Tavo LRT

2016.11.29 23:38

Ligoninėje sveikstantis A. Čekuolis neišvengė komplikacijų: apie išleidimą dar nėra kalbos

Kristina Pocytė, DELFI.lt2016.11.29 23:38

Lapkričio 18-ąją žurnalistas bei rašytojas Algimantas Čekuolis buvo išgabentas į ligoninę. Netikėtai gatvėje parkritusiam 85-erių Algimantui skilo dubens kaulas. Nuo tada jis gydomas Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose.

Algimanto žmona Edita DELFI pasakojo, kad A. Čekuolis laikosi neblogai ir sveiksta, tačiau apie grįžimą namo dar nėra kalbų. „Manau, kad ten pat dar teks atlikti ir reabilitaciją. Apie „išrašymą“ dar nėra kalbos“, – kalbėjo E. Čekuolienė.
 
Pasidomėjus, kaip jaučiasi pats žurnalistas, ši nusišypsojo: „Gerai, guli ir kuria galvoje naujus apsakymus“.
 
Traumą patyrusiam Algimantui dar kelias savaites teks laikytis lovos režimo. „Patyrus tokį lūžį reikia tris savaites tik gulėti, bet jau žinau, kad daro mankštelę, jau stato jį ant kojų kartais, – kalbėjo pašnekovė ir pridūrė, kad Algimantui tikrai netrūksta gero ūpo. – Anekdotus skaldo. Sveiksta. Nors buvo truputėlį komplikacijų, plaučių uždegimas buvo prasidėjęs, bet dabar jau viskas gerai.“
Edita patikino, kad ligoninės palatoje dienas leidžiantis Algimantas tikrai nėra vienišas. „Čia ne lukiškės. Visi einame kasdien, jis nuolatos turi lankytojų, – nusijuokė E. Čekuolienė. – Jis tikrai neuždarytas. Nors jam ten daug ko neleidžia.“
 
Ir nors dar kelias savaites žurnalistui teks intensyviai gydytis ir klausyti medikų nurodymų, A. Čekuolio šeima gražiausias metų šventes planuoja sutikti drauge. „Judame link naujų metų ir naujos sveikatos, – pokalbio pabaigoje patikino Algimanto žmona. – Ir Kalėdas, Ir Kūčias sutiksime namuose. Jau viskas Algimanto užsakyta, kiek ir kokių patiekalų turi būti. Žinokite, viskas reguliuojama.“
 
DELFI primena, kad Algimantas medikų rankose atsidūrė po nelaimingo nutikimo lapkričio 18-ąją. „Jis tiesiog pargriuvo ir dabar žiūri, ar nieko nenutiko. Nieko nerado, tai greičiausiai tik susimušė, bet dabar jis dar Santariškėse“, – DELFI iš tą pačią dieną kalbėjo E. Čekuolienė. Deja, vėliau paaiškėjo, kad Algimantui kelias savaites dėl dubens kaulo skilimo teks praleisti ligoninėje.
 
Lapkričio 10-ąją 85-ąjį jubiliejų atšventęs A. Čekuolis nusprendė daugiau laiko skirti knygų rašymui ir pasitraukė iš televizijos.
 
Iškilmingo atsisveikinimo su LRT metu jis pats sau uždavė klausimą, kodėl gi taip ilgai užtruko tame pačiame darbe. „Amerikoje vienas TV žurnalistas pasakė: aš be televizijos negalėčiau gyventi. Jei nepamatyčiau savęs televizijoje, nežinočiau, ar aš dar gyvas. Man tai labai patiko, – atsisveikindamas su televizija kalbėjo A. Čekuolis. – To ir Jums linkiu. Taip ilgai dirbti ir taip gražiai atsisveikinti.“
 
Atsisveikinimo metu LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius Algimantui įteikė svečio kortelę, su kuria jis galės kada tik panorėjęs lankytis LRT. „Jei nebūtumėt įteikę to leidimo, būčiau bandęs išsaugoti raktą. Čia gi kava skanesnė. O be to, žiūrėkite, kokios moterys į mane žiūri ir kokie vyrai pavydi to moterų žvilgsnio“, – humorą net įpusėjęs devintąją dešimtį demonstravo Algimantas.
 
Beje, A. Čekuolis paprašė, kad jo garbei LRT kieme pasodintą ąžuoliuką kolegos kartas nuo karto palietų ar kokios kavos tirščių užpiltų, kad augtų stipresnis ir pasidžiaugė, kad medį jam kolegos pasodino dar jam gyvam būnant.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.