Steinfeld.

Romeo įsimylėjęs vieną labai gražią merginą, vardu Rozalina, todėl patraukia į didžiausių tėvų priešų Kapulečių šeimoje vykstančią puotą, kur galbūt pavyks merginą suvilioti. Puotoje Romeo sutinka Džuljetą, jiedu pamilsta vienas kitą iš pirmo žvilgsnio. Puotai pasibaigus, Romeo išdrįsta perlipti aukštas sodo sienas, kad patektų prie Džuljetos lango.

Abu jaunuoliai prisipažįsta vienas kitam meilę ir jau kitą dieną slapta susituokia. Deja, tą pačią dieną įvyksta nelemta kova, per kurią Romeo nužudo Tebaldą, Džuljetos pusbrolį. Kunigaikščio sprendimu Romeo turi būti ištremtas iš Veronos, o Džuljetos tėvai ima planuoti jos vestuves su nusižiūrėtu jaunuoliu Pariu..

Dar 30 dienų po premjeros juostą pamatykite LRT mediatekoje.

Sekmadienis, gruodžio 12 d.

Savaitę 23.10 val. baigs britų drama „Noras gyventi“ (Breathe, rež. Andy Serkis, 2017). Šis filmas sukurtas pagal tikrą poliomielitu susirgusio advokato Robino Cavendisho istoriją.

Robinas Kavendišas įsimylėjo būsimą žmoną Dianą iš pirmo žvilgsnio. Kupinas svajonių ir planų jis mėgavosi šeimos laime, tačiau vieną dieną tobulas gyvenimas sugriuvo: dvidešimt aštuonerių metų vyras susirgo poliomielitu ir buvo paralyžiuotas. Gydytojai nurodė, kad jis išgyvens tik tris mėnesius. Robinas paniro į depresiją, nenorėjo matyti net neseniai gimusio sūnaus, tačiau Diana nepasidavė: ji nusprendė sutuoktinį parsivežti namo, o tai dvidešimto amžiaus viduryje atrodė neįmanomas dalykas, nes Robino kvėpavimą palaikė aparatai, kuriems pakaitalo kelionėje nebuvo.

Tačiau Diana surizikavo ir vyrą parsivežė. Kartu su drąsiu išradėju Tedžiu Holu, žvelgdami mirčiai į akis ir juokdamiesi iš jos, šie užsispyrėliai išrado tai, kas pakeitė jų ir būsimų kartų likimus, o pasmerktiesiems suteikė antrą gyvenimą. Taip atsirado specialus vežimėlis, užtikrinantis visavertį gyvenimą neįgaliesiems.

Dar 30 dienų pro premjeros filmą pamatykite LRT mediatekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt