Tavo LRT

2016.12.01 12:30

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – kavos privalumai

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Didžiausio žiūrovų susidomėjimo praėjusią savaitę sulaukė gydytojo Alvydo Unikausko patarimai, dalijami LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“. Pirmoje laidos dalyje profesorius pasakojo apie lėtinį nuovargį, kamuojantį daugiau nei 200 mln. žmonių visame pasaulyje. Gydytojo teigimu, kasdien pasaulyje užfiksuojama maždaug tūkstantis naujų sindromo atvejų. Antroji laidos tema – kavos privalumai. Gydytojo teigimu, kava ne tik mažina depresijos riziką, bet ir gerina atmintį, skatina viso kūno kraujotaką. Laidoje taip pat pristatyti geriausi kavos gaminimo būdai ir patarimai, kaip išsirinkti kavos pupeles.

Žiūrovų pamėgtoje LRT laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbėta apie Lietuvos kariuomenės dieną, aiškintasi, ką žmonės mano apie kariuomenę, ar jų vertinimams įtakos turėjo pastarojo meto skandalai ir kaip gyvena buvę sužeisti ir likę sužaloti, traumuoti Lietuvos kariai. Kita laidos tema – smalkės. Kaip jos kenkia organizmui, pasakojo specialistai. Taip pat pristatyti lietuvių emigracijoje darbai ir idėjos.

Daug kartų mediatekoje peržiūrėta ir ne vieną dešimtį eteryje skaičiuojanti LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“. Šįkart laidoje specialistai pasakojo, kiek trunka sureaguoti į pagalbos skambučius ir kokia yra patrulių kasdienybė. Antroji tema – tūkstančiai tolimųjų reisų vairuotojų, kelionėse nakvojančių savo vilkikuose. „Keliai. Mašinos. Žmonės“ surengė eksperimentą ir aiškinosi, ar vairuotojo darbas ir poilsis mažoje erdvėje yra patogus ir padeda pailsėti ilguose reisuose.

Nemažo LRT TELEVIZIJOS žiūrovų dėmesio sulaukė ir naujojo istorinio serialo „Laisvės kaina. Savanoriai“ pirmoji serija. Serialas pasakoja apie 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymą ir kitus po šio svarbaus Lietuvai įvykio sekusius istorinius faktus.

Į populiariausiųjų mediatekos įrašų penketuką pateko ir pirmoji dokumentinių filmų ciklo „Mano miestas“ laida. Apie Šiaulius – miestą, kuriame kurį laiką gyveno, pasakojo akordeonistas Martynas Levickis.

1. „Klauskite daktaro“

2. „Laba diena, Lietuva“

3. „Keliai. Mašinos. Žmonės“

4. „Laisvės kaina. Savanoriai“

5. Dokumeninių filmų ciklas „Mano miestas“. Šiauliai