Tavo LRT

2021.12.06 16:14

Ramūnas Zilnys: nemėgstu savęs brukti žmonėms

LRT.lt2021.12.06 16:14

Televizijos ir radijo žurnalistas, muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys atsakydamas į laidos „Kur važiuojam?“ vedėjos kvietimą pasivažinėti, prisipažino automobilio nevairuojąs ir neturįs teisės vairuoti, todėl su džiaugsmu priėmęs Nomedos pasiūlymą.

Tik prasidėjusią kelionę paženklino keletas keistų nutikimų: kelią perbėgo katė, įvyko nedidelė avarija ir galiausiai ant Nomedos automobilio iš danguje praskrendančios varnos snapo nukrito gerokas apgraužtos vištos gabalas, įskeldamas priekinį stiklą. Nors ir pažymėta šiais mįslingais ženklais kelionė buvo įsimintina, įdomi ir baigėsi laimingai.

„Šmaikštus kalbintojas, dėmesingas pašnekovas, greitakalbe žeriantis begalinį informacijos srautą ir tuo pačiu puikiai artikuliuojantis kiekvieną žodį – vertas aukščiausio apdovanojimo už antro plano rolę, – teigia laidos „Kur važiuojam?“ vedėja Nomeda Marčėnaitė. – Iš 42-iejų jo nugyventų metų beveik trisdešimt praleisti radijo ir televizijos eteryje, bet apie patį Ramūną Zilnį informacijos ieškoti nėra paprasta. Todėl geriausias būdas daugiau sužinoti – pasikalbėti. Mūsų pokalbis buvo smagus, šmaikštus ir toks nuoširdus, kad nustebau ne tik aš, bet ir pats eterio profesionalas Ramūnas.“

Gimęs Kaune, savo jaunystės metus praleidęs pilkuose Savanorių prospekto kiemuose, Ramūnas prisimena anksti išmokęs ir labai pamėgęs skaityti, todėl didžiulė biblioteka senelio namuose buvo tapusi mėgstamiausia vieta. Anksti susidomėjęs populiariąja muzika, teigia išmokęs lenkiškai tik todėl, kad tuo metu šia kalba būdavo galima nusipirkti popmuzikos žurnalų, sužinoti apie jaunimo garbinamų žvaigždžių gyvenimą.

Nuo pat vaikystės pasižymėjęs neišsenkama erudicija, laimėdavęs daugelį muzikinių radijo viktorinų, apsiskaitęs trylikametis jaunuolis buvo priimtas į Kaune įsikūrusią radijo stotį muzikos laidų vedėjo pareigoms. Vėliau atsirado pirmieji straipsniai spaudoje, interviu su pasaulyje žinomais atlikėjais. Dabar šio žmogaus žinių, straipsnių, interviu su muzikos pasaulio žmonėmis pakaktų bet kokiai muzikos enciklopedijai sudaryti.

Kuklumu pasižymintis muzikos apžvalgininkas privengia perdėto viešumo. „Nemėgstu savęs brukti žmonėms, tik darau tai, kas patinka ir tai, ką moku geriausiai. Nelaikau savęs žinomu žmogumi, tiesiog turbūt tokia yra darbo televizijos ar radijo eteryje specifika ir kaina“, – teigia Ramūnas.

Dabar daugumai televizijos žiūrovų „Eurovizijos“ konkursas asocijuojasi ne tik su įspūdingu televizijos šou, bet ir su įsimenančiu naujuoju populiaraus konkurso komentatoriumi. Aiškiai ir šmaikščiai artikuliuojama Ramūno minčių greitakalbė, pozityvaus humoro jausmas ir taiklios pastabos apie vykstančius pasirodymus sužavėjo „Eurovizijos“ klausytojus.

Koks buvo pirmasis didelis Ramūno uždarbis? Ir kam jis išleido didžiąją dalį gautų pinigų? Kokio Holivudo aktoriaus antrininkas, draugų teigimu, galėtų būti Ramūnas Zilnys? Kodėl garsusis muzikos apžvalgininkas buvo išmestas iš muzikantų kambario? Visus atsakymus sužinosite antradienį pažiūrėję Nomedos Marčėnaitės vedamą LRT mediatekos laidą „Kur važiuojam?“.

Pokalbių laida transliuojama kiekvieną antradienį portale LRT.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt